PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

+12
lekovec
monika.kanarcek
rado7rado
dominik
doberman
malialex
Darko Kavaš
prlekj
Rafko
rok 14
hitri
Alojzij
16 posters

Stran 2 od 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  Gost Čet 20 Dec 2012, 05:18

ja,hvala g. Monika,lepo da me dajete sebi ob bok,obenem vam pa želim lepe in vesele praznike.
Vinko
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  Gost Čet 20 Dec 2012, 06:14

Ga Monika !

.. najprej predlagam da si postrežete s tistim, kar vam očitno res najbolj manjka ...

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Takeasmile

potem pa še 1x lepo počasi preberete vse vaše prispevke na tem forumu, in iz njih izluščite vse negativne lastnosti, ki ste jih pripisala meni

http://www.pernati-prijatelji.com/u829stats

pa se vam bo mogoče posvetilo ideja zakaj se počutite kot "Persona non grata" na tem forumu...

Ja pa še to, glede vaše kandidature, sem pa prebrala ravno na tem forumu, zato sem vas tudi na tem istem forumu vprašala kaj se je zgodilo v nadaljevanju, se je mogoče zataknilo pri članstvu??

Re: Kam odhaja slovenska ptičjereja?
monikam on Ned 06 Maj 2012, 20:30

Vidim, da je iskrenost o sebi in skromnost gospoda Conure lepa vrlina.

K dejanjem mojstri, kajti komentiranje je zelo enostavna stvar ;-)

Mogoče bi še celo sama kandidirala, če mi bo družina dovolila....

S spoštovanjem, nasmeh


Nazadnje urejal/a metka26 Čet 20 Dec 2012, 19:10; skupaj popravljeno 2 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  lekovec Čet 20 Dec 2012, 06:23

Kakšno sprenevedanje ga.Monika,da neveste kaj je dober nasvet.No,vam jaz povem da to (če tukaj nebi bili sami švercerji, kar ste ravno na dolgo in široko opisali potem bi vedeli)sigurno ni dober nasvet.Od tu dalje vašega pisanja pa bi lahko bil dober nasvet,ker pa ni bil tako mišljen in ni bil iz srca bi ga pa lahko obdržali kar zase.
Se pa sprašujem,ste mogoče jezni na recimo celi svet ? jezen
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  nika Čet 20 Dec 2012, 23:27

Mene se vse skupaj ne tiče, ampak me vseeno zanima - kje na sejmu dobiš veterinarsko potrdilo o zdravstvenem stanju ptic. Imajo na sejmu veterinarja, ki po potrebi izdaja potrdila? Dvomim, da imajo razstavljalci oziroma prodajalci za vse svoje ptice že v naprej pripravljena potrdila.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  pancho4 Pet 21 Dec 2012, 00:14

Tale Monika se je pa razpičkala,da se kadi uffff,če smo vsi tukaj gor švercerji bi jo lepo prosil ,da razloži -vnos 5 ptic za družinske potrebe,predvsem" družinske potrebe" me zanima.Se pravi ,grem z kombijem ,sabo vzamem še 8 oseb in skupaj lahko pripeljemo 45 ptic,ni mi jasno pa potem da v nobenem društvu oz,nihče tega ne ve in se z avtobusnim prevozom izogibamo Hrvaške pri obisku raznih sejmov čeprav bi po njenem mnenju lahko pripeljali cca.250 ptic za "družinske potrebe" čez mejo,mi lahko to kdo razloži.Hvala
pancho4
pancho4
Član
Član

Število prispevkov : 117
Datum registracije : 17/11/2010
Starost : 52

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  Gost Pet 21 Dec 2012, 00:55




Kaj so nekomercialni premiki?

Nekomercialni premiki so premiki živali, kot so določeni z Uredbo 998/2003 in predpisi, ki urejajo premike in uvoz kopitarjev z vsemi spremembami ter premiki živali na ozemlju RS, pri katerih ni neposrednega komercialnega učinka (npr. sezonska paša, sodelovanje na kulturni oziroma športni prireditvi, počitnice in izleti z živalmi, selitev lastnika skupaj z živalmi).




Potovanje s hišnimi pticami iz tretjih držav in vrnitev iz tretjih držav


Za vnos hišnih ptic, ki spremljajo svoje lastnike v EU, so pogoji zaradi preprečevanja širjenja aviarne influence veliko bolj zahtevni. Evropska Komisija je sprejela Odločbo Komisije št. 2005/759/ES, ki jo je kasneje zamenjala Odločba Komisije št. 2007/25/ES, glede nekaterih zaščitnih ukrepov v zvezi z visoko patogeno aviarno influenco in premiki hišnih ptic, ki spremljajo svoje lastnike v Skupnost (z vsemi spremembami). Ta Odločba določa posebne pogoje za premik ptic, ki spremljajo svoje lastnike iz tretjih držav članic OIE.

Zgoraj omenjena Odločba se ne uporablja za premike ptic, ki spremljajo svoje lastnike iz Andore, Hrvaške, Ferskih otokov, Grenlandije, Islandije, Lihtenštajna, Monaka, Norveške, San Marina, Švice in Vatikanske mestne države na ozemlje EU.

Pogoji za nekomercialni premik živih hišnih ptic iz tretjih držav, kadar pošiljko sestavlja do vključno 5 ptic iz tretjih držav članic OIE v EU so sledeči:

1. Izpolnjevati morajo eno od naslednjih zahtev:

ptice so bile pred izvozom 30 dni izolirane na kraju odpreme v tretji državi, navedeni v delu 1 Priloge I ali delu 1 Priloge II k Uredbi Komisije 206/2010

ALI

ptice so po uvozu v namembno državo članico 30 dni preživele v karanteni v obratu, odobrenem v skladu s členom 6(1) Uredbe Komisije (ES) št. 318/2007

ALI

ptice so bile v zadnjih šestih mesecih in najpozneje 60 dni pred odpošiljanjem iz tretje države cepljene in najmanj enkrat ponovno cepljene proti aviarni influenci s cepivom H5, odobrenim za zadevno vrsto in v skladu z navodili proizvajalca

ALI

ptice so bile pred izvozom izolirane najmanj 10 dni in je bil zanje opravljen test za odkrivanje antigena ali genoma aviarne influence H5N1 na vzorcu, odvzetem ne prej kot tretji dan izolacije, kot je določeno v poglavju o aviarni influenci Priročnika o diagnostičnih testih in cepivih za kopenske živali, kot ga redno posodablja OIE.

·
2. Ptice mora spremljati veterinarsko spričevalo iz Priloge II Odločbe Komisije št. 2007/25/ES, ki ga izda in potrdi uradni veterinar v tretji državi odpošiljanja.

3. Ptice mora spremljati izjava lastnika ali njegovega zastopnika v skladu s Prilogo III.

Nekomercialni premik hišnih ptic, ki prihajajo iz tretjih držav* v EU, je dovoljen samo preko mejnih prehodov z mejnimi veterinarskimi postajami, kjer pristojni organi preverijo dokumente in identiteto.

*razen Andore, Hrvaške, Ferskih otokov, Grenlandije, Islandije, Lihtenštajna, Monaka, Norveške, San Marina, Švice in Vatikanske mestne države.

Za lažje razumevanje pogojev, ki jih morajo izpolnjevati hišne živali ob nekomercialnih premikih iz nekaterih tretjih držav v Republiko Slovenijo ali v ostale države članice EU je tukaj povezava na Tabelo: Nekomercialni premiki hišnih živali iz tretjih držav v EU.


VIR: VURS[b]
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  Darko Kavaš Pet 21 Dec 2012, 01:09

Prekopirano iz spletne strani carinske uprave Slovenije

http://www.carina.gov.si/si/obcani/potovanje/

http://www.vurs.gov.si/fileadmin/vurs.gov.si/pageuploads/PDF/Alenka/Tabela_-_nekomercialni_premiki_hisnih_zivali_iz_TC__1.januar2012_.pdf

Hišne živali

Nekomercialne premike hišnih živali ureja uredba (ES) št. 998/2003. Za hišne živali se štejejo psi, mačke, beli dihurji, nevretenčarji (razen čebel in rakov), okrasne tropske ribice, dvoživke, plazilci, ptice (razen perutnine), glodalci in domači kunci. Za nekomercialni premik hišne živali se šteje premik največ petih živali iste vrste, ki jih spremlja lastnik ali druga oseba, ki jo je pooblastil lastnik živali. Živali ne smejo biti namenjene prodaji ali prenosu na drugega lastnika. Vstop hišnih živali na območje EU je dovoljen samo preko mejnih prehodov, ki so odobreni za nekomercialne premike hišnih živali. Nadzor nad izpolnjevanjem pogojev za nekomercialne premike hišnih živali opravljajo carinski organi.


Psi, mačke in beli dihurji

Za pse, mačke in bele dihurje veljajo posebne zahteve glede stekline. Pogoji za vnos na ozemlje EU se razlikujejo z ozirom na to, ali so v državi, iz katere živali prihajajo, razmere glede stekline ugodne ali neugodne.

Za odobritev vnosa iz tretjih držav na ozemlje EU se zahteva, da so živali ustrezno označene z mikročipom ali jasno čitljivim tetoviranim znamenjem. Tetoviranje se šteje za ustrezen način identifikacije živali, če je bila žival na ta način označena pred 3. 7. 2011, za živali, označene po tem datumu, pa je edini dovoljeni način identifikacije mikročip. Spremljati jih mora predpisani dokument, ki potrjuje veljavno cepljenje proti steklini: evropski potni list za hišne živali oziroma zdravstveno spričevalo, predpisano v prilogi II k izvedbenemu sklepu Komisije 2011/874/EU. Zdravstveno spričevalo, predpisano v prilogi k odločbi Komisije 2004/824/ES, se lahko uporablja do 30. 6. 2012 pod pogojem, da je bilo izdano do 29. 2. 2012. Za živali, ki prihajajo iz tretjih držav, ki niso navedene na nobenem seznamu držav iz uredbe (ES) št. 998/2003, pa velja, da mora imeti žival še test titracije, ki mora biti opravljen najmanj tri mesece pred vstopom živali na območje EU, in sicer v pooblaščenem laboratoriju.

Pri nekomercialnih premikih psov, mačk in belih dihurjev, kjer je skupno število živali več kot pet, veljajo pogoji in nadzor kot v primeru trgovanja z živalmi. Vstop na ozemlje EU je dovoljen samo preko mejnih prehodov, kjer so mejne veterinarske postaje, pregled živali pa mora opraviti uradni veterinar mejne veterinarske postaje.

Hišne ptice

Pri premikih hišnih ptic iz tretjih držav veljajo zaradi tveganja prenosa virusa aviarne influence (ptičje gripe) zelo strogi pogoji, določeni v odločbi Komisije 2007/25/ES. Vnos hišnih ptic, ki spremljajo svoje lastnike na potovanju, je dovoljen samo preko mejnih prehodov, kjer se nahajajo mejne veterinarske postaje, pregled živali pa mora opraviti uradni veterinar mejne veterinarske postaje.


Ozemlja oz. države, za katere ne veljajo zaščitni ukrepi iz odločbe 2007/25/ES, so trenutno: Andora, Hrvaška, Ferski otoki, Grenlandija, Islandija, Liechtenstein, Monako, Norveška, San Marino, Švica in Vatikan.

Ostale hišne živali

Ostale hišne živali mora spremljati ustrezno zdravstveno spričevalo, biti pa morajo tudi ustrezno označene.

Vnos vseh drugih živali, ki se ne štejejo za hišne živali v skladu z uredbo (ES) št. 998/2003, in hišnih živali za komercialne namene je mogoč preko mejnih prehodov, kjer se nahaja mejna veterinarska postaja.


Podrobnejše informacije o nekomercialnih premikih hišnih živali so objavljene na spletni strani Veterinarske uprave RS. Zaradi lažjega razumevanja pogojev, ki jih morajo izpolnjevati hišne živali ob nekomercialnih premikih iz nekaterih tretjih držav v Republiko Slovenijo ali ostale države članice EU, je Veterinarska uprava RS na svoji spletni strani objavila preglednico Nekomercialni premiki hišnih živali z tretjih držav v EU.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  Gost Pet 21 Dec 2012, 01:20

vse uredu in prav ... ampak vse to velja le za "nekomercialne premike" (definicija v mojem prejšnjem komentarju)

nevem a bi potem morala cariniku rečt da peljem ptice le na pašo v Slovenijo ?? smejanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  Darko Kavaš Pet 21 Dec 2012, 02:47

Kot jaz vem se na tem forumu vedno pogovarjamo o nekomercialni oziroma ljubiteljski dejavnosti, ker kot mi je poznano se lahko o komercialni dejavnosti pogovarja samo Dominik (vsaka mu čast) saj samo on ima do sedaj dovoljenje o komercialni dejavnosti za papige, katerega je pridobil.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  Gost Pet 21 Dec 2012, 03:01

ja, ampak to sta dva različna pojma eno je dejavnost, drugo pa uvoz in izvoz... nasmeh

in pri nekomercialnih premikih gre za uvoz-izvoz (za stalno), samo v primeru če se lastnik živali dejansko preseli v drugo državo izven EU...
nakup ptic na Hrvaškem in uvoz v Slo, pa čeprav samo 5 kom, pa nikakor ne spada v nekomercialne premike...
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  Alojzij Pet 21 Dec 2012, 07:23

Koliko pisanja in slabe volje samo zaradi tega, ker se nekdo ni držal popolnoma jasne teme iz naslova. nerodno nerodno nerodno
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  Gost Pet 21 Dec 2012, 07:30

..dokler imamo na forumu tudi take člane, ki se javljajo samo takrat in zato da lahko žalijo in ponižujejo druge, je popolnoma vseeno kakšen naslov ima tema jokanje zavijanje z očmi jokanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  hitri Pet 21 Dec 2012, 08:09

Ja , imaš ti prav. Se včasih take izjeme najdejo,ki pol mečejo slabo luč na vse.
Na enem portalu (za spoznavanje) smo enkrat celo popoldne debatirali o zimskih gumah- prav prijetno je bilo. Vedno pa ni tako.

Lp,J
avatar
hitri
Član
Član

Število prispevkov : 74
Datum registracije : 27/08/2012
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  dominik Ned 30 Dec 2012, 11:23

Varaždin [img]Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 20121230101619[/img]
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  yuree Ned 13 Jan 2013, 07:12

Danes sem bil v Straubingu pa se mi ni zdelo kaj prevč posebnega, bolj priporočam obisk Italije Reggio emilla, veliko več ptic je videti v Italiji, je pa res da so cene tudi višje v Italiji. Gužva je bila pa taka da, če se zelo ne rineš bolj malo vidiš.
yuree
yuree
Član
Član

Število prispevkov : 15
Datum registracije : 06/11/2011
Starost : 39

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  hitri Ned 13 Jan 2013, 09:40

Sejem v Bjelovaru a je 14. in 15.1. 2013 Na to še ni bilo odgovora ?
avatar
hitri
Član
Član

Število prispevkov : 74
Datum registracije : 27/08/2012
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  Alojzij Pon 14 Jan 2013, 08:54

yuree je napisal/a:Danes sem bil v Straubingu pa se mi ni zdelo kaj prevč posebnega, bolj priporočam obisk Italije Reggio emilla, veliko več ptic je videti v Italiji, je pa res da so cene tudi višje v Italiji. Gužva je bila pa taka da, če se zelo ne rineš bolj malo vidiš.

Ne vem katere ptice so te zanimale, ko ugotavljaš, da ni bilo nič posebnega. Res ne vidiš deset tisoč različnih kanarčkov in skobčevk. Vidiš in predvsem lahko kupiš take vrste ptic, ki jih na ostalih razstavah gledaš samo na posterjih. To je pač sejem za tiste, ki iščejo nekaj posebnega.

Drugo leto je sejem v Straubingu 12. januarja. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  yuree Čet 17 Jan 2013, 01:32

Ja se strinjam da je odvisno kaj iščeš. Iskal sem kakaduja goffinija, niti enega, gould amadine-slabše od italijanskih, kitajski slavčki-dražji od italjanskih kar precej. Skobčevke so bile menda ugodne in dobra kvaliteta(teh nisem gledal ampak so mi tako rekli), kolega iskal rozele in bil razočaran je pa res da je takšno samo moje mnenje, tisti ki je iskal druge ptice je lahko bil bolj zadovoljen.
LP
yuree
yuree
Član
Član

Število prispevkov : 15
Datum registracije : 06/11/2011
Starost : 39

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  nigrigenis Tor 22 Jan 2013, 09:33

jaz sem bil v straubingu in bla kar lepa paša za oči cene velikih in srednjih ptičev zelo nizke.
roza kakaduji 400€ komad
modročele amazonke 150-350€ komad
edeli 400€ komad
senegalci 150€ komad ( šekasti senegalci- pied senegalci par 1500€)
veliko mutacij vrabčevk pretežno šeki vseh možnih barv po nizkih cenah
žakoji 150-250€ komad
lory moluccanus 100€ komad
razne mutacije rozel in penantov ki še pri nas niso vidni tud normal barve zelo lepi primerki in niso bili dragi.
več vrst lorijev
tako, da mislim, da so bli ptiči skoraj za vsakogar vendar sem se večjih izogibal za nakup zaradi vremena. grem pa spet gor marca po amazonke.
nigrigenis
nigrigenis
Član
Član

Število prispevkov : 239
Datum registracije : 30/11/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  yuree Sre 23 Jan 2013, 04:55

Hehe ma nemoj, upam da se oglasi še kdo ki je bil gor da pove svoje mnenje. Jaz žakojev nisem videl po taki ceni, tudi lorijev ne po takšni ceni, ostale vrste pa tako kot si napisal ja.
yuree
yuree
Član
Član

Število prispevkov : 15
Datum registracije : 06/11/2011
Starost : 39

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  nigrigenis Sre 23 Jan 2013, 05:21

yuree je napisal/a:Hehe ma nemoj, upam da se oglasi še kdo ki je bil gor da pove svoje mnenje. Jaz žakojev nisem videl po taki ceni, tudi lorijev ne po takšni ceni, ostale vrste pa tako kot si napisal ja.

ne bit pameten!
je ena gospa imela na listu napisane kake vse papige ima v avtu ker ni imela papirjev da bi jih lahko not odvesla...
nisem bil sam tam in če se cena ne vpraša se seveda ne ve večino cen pa je bilo na listekih napisanih.
nevem kaj imate za problema ampak na pamet pa res ne govorit in če niste vidli in povprašali za ceno ne pametovat jaz sem se sam zanima za cene in vem, če se nebi, nebi niti cen pisal tu na forum. delam nekomu uslugo in napišem kake so cene gor in kaj je bilo pol pa eni napišejo da ni blo tistih ptic čeprav jih je polno bile so tudi mutacije. očitno niste bili tam če mi govorite, da ni res kar sem povedal.
lorijev je blo v vrsti za katere sem ceno napisal ene 7 komadov in je na vsaki kletki pisala cena 100€ sem tudi vprašal ker nisem verjel in je rekel da ta cena drži. ena gospa pa je imela 2 žakoja v avtu vendar na sejmu na listeku napisano''Pametno je tud malo pogledati kaj imajo eni na papirnih napisano!''. nekatere papige, če ni dokumentov se na sejme nesmejo nosit in so pol ti papagaji na listih napisani in se bodijo pri lastnikovem avtu.

tako da Yuree ma nemoj ti!
če si bil tam bi povprašal za ceno in bi videl, da sem vse napisal kot je bilo tam!

ne solim pa pameti kot nekateri, ko govorijo tako ceno ptičev, da lahko za tako ceno dobiš 2 para.
ptico kupijo po nizki ceni govorijo pa da je bla ful draga.

Jaz sem povedal sam moje stališče kako je bilo in ni potrebno takoj nekoga napast češ ''hehe ma nemoj''

Nekateri res ne morejo sprejet mnenje drugih takoj pametnakovičit. niti nevem zakaj pol sprašujejo oz pišejo mnenja, če jim ne paše mnenje drugih...na forumu vsi pametni v živo pa tihi kot miške in se cel čas skrivajo v ozadju...

Lp Niko
nigrigenis
nigrigenis
Član
Član

Število prispevkov : 239
Datum registracije : 30/11/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  pancho4 Sre 23 Jan 2013, 08:23

Ej Niko,tole si pa dobro napisal,kot si rekel,če mal okol ne vprašaš,mal pod mizo,avto........pogledaš lahko velik zamudiš oz.spregledaš in to na vseh sejmih-LP ROK
pancho4
pancho4
Član
Član

Število prispevkov : 117
Datum registracije : 17/11/2010
Starost : 52

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  yuree Sre 23 Jan 2013, 09:12

Nisem zato tukaj se bi kregal mam dosti drugega dela tako da jaz sem samo povedal svoje, kdor ne verjame naj gre pa sam pogledat. Jaz osebno tega nisem videl in vprašate lahko še 20 članov koroškega društva pa bodo povedali isto, je pa možno da sem jih zgrešil tega pa ne trdim.
yuree
yuree
Član
Član

Število prispevkov : 15
Datum registracije : 06/11/2011
Starost : 39

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  hitri Čet 07 Feb 2013, 08:28

Na tem portalu pa mi nekaj še posebej ni jasno.Ali jaz kaj narobe delam ali pa je kaj drugega narobe.
Nihče ni nič napisal o sejmu v Bjelovaru,ki naj bi bil 14 in 15 januarja.
Tudi za nekaj drugih vprašanj,ki sem jih zastavil si nihče ni vzel časa,da bi karkoli odgovoril.

Lp,Hitri
avatar
hitri
Član
Član

Število prispevkov : 74
Datum registracije : 27/08/2012
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Bonton in kultura komuniciranja

Objavlja  Alojzij Pet 08 Feb 2013, 01:27

hitri je napisal/a:Na tem portalu pa mi nekaj še posebej ni jasno. Ali jaz kaj narobe delam ali pa je kaj drugega narobe.
Nihče ni nič napisal o sejmu v Bjelovaru, ki naj bi bil 14 in 15 januarja. Tudi za nekaj drugih vprašanj, ki sem jih zastavil, si nihče ni vzel časa,da bi karkoli odgovoril.

Lp,Hitri
Morda je ravno današnji kulturni dan pravšnji za razpravo o delovanju in ažurnosti našega foruma. Na našem forumu je vse preveč neorganiziranosti in samovolje, različnih pogledov ter interesov, želja, metanja polen pod noge... Vsak registriran član lahko sprašuje in odgovarja kar se mu zljubi. Veliko članov se registrira samo zato, ker ima tisti trenutek neko težavo s svojo ptico in se na dobljen odgovor niti ne zahvali ali kako drugače sporoči mnenje o rezultatu odgovora. Le malo forumašov je tistih, ki lahko pokrivajo vse teme foruma. Še nekaj tistih posameznikov, ki smo pripravljeni sprotno spremljati dogajanje foruma, se hitro naveliča ponavljajočih suhoparnih vprašanj ter nerealnih pričakovanj. Preko foruma prihaja do osebnih obračunavanj in podtikanj, saj se akterij teh zgodb kljub psevdonimom hitro prepoznajo.

Nasveti, ki ti jih lahko dam za bodoče kontakte, na katerih bo večja verjetnost odgovorov:
-odpri novo temo, če je še nismo obravnavali
-tema s vprašanjem naj bo v pravi rubriki
-že v naslovu naj bo nakazano bistvo teme
-članek s vprašanjem naj ima rep in glavo.... nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v Straubingu-Nemčija - Page 2 Empty Re: Sejem ptic v Straubingu-Nemčija

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 2 od 3 Previous  1, 2, 3  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu