PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Columbina passerina

2 posters

Go down

Columbina passerina Empty Columbina passerina

Objavlja  Gost Čet 31 Jan 2013, 09:23

Iščem po forumu, če je mogoče že kdo kdaj kaj napisal o Columbina passerina, slovenskega imena žal ne vem, pa ne najdem nič, niti kakšne druge literature v slovenščini na netu. Zato prosim za pomoč nerodno


Columbina passerina Commongrounddovebbmpcop
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Columbina passerina Empty Vrabčev golobček

Objavlja  Alojzij Čet 31 Jan 2013, 10:07

Golobček, za katerega sprašuješ spada v skupino najmanjših golobov ( le malo večji in težji od kanarčka). Predstavniki več podobnih maliih vrst golobčkov živijo na območju ZDA, Brazilije in držav v okolici. Pri nas prav ta vrsta golobčka ni pogosta. Imenujemo ga Vrabčev golobček-(Sperlingstaubchen -nemško). Pogostejši je njegov sorodnik Perujski golobček (Columbina cruziana), ki ima ravni tako rumen kljunček z črno konico. nasmeh



Columbina passerina Common%20Ground-Dove%200033

Zgoraj Vrabčev golobček, spodaj Perujski golobček

Columbina passerina Croaking_Ground-dove_DMB
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Columbina passerina Empty Re: Columbina passerina

Objavlja  milanO Pet 01 Feb 2013, 08:20

Zdravo Metka
Sprašuješ za columbina passerina - modra golobica
Ta 17cm velik golobček živi v južni ameriki od Brazilije do Mehike in tudi na Bermudih ter Karibih.Samec ima glavo,vrat in
prsi roza barve z modrim pridihom,mladiči in samice so na teh mestih sivi.Živijo v odprtih pokrajinah tudi v gorah.Gnezda
gradijo na drevju in samica znese 2 jajci kot je za golobe in grlice značilno.Jaz sem jih nekoč že gojil,ko pa me je obiskala kuna sem ostal brez njih.V Avstriji jih včasih vidim na razstavah.
Lp MilanO
milanO
milanO
Član
Član

Število prispevkov : 39
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 71

Nazaj na vrh Go down

Columbina passerina Empty Re: Columbina passerina

Objavlja  Gost Pet 01 Feb 2013, 09:45

Milan!

Kako so se pa drugače obnesle v ujetništvu?

LPM
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Columbina passerina Empty Re: Columbina passerina

Objavlja  milanO Pon 11 Feb 2013, 08:15

Metka
Jaz sem z modrimi golobicami imel dobre izkušnje.Samček je pravi umetnik pri zapeljevanju.mladiče sta imela dvakrat na leto.Tudi boječe niso kot talne grlice
milanO
milanO
Član
Član

Število prispevkov : 39
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 71

Nazaj na vrh Go down

Columbina passerina Empty Re: Columbina passerina

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu