PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kanarček v istem prostoru

3 posters

Go down

kanarček v istem prostoru Empty kanarček v istem prostoru

Objavlja  perla Ned 24 Feb 2013, 23:28

Pozdravljeni, ljubitelji kanarčkov!
Imam štiriletnega samčka skobčevke. Je pravi lumpek, ljubljenec nas vseh. Že nekaj časa se poigravam z mislijo, da bi kupila še kanarčka (dala bi ga v ločeno kletko, seveda). Bi pa oba - skobčevka in kanarček morala bivati v istem prostoru, ker druge možnosti ni. Zanima me, ali kanarček potem vseeno lepo poje ali pa se morebiti nauči oglašanja skobčevke in potem njegova melodija ni več tako lepa?
Hvala vnaprej za odgovore.
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

kanarček v istem prostoru Empty Re: kanarček v istem prostoru

Objavlja  nodi89 Pon 25 Feb 2013, 00:50

Živjo, lahko imate v skupnem prostoru in kanarčka ne bo nič motilo, pel bo ravno tako.
nodi89
nodi89
Član
Član

Število prispevkov : 41
Datum registracije : 24/01/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

kanarček v istem prostoru Empty Re: kanarček v istem prostoru

Objavlja  perla Pon 25 Feb 2013, 06:00

Če se odločimo za nakup, bi ga kupili pri vzreditelju in ne v trgovini. Bo pa oranžno - rdeči samček. Kdaj bo kje kakšna razstava, ali se to prireja le jeseni? Tam je najlažje kupiti.
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

kanarček v istem prostoru Empty Re: kanarček v istem prostoru

Objavlja  nodi89 Pon 25 Feb 2013, 06:16

če hočete lahko kupite tudi pri meni, če niste predaleč
nodi89
nodi89
Član
Član

Število prispevkov : 41
Datum registracije : 24/01/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

kanarček v istem prostoru Empty Re: kanarček v istem prostoru

Objavlja  nodi89 Pon 25 Feb 2013, 06:26

ker nisem odgovoril na vse uprašanja dodajam,...v grosuplem je vsak mesec en sejem..
nodi89
nodi89
Član
Član

Število prispevkov : 41
Datum registracije : 24/01/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

kanarček v istem prostoru Empty Re: kanarček v istem prostoru

Objavlja  Ronja Pon 25 Feb 2013, 08:26

perla je napisal/a:Pozdravljeni, ljubitelji kanarčkov!
Imam štiriletnega samčka skobčevke. Je pravi lumpek, ljubljenec nas vseh. Že nekaj časa se poigravam z mislijo, da bi kupila še kanarčka (dala bi ga v ločeno kletko, seveda). Bi pa oba - skobčevka in kanarček morala bivati v istem prostoru, ker druge možnosti ni. Zanima me, ali kanarček potem vseeno lepo poje ali pa se morebiti nauči oglašanja skobčevke in potem njegova melodija ni več tako lepa?
Hvala vnaprej za odgovore.

Pozdravljena, Perla!

Ločeni kletki sta seveda predpogoj. Glede bivanja v istem prostoru načeloma ni težav, a če že nameravaš kupiti še eno ptico, ti najtopleje polagam na srce, da najprej kupiš svojemu skobčevcu partnerja iste vrste. Skobčevke so jatne živali in ob sebi nujno potrebujejo vsaj še eno skobčevko. Lahko je samček ali samička, lepše zanj bo seveda, če mu pripelješ samičko. Verjemi, da mu boš s tem izjemno polepšala življenje, sebi pa tudi. nasmeh Kdor je vsaj enkrat doživel, kakšno veselje imajo skobčevke v paru ali mali jati, nikoli več niti pomisli ne, da bi imel doma samo enega.

Lepo bodi,
Ronja
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

kanarček v istem prostoru Empty Re: kanarček v istem prostoru

Objavlja  perla Pon 25 Feb 2013, 09:40

nodi89, verjetno se bova zmenila.
Ronja, to smo že razmišljali, da bi skobčevki (njemu) kupili partnerko in to se bo zgodilo v kratkem.
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

kanarček v istem prostoru Empty Re: kanarček v istem prostoru

Objavlja  nodi89 Pon 25 Feb 2013, 20:32

AHa, no ni problema, se slišimo...lep pozdrav...Jst sem veliko ptic kupil (v začetku) v trgovini ma sem takoj videl, da je veliko boljše kupit pri rejcih( ne zato, da bi jst oz drugi ljubitelji-tisti ki majo malo več živali za hobi... imeli nekaj denarja,zato, ker so živali bolj močne in veliko bolj zdrave...
nodi89
nodi89
Član
Član

Število prispevkov : 41
Datum registracije : 24/01/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

kanarček v istem prostoru Empty Re: kanarček v istem prostoru

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu