PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kako ptico pripeljati domov

+4
_Tamara_
Mikica
Maja
perla
8 posters

Go down

kako ptico pripeljati domov Empty kako ptico pripeljati domov

Objavlja  perla Sob 09 Mar 2013, 01:11

Pozdravljeni!
Ko smo kupovali samčka skobčevke, smo ga domov pripeljali v kletki. Kasneje, ko smo k drugemu rejcu šli s kletko po samičko, pa je rekel, da jo bo dal raje v kartonasto škatlico, ker je tak prevoz boljši za ptico. Kaj pa vi menite?
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

kako ptico pripeljati domov Empty Re: kako ptico pripeljati domov

Objavlja  Maja Sob 09 Mar 2013, 01:36

Mi smo vedno ptice vozili v kartonastih škatlicah - majhne ali velike. Zdi se mi, da se ptica bolje počuti oz. lažje prenese ves ta stres, če je v manjšem, temnem prostoru, kot pa v večji, odprti kletki. Mi smo uporabili majhne kartonaste škatlice, ki so se pri strani odpirale, naredili nekaj lukenj in škatlico držali v rokah, da je bila ptica varna. Ko pridete domov, lahko odprete vratca kletke, previdno odprete stran škatlice, jo naslonite na odprtino kletke in pustite ptici, da sama odleti notri. Tako je najboljši način se mi zdi. mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

kako ptico pripeljati domov Empty Re: kako ptico pripeljati domov

Objavlja  Mikica Sob 09 Mar 2013, 09:01

Je tudi boljša skatlica če je recimo vožna dolga 2uri ali kletka?
Kaj pa če majšo kletko pokriješ s deko?
Mikica
Mikica
Član
Član

Število prispevkov : 38
Datum registracije : 19/04/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

kako ptico pripeljati domov Empty Re: kako ptico pripeljati domov

Objavlja  Maja Sob 09 Mar 2013, 09:09

Seveda, 2 uri ptica brez problemov zdrži v škatlici. Saj tudi, če se pelje v kletki najbrž med potjo ne bo šla jest in pit. Je pa tako ali tako bolje, če ptica ne je in ne pije med potjo.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

kako ptico pripeljati domov Empty Re: kako ptico pripeljati domov

Objavlja  _Tamara_ Sob 09 Mar 2013, 20:47

Maja je napisal/a:Mi smo vedno ptice vozili v kartonastih škatlicah - majhne ali velike. Zdi se mi, da se ptica bolje počuti oz. lažje prenese ves ta stres, če je v manjšem, temnem prostoru, kot pa v večji, odprti kletki. Mi smo uporabili majhne kartonaste škatlice, ki so se pri strani odpirale, naredili nekaj lukenj in škatlico držali v rokah, da je bila ptica varna. Ko pridete domov, lahko odprete vratca kletke, previdno odprete stran škatlice, jo naslonite na odprtino kletke in pustite ptici, da sama odleti notri. Tako je najboljši način se mi zdi. mižikanje

Ko sem sama pripeljala prvo skobčevko domov, prav tako v škatlici, ni hotela zleteli iz nje, ko sem jo nastavila k vratom kletke nasmeh. Za nekatere skobčevke je zelo stresno, ko jih želimo spraviti iz škatlice, zato rinejo nazaj v temo, ker ne vedo, kaj jih čaka zunaj.

Potem sem pa poskusila nekaj drugega: odprto škatlico sem preprosto položila na dno kletke in pustila, da skobčevka sama pride ven, ko bo strah malo pojenjal. In res, že čez par minut je pokukala ven Skobčevka 3 .

Glede na moje izkušnje, je to bila zelo dobra rešitev pri obeh mojih skobčevkah.

Lp, Tamara
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

kako ptico pripeljati domov Empty Re: kako ptico pripeljati domov

Objavlja  Maja Sob 09 Mar 2013, 22:35

Seveda, tudi to je odlična ideja, da škatlico preprosto odpreš in položiš v kletko.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

kako ptico pripeljati domov Empty Re: kako ptico pripeljati domov

Objavlja  Pikicaa Ned 14 Apr 2013, 23:01

Ko smo mi kupovali skobčevko pri rejcu nam je takrat rekel, da naj pridemo s kletko (to je bilo že dolga leta nazaj). Dve leti nazaj pa nam je v trgovini prodajalka rekla, da naj pridemo s kletko in da ga bodo dali še v transportno kartonasto škatlo za ptice. Tudi sedaj ko ga peljemo na striženje nohtov ga damo v transportno škatlo in nato še v kletko, zaradi večje varnosti.

Priporočljivo je tudi, da ko skobčevki odprete škatlo, da prostor ni preveč osvetljen, da ni preveč zbegana oz. prestrašena.
avatar
Pikicaa
Član
Član

Število prispevkov : 10
Datum registracije : 12/04/2013
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

kako ptico pripeljati domov Empty Re: kako ptico pripeljati domov

Objavlja  Shaip Pon 15 Apr 2013, 10:40

Koliko jaz vem po novem zakonu zivali ne smemo prevazati v zaprti skatli, na primer za golobe, obvezno mora bit ena stran mreza. Hrana med prevozom ni nujna voda pa obvezna...
lp
Shaip
Shaip
Član
Član

Število prispevkov : 40
Datum registracije : 26/04/2012
Starost : 65

Nazaj na vrh Go down

kako ptico pripeljati domov Empty Re: kako ptico pripeljati domov

Objavlja  Alojzij Tor 16 Apr 2013, 08:17

Male ptice se nosijo v kartonastih škatlicah z luknjicami za zrak. Nobene potrebe ne vidim dajati zaprto škatljico še v kletko. To pride v poštev morda pri papagajih, kjer je možnost, da odprtine za zrak povečajo in poskusijo pobegniti. Med transportom tudi ni potrebe hranjenja, seveda tu mislim za slovenske kratke relacije. Za transport iz tujine so seveda drgačni pogoji in zato uporabljamo posebno prirejene transportne kletke, kjer je moč pticam nuditi vodo in hrano. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

kako ptico pripeljati domov Empty Re: kako ptico pripeljati domov

Objavlja  Pikicaa Tor 16 Apr 2013, 19:23

Mogoče vi ne vidite potrebe. Naš pa zelo zelo grize škatlo, tako da sama vidim potrebo, da ga dam še v kletko, ker ne želim, da mi pobegne. Poleg tega tudi poznam nekaj primerov, ko so skobčevke ušle iz take škatle, bodisi so zgrizle tiste luknjice ali pa škatla ni bila pravilno zaprta in so pobegnile, tako, da sem ravno zarad tega pristaš, da se ga da še v kletko in ne vidim nobenga problema, da bi bilo s tem kaj narobe, saj želim svojo ptico le zaščititi.
avatar
Pikicaa
Član
Član

Število prispevkov : 10
Datum registracije : 12/04/2013
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

kako ptico pripeljati domov Empty Re: kako ptico pripeljati domov

Objavlja  Sagitta Sre 19 Jun 2013, 20:47

Jaz sem mojadva peljala v transporteju za morske prašičke. Na tla sem dala brisačko in steljo, da je bilo bolj "udobno".
Ti transporterji niso dragi, dobiš pa jih vsepovsod. Fajn pa so, ker imajo dosti lukenj, ki so tudi tako velike, da se ptička ne more poškodovati (npr, da bi si krempeljček zahaklala pa ga ne bi mogla ven dobit). Običajno so tudi temne barve, tako da ptica ne vidi ven in se ne plaši še dodatno.
Sagitta
Sagitta
Član
Član

Število prispevkov : 37
Datum registracije : 17/05/2012
Starost : 37

Nazaj na vrh Go down

kako ptico pripeljati domov Empty Re: kako ptico pripeljati domov

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu