PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hranjenje

2 posters

Go down

Hranjenje Empty Hranjenje

Objavlja  tin96 Sre 24 Jul 2013, 19:45

Zanima me če kdo hrani svoje ptice s kalčki? Katera semena uporabite za kalčke? Kako pripravite kalčke?
tin96
tin96
Član
Član

Število prispevkov : 57
Datum registracije : 05/03/2013
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Hranjenje Empty Re: Hranjenje

Objavlja  Alojzij Čet 25 Jul 2013, 04:46

tin96 je napisal/a:Zanima me če kdo hrani svoje ptice s kalčki? Katera semena uporabite za kalčke? Kako pripravite kalčke?

Kalčki s odlična hrana za ptice predvsem v času vzreje mladičkov. Uporabljamo tista semena, ki jih koristimo za prehrano dotične vrste ptic. Torej lahko sončnice, pšenico, proso, svetlo seme...
Najpogosteje se za kanarčke in male eksotične ptice uporablja črno seme ali niger, univerzalno seme za večino ptic je kaljen bar v klasu.nasmeh 
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Hranjenje Empty Re: Hranjenje

Objavlja  tin96 Čet 25 Jul 2013, 06:40

ok, hvala, kako jih pa pripraviš? Za en dan namočim v vodo, potem precedim in pustim dokler ne vzklijejo in jih čez par dni uporabim? Pa še to lupino in kar je ostalo od semena pustiš na kalčku ko daš papigam?
tin96
tin96
Član
Član

Število prispevkov : 57
Datum registracije : 05/03/2013
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Hranjenje Empty Re: Hranjenje

Objavlja  Alojzij Čet 25 Jul 2013, 07:56

Izbrana semena za en dan namočiš, spereš pod vodo in drugi dan ponovno spereš, osušiš in uporabiš. Pri nižjih temperaturah traja kaljenje malo več časa. Zadostuje, da ovoj zrna poči in pod njim je že kalček.nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Hranjenje Empty Re: Hranjenje

Objavlja  tin96 Čet 25 Jul 2013, 08:00

ok, hvala
tin96
tin96
Član
Član

Število prispevkov : 57
Datum registracije : 05/03/2013
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Hranjenje Empty Re: Hranjenje

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu