PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Narobe svet?

2 posters

Go down

Narobe svet? Empty Narobe svet?

Objavlja  Joško Ned 12 Jan 2014, 05:43

Nekdo, ki ima več izkušenj z vzrejo kokoši, naj mi pojasni, ali gre v mojem primeru za povsem normalen pojav, ali kot sem napisal v naslovu, za narobe svet. Gre za to, da imam v kokošnjaku ameriško pritlikavo kokoš, ki v tem času vali. Ko sem jo prvič opazil na jajcih, sem pomislil, da se pripravlja na nesenje, vendar se je ta čas nenormalno podaljšal v valjenje. Nenormalno po mojih izkušnjah, kakšne pa so vaše?
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Narobe svet? Empty Re: Narobe svet?

Objavlja  z.j.jakob Pon 13 Jan 2014, 03:04

Joško pozdravljen,
glede ne to kakšna zima je letos ni to nič čudnega pri nas v krškem že cvetijo nekatere rože tudi zvončki tako da me ne čudi da je tvoja kokoška začela valiti.
lp. jakob zelo vesel 
z.j.jakob
z.j.jakob
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 16/12/2013
Starost : 23

Nazaj na vrh Go down

Narobe svet? Empty Narobe svet?

Objavlja  Joško Sre 15 Jan 2014, 00:18

Za svoja leta zelo pametno razmišljaš! Ker se očitno nihče več ne bo vključil v razpravo pod to temo, bom dodal še nekaj mojih misli. Po mojem mnenju samo relativno ugodne zunanje temperature za kaj takega niso dovolj. Upoštevati je treba, da traja dan manj kot devet ur, kar je premalo, da bi se vzpostavile ugodne razmere za valjenje. Menim, da je k temu pripomogla hrana, ki je bila v tem času na razpolago praktično v neomejeni količini (silos). Pri sobnih pticah vzpodbudimo parjenje s tem, da podaljšamo čas, ki je na razpolago za hranjenje (umetna svetloba), in sicer od 06. do 22.ure, ne glede na (nizko) temperaturo v prostoru. V kokošnjakih  pa običajno nimamo nameščene električne napeljave, niti ti prostori ne premorejo drugega komforta.

Če ima letos kdo enak primer z valjenjem kokoši kot jaz, naj se oglasi, da bi to temo naredili bolj bogato in verodostojno.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Narobe svet? Empty Re: Narobe svet?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu