PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KANARČEK NEHAL PETI

2 posters

Go down

KANARČEK NEHAL PETI Empty KANARČEK NEHAL PETI

Objavlja  batko15 Pet 01 Maj 2015, 00:41

Pomoč!!!! Pozdravljeni ljubitelji pernatij prijateljev.
Potrebujem nasvet glede petja mojega kanarčka.
Fante je žvrgolel vsako jutro in še zvečer kot simfonični orkester.Zdaj opažam že dva tedna ,da samo še čivka ,ko se pogovarja z menoj in poje več nič.
Ne vem čemu je vzrok.?Je možno ,ker smo sedaj odsotni dopoldne ,da je sam in se je odvadil .?
Ima kdo kakšno idejo?
batko15
batko15
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 22/02/2015
Starost : 49

Nazaj na vrh Go down

KANARČEK NEHAL PETI Empty Re: KANARČEK NEHAL PETI

Objavlja  Alojzij Pet 01 Maj 2015, 07:54

Kanarčki imajo fiziološko značilnost, ki jim narekuje enkrat letno menjati perje. V času menjave perja oz. mitiranja samček ne poje in ni ploden . Ta proces traja dobra dva meseca in se običajno začne po odhranjenju mladičkov. To se dogaja pri rejciih v začetku poletja. Seveda ugibam, da se v tvojem primeru dogaja ravno to in  je ptiček v stanovanju imel čez zimo ugodnejšo klimo od naravne  in zato pohitel menjati perje. Mogoče je tudi veliko drugih vzrokov, ki imajo običajno bolezenske vzroke ter posledično nepredvidljiv zaključek. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

KANARČEK NEHAL PETI Empty Re: KANARČEK NEHAL PETI

Objavlja  batko15 Pet 01 Maj 2015, 08:15

Hvala za odgovor!Sem nov v tem in se še učim.A imaš popolnoma prav ,res verjetno menja perje ker opažam da ga je kar nekaj v okolici kletke.Bolezen je skoraj 100% izuzeta ,je ješč in zelo odziven.
Hvala še enkrat!!
batko15
batko15
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 22/02/2015
Starost : 49

Nazaj na vrh Go down

KANARČEK NEHAL PETI Empty Re: KANARČEK NEHAL PETI

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu