PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kanarček - slab pevec

2 posters

Go down

kanarček - slab pevec Empty kanarček - slab pevec

Objavlja  perla Ned 14 Jun 2015, 02:15

Poleti bo 2 leti odkar imam kanarčka. Nameščen je ob oknu (ni nikakršnega prepiha!), vzhodna stran. Ima prostorno kletko, kvalitetno hrano, 2x tedensko ali radič ali korenček, 1x tedensko malo rumenjaka; je v dnevnem prostoru, zvečer ima mir, da lahko spi. Skratka idealni pogoji. Vendar sem šele v zadnjem času začela razmišljati, da ta naš kanarček zelo malo prepeva. Res mogoče trikrat mesečno(!!), da odpoje kakšno melodijo - še to bolj v popoldanskem času, in to je vse. Kanarček je bil ob nakupu pri rejcu star 1 leto, torej ima letos 3 leta. Rejec mi je rekel, da lepo poje, pri meni pa tega ravno ne pokaže.
je še kaj, s čimer bi spodbudila kanarčka k petju?
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

kanarček - slab pevec Empty Re: kanarček - slab pevec

Objavlja  nika Ned 21 Jun 2015, 23:28

Tudi moj prvi kanarček je bil take sorte, redkokdaj je pel. Njegova samička je bila bolj zgovorna, celo pela je večkrat kot pa samec, ne samo čivkala.

Ne bi rada pametovala, ker se ne spoznam kaj dosti na to, ampak če je kanarček zdrav, bi ga k petju mogoče spodbudil še en kanarček (mislim, da bi morala biti ločena), ali pa samička. Lahko pa za začetek poskusite s predvajanjem kanarčkovega petja z Youtuba,, da vidite, kakšen bo odziv.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

kanarček - slab pevec Empty Re: kanarček - slab pevec

Objavlja  perla Pon 22 Jun 2015, 06:29

nika, hvala za odgovor.
To z Youtubom sem že probala, nekaj se je sicer silil peti, pa kmalu obupal, čeprav je bil posnetek dolg 1,5 ure.
Ja, verjetno bi bilo dobro, da bi nabavila še enega kanarčka, v kletko posebej. Sicer imam še skobčevke - ti pa so kričači (dobesedno, ker ni lepa viža to nasmeh, da je le kaj!
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

kanarček - slab pevec Empty Re: kanarček - slab pevec

Objavlja  nika Pon 22 Jun 2015, 23:33

Mama ima dve skobčevki, zato vem, kako znajo biti neprijetne, ko se derejo. Jih je pa prijetno poslušati, kadar se raznežijo.

Ne vem, kaj bi lahko bilo narobe s kanarčkom, da ne poje. Jaz jih imam že kakšnih 7 let, pa nimam sreče z njimi. Od vsega začetka jih imam v paru. Najprej je bil nakup parčka nenačrtovan, hotela sem pač dva ptiča. V trgovini niso imeli pojma, kaj prodajajo, jaz pa tudi ne, kaj kupujem, čeprav sem se prej malo pozanimala o potrebah raznih ptic. Hotela sem dva, nisem pa vedela, kakšnega spola sta in kako se kaj razumejo med sabo.

Prvi samček je poginil po 14 mesecih, z njim očitno ni bilo vse v redu, ker je bil strašno miren in se je komaj kaj oglašal. Naslednji je bil kupljen pri rejcu, pravi pevec (malinoa) in je s svojim petjem samičko v 4 dneh tako očaral, da je bila čisto nora nanj. Ta je zdržal dobrih pet let in dosti pel, lani je nazadnje nehal in jeseni poginil. Mi je bilo prav žal, ker je bil tako prijazen ptič.

Prva samička je poginila po kakšnih 4 letih, druga po dveh. Sedanjo sem kupila samo zato, ker je bil samček tako potrt, ko je ostal sam. Po njegovi smrti nisem več hotela imeti kanarčkov iz enega razloga - samičke imajo neustavljiv nagon po gnezdenju in zbirajo material, kjer se da. Če ne bi bilo tega, bi takoj kupila novega samčka.

Prva je metala brikete v napajalnik. Ko sem namesto briketov začela uporabljati papirne brisače, so jih razcefrale na prafaktorje in nametale v napajalnik in posodo s hrano, ostalo je končalo okoli kletke. Ko so bili spuščeni, so cefrale vse, kar jim je prišlo pod kljun - serviete, papirne robce, krpe. Ko sem lani menjavala kuhinjo in so odmontirali napo (stara fiksna, montirana pod omarico, da je precejšen del gledal ven) se je izpod omarice posul kup papirja. Kako jim ga je uspelo zatlačiti pod omarico, ne vem. Zadnja samička je lani precej časa prečepela v posodici s hrano in zadovoljno tiho popevala. To je trajalo vsaj kakšen mesec. Skratka, ne da se jih ustaviti in to njihovo početje zna biti prav nadležno. Zadnja je še hujša, kot prejšnji dve, nazadnje sem morala na dno kletke dati rešetke, da ne doseže papirja. Če obstaja kakršna koli najmanjša možnost, da skozi rešetke doseže papir, to tudi naredi. Sedaj ima za družbo parček avstralskih zebric, ki jih imam že šesto leto, ampak se vidi, da pogreša svojo družbo.

Naj te to ne odvrne od nakupa še enega kanarčka.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

kanarček - slab pevec Empty Re: kanarček - slab pevec

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu