PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naša luštna ampak napadalna rozela

Go down

Naša luštna ampak napadalna rozela Empty Naša luštna ampak napadalna rozela

Objavlja  Gost Sre 14 Jul 2010, 03:34

Pozdravljeni,
s fantom sva posvojila priblizno deset let staro rozelo. Sva velika ljubitelja živali, ker pa s papigami (sploh temi malo zahtevnejsimi) nisva imela izkusenj sva se obrnila na veterinarja, ki nama je dal osnovne napotke glede nege. Papiga je bila v slabem stanju (predolgi krempeljci, razbarvanost, kihanje, brez peresc na krilih in repu), ker je imela prevec enolično prehrano in je bivala v bolj majhni kletki, kjer ni bilo veliko svetlobe. Pri nama je na novo zaživela, se obarvala, razvedrila, ima veliko kletko, z vejami, na voljo veliko svežega sadja in zelenjave, poganjke, semena, vodo kjer se na vsake dva dni kopa. Pred dnevi dnevi je ponovno zletela, jo spuščava ven iz kletke. Danes pa se je že dvakrat usedla na naju in naju do krvi kjunila. Najprej je prifrčala na fantova ramena in ga do krvi kljunila v vrat, kasneje pa meni na roko in me kljunila v prst. Sem mnenja, da živali same po sebi niso hudobne. Nisva se ji približevala, da bi lahko čutila, da mora braniti svoj teritorij. Ravno nasprotno, ona prileti k nama in naju ''napade''. je mogoče, da je ptiček celo sobo sprejel za svoj teritorij in naju podi ven? Sva se ge začela kar malo bati. Vem, da je zahtevna sorta in kljuvajo ampak tega pa res nisem pričakovala. prosim za nasvet oz. ''vzgojni ukrep'', da bi ga tega odvadila, dokler se ne zasidra v vedenje. lep pozdrav, martina
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Naša luštna ampak napadalna rozela Empty Re: Naša luštna ampak napadalna rozela

Objavlja  Gost Sre 14 Jul 2010, 03:43

Pozabila sem še napisati, da se tolaživa s tem, da je nabrž želela le pristati na naju, pa naju je zgrabila s kljunom zaradi ravnotežja, ampak kot jaz vem se rozele ne crkljajo nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Naša luštna ampak napadalna rozela Empty Re: Naša luštna ampak napadalna rozela

Objavlja  Gost Čet 09 Sep 2010, 07:49

no, da malo poročam. zadevo s kluvanjem sva rešila tako, da ga izpustiva in zapustiva prostor. najbrž se sliši malo hecno, ampak res mu ne bi rada kratila svobode, se mi zdi prav, da se malo naleta. za nazaj je malo večji problem, ker frajer največkrat zadrema izven kletke in se mu nič ne mudi, da bi šel nazaj, takrat mu nežno pomagam nazaj domov z brisačko, uporabljam pa jo tudi za ščit nasmeh nasmeh novost je tudi to, da je dobil novo-staro veliko veliko kletko, ki nama sicer zavzame pol kuhinje ampak ima pa prostor za igro in malo frfotanja. dobil je tudi prijateljico, rozelko seveda. je hecno, ampak se zelo lepo vede do nje, jo hrani. prve dni sva ju imela pod skoraj celodnevnem nadzorom, da ne bi šlo kaj narobe. samička je še zelo mlada, bomo videli kako se bosta razumela, ko bo spolno zrela. glede spola seveda še nisva čisto sigurna. zaenkrat kaže lepo, razen da je samček zbolel o tem pa bom odprla novo temo.nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Naša luštna ampak napadalna rozela Empty Re: Naša luštna ampak napadalna rozela

Objavlja  nitkar Ned 26 Dec 2010, 08:27

mandarinca...rozele so zelo samosvoje ptice in so v večini zelo mirne...v času parjenja pa nekatere podivjajo... in postanejo agresivne. Samčki so zelo napadalni do svoje samičke. Ves čas jo preganjajo...lahko jo celo ubijejo, če samička ni pripravljena na parjenje...

Kot si že sama ugotovila, gre za to, da sta vidva na njegovem teritoriju in vaju želi spoditi...verjetno se vaju pemalo boji in vaju napade. S tem ko sta dodala samičko se bo agresivnost še povečala. Samičko bo preganjal, ker jo bo želel imeti samo zase in jo bo želel spoditi nekam daleč vstran. Rozelji samčki so zelo ljubosumna bitja nasmeh
nitkar
nitkar
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 25/08/2010
Starost : 43

Nazaj na vrh Go down

Naša luštna ampak napadalna rozela Empty Re: Naša luštna ampak napadalna rozela

Objavlja  Gost Tor 28 Dec 2010, 10:50

Hvala za odgovor. S samičko Rozi sta se dobro ujela in mirno in naklonjeno sobivala. Mogoče je bil razlog v njegovi starosti 10-15 let, kaj pa vem. Žal pa je naš lumpek Oli po nekajkratni ponovitvi glivične okužbe, kjub vsej terapiji opešal in poginil. Na večer po zadnjem obisku pri veterinarju je izgubljal ravnotežje. Preselila sem ga v majhno kletko, da se ne bi poškodoval med padcem z metra in več višine. Ob polnoči sem ga šla še zadnjič pogledat ter je jedel in spal, zjutraj, ko sem se zbudila je ležal na boku in piskajoče dihal. Ostalo je samo še toliko časa, da sem ga odpeljala na evtanazijo k veterinarju za pse in mačke. Drugje so imeli še povsod zaprto. Tam se je že začel zvijati v krčih, pa smo ga odrešili. Zdaj je pokopan na vrtu pod drevesu.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Naša luštna ampak napadalna rozela Empty Re: Naša luštna ampak napadalna rozela

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu