PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bolezen

2 posters

Go down

bolezen Empty bolezen

Objavlja  Duška Sob 06 Nov 2010, 21:21

Maja pred časom si napisala, da imaš doma preparat za kanarčke proti driski - izdelek, ki ga prodaja Tukano, venkdar ko poskušam odpreti link napiše napako. Ali mi lahko poveš ime proizvoda in mogoče še, kaj daješ kanarčkom, če se prehladijo - vse za preventivo.

Hvala in lp
Duška
Duška
Duška
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 21/10/2010
Starost : 62

Nazaj na vrh Go down

bolezen Empty Re: bolezen

Objavlja  Maja Čet 11 Nov 2010, 11:12

Živjo! Se opravičujem, ker nisem prej odgovorila. Proti driski sem imela tale preparat: http://www.malezivali.com/cgi-bin/stran.pl?templ=0&id=2&st_strani=0&izris=pisiHTML&trgKaj=poglejArt&st_art=2375&izrisTrg=trgArt Trenutno ga nimam nič doma, ker res nismo imeli nobenih težav že več let in bi se mi samo pokvaril.

Kar se tiče drugih vitaminov, moram reči, da ne spodbujam njihovo uporabo. Če se za ptico lepo skrbi in če dobiva uravnoteženo prehrano, potem mislim, da ni nobene potrebe po "umetnih" vitaminih. Če pa se že odločite, da jih nabavite in dajete kot preventivo, jih dajajte le 1-2x na mesec in ne vsak teden ali celo vsak dan, saj lahko ptico dejansko predozirate in povzročite hipervitaminozo. Verjemite, da bo vaš ptiček veliko bolj vesel, če bo dobil listek radiča, zelene solate, nariban korenček, jabolko in podobno... mižikanje

Kako pa je sedaj stanje pri vas, ste že našli kakšnega gojitelja v vaši bližini, ki ima kanarčke? nasmeh
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

bolezen Empty Re: bolezen

Objavlja  Duška Čet 11 Nov 2010, 21:28

Pozdravljena,
stanje pri meni je zdaj tako, da imam sostanovalca, dobila sem majhnega rumenega kanarčka zelo vesel - so mi ga kar prinesli. Stric je imel včasih soseda, ki je imel kanarčke, baje je od njega.
Je še zelo majhen in nebogljen.
Po kolikem času pri meni bi ga lahko začela spuščati ven?
Moj prejšnji ptiček je imel vedno odprto kletko in se je prosto gibal po sobi, ker je šel sam nazaj in ga ni bilo treba loviti.

Rada bi ga pravilno prehranjevala - zdaj mu dajem samo semensko mešanico in vsak dan krhelj jabolka, ki ga pa samo poskusi.
Hvala za vsak nasvet.

Lp
Duška
Duška
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 21/10/2010
Starost : 62

Nazaj na vrh Go down

bolezen Empty Re: bolezen

Objavlja  Maja Sob 13 Nov 2010, 12:15

Kako to misliš, da je majhen in neobogljen? Kanarčke se ne sme odstavit od staršev, dokler ne pričenjo samostojno jesti in piti - ali to počne? Svetujem ti, da počakaj kakšna dva tedna, lahko malenkost manj, preden pričneš s spuščanjem iz kletke. Kot prvo se mora ptiček dobro umiriti in prilagoditi na novo okolje. Pri spuščanju bodite vedno pozorni, da so zaprta vsa okna in vrata, da so šipe in velika ogledala pokrita (nevarnost, da se zaleti vanje), da se kaj ne kuha na štedilniku (če ga imate v kuhinji recimo) in še kaj bi se našlo...

Kar se tiče zdrave prehrane je pri kanarčkih res osnova kvalitetna semenska mešanica, potem pa vsi dodatki. S sadjem ni dobro pretiravat in jabolka ni primerno dajati vsak dan. Veliko bolj primeren je nariban korenček, regrat, rman, zelen ali rdeč radič in podobne listnate zelenjave ter zeli. Jabolko ponudite le nekajkrat na mesec. Radi imajo tudi jagodičevje, banano, melono in še kaj bi se našlo - malo eksperimentirajte, pa boste videli kaj mu ustreza. Izogibajte pa se eksotičnemu sadju kot je mango, papaja, liči, avokado... Prav tako nobene kruha ali podobnih izdelkov.

Zanime me še kakšno kletko imate zanj (predvsem velikost) in pa opremo?
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

bolezen Empty Re: bolezen

Objavlja  Duška Sob 13 Nov 2010, 21:52

Saj kanarček verjetno ni tako majcen, kot se meni zdi, je pač še mladiček. Drugače pa je in pije, celo zelo pridno je, cel dan hodi po zrnca. Poleg zrnja mu dajem vsak dan listek solate, zdaj sem 2x poskusila listek regrata in vse z veseljem poje. Je živahen in se dosti oglaša.

Kletka je cca. 50 cm dolga, 40 cm visoka in 30 cm široka. V kletki ima obešeno gugalnico, ogledalo z zvončkom, še eno igračko z majhno stopalko, ogledalcem in barvnimi kroglicami, na vratcih v kletko ima obešeno kopalnico, ki ima na tleh ogledalo - tu notri je najraje, tja si včasih tudi nosi zrnca in jih tam poje.

Kdaj se lahko začneje ptički kopati? Je njegovo perje že primerno, da se lahko zmoči? To sprašujem, ker se skuša okopati v posodici za vodo.

Lp
Duška
Duška
Duška
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 21/10/2010
Starost : 62

Nazaj na vrh Go down

bolezen Empty Re: bolezen

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu