PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

arašidi

3 posters

Go down

arašidi Empty arašidi

Objavlja  Dartix Čet 09 Dec 2010, 08:01

Jaz sem prebral da ne smejo mali aleksandri jesti arašidov, ker vsebujejo preveč maščob. Arašidi so pa ključ do udomačitve moje papige, ker drugače mi noče jest iz roke. Če ima kdo kak nasvet mi ga prosim pove.

LP Darko
Dartix
Dartix
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 4
Datum registracije : 08/12/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

arašidi Empty Re: arašidi

Objavlja  kokoš Čet 09 Dec 2010, 09:46

Ja, naj ne bi pojedel preveč takih ali drugačnih semen. Čeprav naš še vedno ne mara briketov. Če mu daješ arašide samo za priboljšek, pa res ni problema.

Kakšno hrano mu še daješ? Koliko je pa star?
kokoš
kokoš
Član
Član

Število prispevkov : 47
Datum registracije : 29/03/2010

Nazaj na vrh Go down

arašidi Empty Re: arašidi

Objavlja  Dartix Čet 09 Dec 2010, 20:20

Star je leto in pol. Dajem mu pa semensko hrano za srednje papige, arašide mu že dajem za priboljšek, ampak mu jih dam vsak dan, drugače mu pa dam v kletko jabolko ali pa kako hruško. Koliko arašidov na dan misliš da mu lahko dam?

LP Darko
Dartix
Dartix
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 4
Datum registracije : 08/12/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

arašidi Empty Re: arašidi

Objavlja  kokoš Čet 09 Dec 2010, 21:56

Hja, ne vem. Čim manj.

Jaz bi našega rada navadila na brikete, ki naj bi bili najbolj uravnotežena hrana, semena pa bi dajala samo za nagrado. Pa jih tud povohat noče. Vse zmeče ven. Na navodilih od briketov pa piše, da dokler se ne navadi nanje, mu moram dajati oboje, da ne bi stradal. Samo dokler ima seme zaraven, ni šans da bi poskusil kakšen briket. Dobi pa sadje, zelenjavo in kalčke (kalim kar semena iz njegove semenske hrane).Pa svež kokosov oreh ima zelo rad. Star je pa 8 mesecev.
kokoš
kokoš
Član
Član

Število prispevkov : 47
Datum registracije : 29/03/2010

Nazaj na vrh Go down

arašidi Empty Re: arašidi

Objavlja  Dartix Čet 09 Dec 2010, 23:00

Važno da je sadje pa zelenjavo, takrat bo še najbolj zdrav, moj tudi ni nikoli imel rad briketov. Najraje pa je hruško nasmeh
Dartix
Dartix
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 4
Datum registracije : 08/12/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

arašidi Empty Re: arašidi

Objavlja  _Lady_Flame_ Pon 23 Maj 2011, 10:15

Pozdravljeni,

arašidi in sončnice so za naše ptice kot je čips za nas. Torej je to hrana, ki ni priporočljiva. Men je veterinar reku, da jim lahko to dvoje skrajša življenjsko dobo kar za polovico saj jim maši žile.

Kar se pa briketov tiče tudi niso preveč priporočljivi. Glavna prehrana teh čudovitih papig mora biti zelenjava, sadje v manjši količini zaradi sadnega sladkorja. Vse te informacije sem pridobila v zadnjih 2 letih in pol na enmu angleškemu forumu, ki je celoten posvečem malim aleksandrom oz. indian ringnecked parakeet.

Tukaj je še seznam kaj od zelenjave lahko jedo in kaj je strupeno zanje.

http://www.pernati-prijatelji.com/t760-prehrana
_Lady_Flame_
_Lady_Flame_
Član
Član

Število prispevkov : 14
Datum registracije : 12/09/2010
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

arašidi Empty Re: arašidi

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu