PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sivi žako

2 posters

Go down

sivi žako Empty sivi žako

Objavlja  Shani Ned 30 Jan 2011, 05:06

Pozdravljeni! Imam leto in pol starega sivega žakoja, ki je bil do sedaj priden in zelo igriv pa tudi govoril je kar precej. Pred približno dvema mesecema je doživel nekakšen stres, za katerega mi ne vemo. Od takrat se boji vseh članov družine in ko se mu približamo se začne tresti. Tudi zgovoren ni več tako. Zanima me če ima kdo podobne iskušnje ali mi lahko svetuje kako naj postopamo z njim saj bi zelo radi imeli nazaj našega ptiča zdravega in veselega kot je bil prej. Hvala
Shani
Shani
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 29/01/2011
Starost : 49

Nazaj na vrh Go down

sivi žako Empty Re: sivi žako

Objavlja  Alojzij Ned 30 Jan 2011, 07:04

Sivi jako(Psittacus erithacus)je eden od boljših ljubljenčkov. Je izredno bister in odličen oponašalec
govora in ostalih znanih zvokov in melodij. Prvotna domovina jim je Afrika.

Dokler ni prišlo do podpisa mednarodne konvencije o zaščiti prostoživečih ogroženih živali in rastlin(CITES), so jih domačini lovili in prodajali mornarjem, ti pa so jih z ladjami pretihotapili po svetu.
Na srečo je sedaj drugače, saj se večino ogroženih ptic razmnožuje v ujetništvu. Ptice rojene v ujetništvu so
takoj v stiku s človekom, ker smo ljudje-rejci prevzeli vlogo krušnih staršev.
Sivi jako ima tudi slabo lastnost, da ga že majhne spremembe v okolju spravijo v stres.
Pomembno je, da ima stalno mesto tam kjer ni vsakodnevnih sprememb. Zanj je že sprememba pohištva v
njegovi bližini lako vzrok za strah.

Škoda, da niste napisali kaj več, da bi skupaj ugotovili vzrok njegovih sprememb. Svetujem vam , da postopate z njim tako kot prej. Z njim se pogovarjajte, ga božate, samo toliko časa in s take odaljenosti, da se ne bo počutil ogrožen.
Tudi sam imam sivega jakota že skoraj 28 let, zato sem še posebej zainteresiran, da boste poročali o spremembah v prihodnjih mesecih. Upam si trditi, da bo kmalu spet na veliko govoril. zelo vesel
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

sivi žako Empty sivi žako

Objavlja  Shani Tor 01 Feb 2011, 05:07

Z možem sumiva, da je vzrok za stres igranje najinega sina z balonom po dnevni sobi, a naju čudi, da je lahko le on še kar nekaj časa prišel blizu kletke brez papagajeva panike. Sedaj pa mu sploh ne smemo blizu, in takoj ko kdo pristopi se ptič stisne k palici, razširi krila se prestopa in trese. Večkrat tudi brez kakršnegakoli vzroka pade s palice. Zaradi vseh teh pripetljajev si je tudi polomil letalna peresa, ki pa se mu bodo upam nazaj porasla. Tako da si ga sedaj ne upam niti spustiti iz kletke, ker ga potem ne moremo spraviti nazaj noter, ker si ne pusti blizu in doživi pravi živčni zlom. Tako da tudi jaz upam, da bo kmalu ugotovil da mu nihče od nas noče nič hudega in bomo dobili nazaj našega ptička.
Shani
Shani
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 29/01/2011
Starost : 49

Nazaj na vrh Go down

sivi žako Empty Re: sivi žako

Objavlja  Alojzij Tor 01 Feb 2011, 06:32

Sama igra z balonom ga je morda preplašila, posebno še, če je balon kdaj počil. Tudi novoletno pokanje
bi lahko povzročilo strah.
Ni mi čisto jasno, ko pravite, da pade iz palice. Skoči iz strahu ali nekontrolirano pade? vprašaj
Polomljena peresa bodo z redno letno menjavo odpadla in zrasla bodo nova.
Njegova kletka naj bo stalno na istem mestu. Približujte se mu počasi, ne sunkovito.
Vedno ga prijazno ogovarjajte in iz roke mu ponudite koščke hrane, ki jo ima rad.
Tudi manjši otroci znajo iz radovednosti kaj ušpičiti, zato otrok sam naj ne hodi v njegovo bližino. klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

sivi žako Empty Re: sivi žako

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu