PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

parjenje

3 posters

Go down

parjenje Empty parjenje

Objavlja  guest Sre 13 Jul 2011, 03:02

Zanima me, kdaj samica ostane v valilnici in začne nesti. Po tem, ko se s samčkom sparita ? vprašaj :scratch:
Namreč, pri nas baraband samica po 5 X na dan gre v valilnico (10 - 30 min) pripravljat gnezdo, ko pa pride vn, se mi pa zdi, kot da se samčku dobesedno nastavlja in spušča čudne zvoke. Tako je zdaj že en teden pri nas. Koliko časa ponavadi to traja vprašaj

Lp,
Rok
avatar
guest
Član
Član

Število prispevkov : 83
Datum registracije : 25/04/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  Alojzij Čet 14 Jul 2011, 03:36

deberok je napisal/a:Zanima me, kdaj samica ostane v valilnici in začne nesti. Po tem, ko se s samčkom sparita ? vprašaj :scratch:
Namreč, pri nas baraband samica po 5 X na dan gre v valilnico (10 - 30 min) pripravljat gnezdo, ko pa pride vn, se mi pa zdi, kot da se samčku dobesedno nastavlja in spušča čudne zvoke. Tako je zdaj že en teden pri nas. Koliko časa ponavadi to traja vprašaj

Lp,
Rok
Odgovoril bom samo nasplošno, ker ni nekega pravila. Iz navedb vidim, da se par intenzivno pripravlja na gnezdenje.
Običajno so take in podobne dejavnosti znak , da bo samička vsak čas znesla prvo jajce.
Prvo jajce lahko pričakuješ v roku enega tedna po oploditvi. Takrat bosta tudi začela z valjenjem ter stalno ostajala v valilnici. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  guest Čet 14 Jul 2011, 05:38

Super cheers cheers Bomo kako se bo tole odvilo. Ali imate še kakšen poseben nasvet glede prehrane, spuščanja iz kletke, ... namreč vse to se dogaja v naši dnevni sobi.

Takole je pa danes popoldne samica urejala gnezdo:
https://www.youtube.com/watch?v=rd9JnEaZWsY
avatar
guest
Član
Član

Število prispevkov : 83
Datum registracije : 25/04/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  Alojzij Čet 14 Jul 2011, 06:00

Hrana naj bo običajna , kakor do sedaj, le morebitno jajčno hrano ne dodajaj dokler se ne izvalijo mladiči.
Vsekakor ti odsvetujem , da jih v času gnezdenja spuščaš iz kletke ali kako drugače vznemirjaš.
Tudi za kontrolo gnezda imaš odličen pripomoček. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  guest Čet 14 Jul 2011, 06:27

Do sedaj sem ju hranil z orlux jajčno hrano malo namočeno z vodo, semensko hrano, vodo, sadjem in zelenjavo.

šokiran Edino kar me skrbi je to, da nisem prepričan če bo samček opravil svoje delo. Tak občutek mi daje , da nima blage veze kaj samička hoče od njega :scratch:

Lp
avatar
guest
Član
Član

Število prispevkov : 83
Datum registracije : 25/04/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  Alojzij Čet 14 Jul 2011, 07:24

V normalnih okoliščinah je samček celo pobudnik začetka parjeja in gnezdenja.
Skrbi me le to, ker ju imaš za ljublenčka, kar ponavadi zavre prvinski nagon za razmnoževanje,
vključno z pitanjem mladičev.

Boš poročal kako se bo razvijalo! klicaj nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  guest Čet 14 Jul 2011, 07:33

vprašanje kaj bo iz tegale ja. Oba sta ročno hranjena, možno da je samček dal povod, samo da tega nisem opazil. :scratch: Zdaj ko samica hodi v valilnico in spušča čudne zvoke, mi pa samček daje ravno nasproten vtis. Bomo videli kako bo. Bom poročal. zelo vesel zelo vesel

Lp
avatar
guest
Član
Član

Število prispevkov : 83
Datum registracije : 25/04/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  guest Tor 19 Jul 2011, 07:47

Samica zdaj ostaja tudi po uro in pol v valilnici, ko pa pride vn, imata pa s samcem prav šove po kletki. zelo vesel lol! če sta se pa sparila, pa še nisem zasledil.



avatar
guest
Član
Član

Število prispevkov : 83
Datum registracije : 25/04/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  guest Čet 04 Avg 2011, 07:40

Evo, pr nas je zej tkle. V valilnici so tri jajca cheers cheers , samica pa sedi non stop na njih, samo zvečer pride za minuto dve ven, pa takoj nazaj. Zaenkrat dobro kaže :bball:

https://www.youtube.com/watch?v=VUhc_JlH3ds
avatar
guest
Član
Član

Število prispevkov : 83
Datum registracije : 25/04/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  Alojzij Čet 04 Avg 2011, 07:55

Po tednu dni sedenja na jajcih, boš pri pregledu proti svetlobi ugotovil, če so jajca oplojena.
V primeru, da niso oplojena, jih brez škode odstraniš. Če so oplojena so temna in v takem primeru,
čakaj na mladičke. nasmeh nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  dominik Čet 04 Avg 2011, 08:09

Tudi mojadva sta začela z paritvijo
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  guest Čet 04 Avg 2011, 08:35

A če jajca niso oplojena, samica kljub temu sedi na njih, oz. vali. Ne upam jo motiti pri valjenju, za pregled jajc, edino če bo kdaj za dalj časa zapustila valilnico.
avatar
guest
Član
Član

Število prispevkov : 83
Datum registracije : 25/04/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  Alojzij Čet 04 Avg 2011, 09:14

deberok je napisal/a:A če jajca niso oplojena, samica kljub temu sedi na njih, oz. vali. Ne upam jo motiti pri valjenju, za pregled jajc, edino če bo kdaj za dalj časa zapustila valilnico.
Tudi, če jajca niso oplojena, zna sedeti na jajcih cel mesec, kar se mi ne zdi smiselno.
Sam vedno, pri vseh valečih pticah, po tednu dni preverim stanje jajc.
To naredi takrat, ko bo sama zapustila gnezdo in sploh ne bo moteče zanjo. Da ne bo preveč stesno,
morebitna neoplojena jajca odstranjuješ v dnevnih presledkih. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  guest Sre 10 Avg 2011, 10:24

Danes sem preveril jajca v valilnici. :scratch: Nimam pojma ali so oplojena ali ne. klicaj Proti svetlobi so vsa tri jajca videti precej podobno. Na spodnjem debelejšem delu je videti kot nekakšna temnejša lisa, drugje po lupini pa so "šekasta" . vprašaj Drugače so pa bele barve, če ju na gledam proti svetlobi. :scratch:
avatar
guest
Član
Član

Število prispevkov : 83
Datum registracije : 25/04/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  Alojzij Čet 11 Avg 2011, 07:34

Potreboval boš še malo prakse in takoj boš vedel ali je oplojeno ali ne. Zadnjič je bilo na forumu lepo predstavljeno
kako izgleda presvetljeno oplojeno jajce. Sedaj tega ne najdem , zato si poglej nekaj slikc z neta.

http://www.google.si/search?hl=sl&rlz=1R2_____enSI399&biw=1280&bih=827&tbm=isch&source=lnms&ei=8B1ETrf7CcyN-wbOrOy4CQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CCwQ_AUoAQ&q=oplojenosti%20jajc%20z%20lu%C4%8Dko
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  guest Čet 11 Avg 2011, 09:17

Ja ti šment. Kot kaže so vsa tri jajca neoplojena. Kak dan jih ji bom še pustil, potem pa vsak dan enega odstranil. Več sreče prihodnje leto. :bball:

avatar
guest
Član
Član

Število prispevkov : 83
Datum registracije : 25/04/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu