PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beli golobi na poroki

5 posters

Go down

Beli golobi na poroki Empty Beli golobi na poroki

Objavlja  Alojzij Ned 04 Sep 2011, 08:12

V zadnjem obdobju postaja priljubljeno in izkano izpuščanje belih golobov na porokah.
Kakor vemo, je v svetovnih kulturah golob simbolno nosilec miru, ljubezni, zvestobe ter simbolizira svetega duha
v katoliški cerkvi.
Izpust dveh belih golobov iz rok, ravno poročenega para, je sigurno velika popestritev in presenečenje
za novoporočenca in svate. Še posebej zastane dih prisotnim, ko poleti za spremstvo, še jatica 5 al 7 belih
golobov pismonoš. Ti skopaj zakrožijo nekaj krogov nad prizoriščem svečanosti in se odpravijo v svoj golobnjak.

Včeraj sem bil prisoten na takem dogodku in na spodnjih nekaj slikicah si oglejte, sicer iz razumljivih vzrokov,
okrnjen pogled na dogodek. nasmeh nasmeh nasmeh

Beli golobi na poroki Ajpgc

Beli golobi na poroki Img0564jpgajpgajpgc[img]


Beli golobi na poroki Img0560jpgajpgc[img]

Beli golobi na poroki Img0565jpgajpgcBeli golobi na poroki Img0568jpgajpgajpgc
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Beli golobi na poroki Empty Re: Beli golobi na poroki

Objavlja  Maja Ned 04 Sep 2011, 11:35

Lepo... Naše golobe so pa danes na ribniškem semenju spustili po govoru župana. Sicer je bila predstavitev kluba in golobarstva zelo lepa, ampak kaj ko so se ubogi golobi nekaj ur kuhali v košarah, ker je bilo treba čakati na župana in goste. Ko se jih je spustilo so pa ljudje še tako blizu stali, da so reveži komaj zleteli iz tal. Oče je bil zelo razočaran... Ljudje mislijo, da je to zelo lepo za pogledat, ampak nekako pozabijo na same živali.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Beli golobi na poroki Empty Re: Beli golobi na poroki

Objavlja  dominik Čet 27 Dec 2012, 10:54

Ker sem pred kratkim postal lastnik para belih pismonošev me zanima po čem gledat kvaliteto teh ptic ker jih mislim dokupit še več (izključno belih).
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

Beli golobi na poroki Empty Re: Beli golobi na poroki

Objavlja  Maja Pet 28 Dec 2012, 01:15

Bom prilepila svoj odgovor iz druge teme... mižikanje

Ko si ogleduješ goloba pismonošo, moraš biti pozoren na nekaj stvari. Prvo si ga pogledaš na splošno kako deluje, da ni že od daleč videti slab ali celo bolan. Potem ga primeš v roko, lepo zgladiš rep in si pogledaš obliko - golob, ki je v dobri kondicji ima obliko hruške, se pravi širok prvi del telesa, ki se lepo zoža proti repu. Repna peresa morajo delovati kot eno veliko pero, ne smejo biti razmršena sem in tja (seveda to velja, če golob ravno takrat ne menja perja). Ko ga tako držiš, ga lahko še nežno pritisneš na prsni koš od spodaj in opazuješ kljun - če bo ob tvojem pritisku odprl kljun, ni vredu, ker to pomeni, da je v slabi fizični kondiciji in da dihala niso najboljša. Potem lahko pogledaš še noge, ki morajo biti čiste, brez iztrebkov in lepe rožnato-rdeče barve. V očeh ne boš videl čisto ničesar, kar bi ti povedalo kakšen je golob, lahko si jih pa ogledaš, da niso solzne oz. da ni nobenega izcedka. Obstaja še teorija o žrelu, za katero menim, da je zelo dobra, vendar o tem kdaj drugič.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Beli golobi na poroki Empty Re: Beli golobi na poroki

Objavlja  doberman Pet 28 Dec 2012, 01:27

Heeehhee tole se mi zdi res smešno, golobar poročne golobe proda ti pa se čez neki časa vrnejo nazaj ahahah.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Beli golobi na poroki Empty Re: Beli golobi na poroki

Objavlja  Alojzij Pet 28 Dec 2012, 07:16

doberman je napisal/a:Heeehhee tole se mi zdi res smešno, golobar poročne golobe proda ti pa se čez neki časa vrnejo nazaj ahahah.
Doberman, ne, čez nekaj časa, čez nekaj minut se vrnejo golobi h prebrisanemu golobarju!!!

To izredno donosno dejavnost sem včasih tudi jaz prakticiral in ravno trenutek pred tem, ko bi obogatel, je postalo moderno "koruzništvo."

http://golob-slzveza.si/index.php?chid=10&l1=10
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Beli golobi na poroki Empty Re: Beli golobi na poroki

Objavlja  doberman Pet 28 Dec 2012, 07:33

Čez neki časa sem mislil to ker najverjetneje jih kupijo dan prej.

ja ahahhaah
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Beli golobi na poroki Empty Re: Beli golobi na poroki

Objavlja  Gost Pet 28 Dec 2012, 23:51

ha, ha.. dobri ste, s temi komentarji mižikanje no mogoče bo pa spet priložnost in jih bomo lahko šli spuščat pred parlament, pa še kam, glede na to da simbolizira več pomenov.. smejanje


Iz kje izhaja simbol belega goloba?
Golobica (angl. Dove) s svojo brezmadežno belino, lepoto in nežnostjo simbolizira vse tisto, kar je v človeku neomadeževanega – njegovo čisto dušo. Podoba golobice so v različnih kulturah častili različno, a v vseh je predstavljala dobre, lepe lastnosti in oznanjala srečne dogodke.

Stari Egipt: V starem Egiptu so častili njeno nedolžnost in jo razumeli, kot prinašalko miru.
Kitajska kultura: V Kitajski kulturi simbolizira mir in dolgo življenje.
Stara Grčija: Stari Grki so v njej videli ljubezen, vdanost in nedolžnost.
Antični Rim: Rimskima oginjama Afroditi in Venus je bila sveta ptica zvesta spremljevalka.
Krščanstvo: V krščanstvu prinaša ljubezen, mir in upanje in predstavlja svetega duha. Noetu prinese oljčno vejico, kar pomeni konec naravne katastrofe in spravo med bogovi in človeštvom.
Japonska: Japoncem je golobica z mečom prinašala konec vojne.
Indija: Indijski bog ljubezni Kamadeva je jahal na golobici “oborožen” z rožami v toku za pušcice in je simboliziral mir in božanstvo.

V modernejši zgodovini so predstavniki Svetovnega kongresa za mir naročili Picasso-u podobo za mir. Odločil se je za belo golobico – golobico miru.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Beli golobi na poroki Empty Izpust belih golobov na poroki

Objavlja  petrapetra Tor 13 Avg 2013, 04:38

poznam gospoda,ki vam izpusti bele golobe na poroki (njegov mobi 041 380 188)
sama sem bila na takšni poroki in lahko povem,da je res čudovito,ko goloba odletita v nebo in še nekaj časa krožita nad poročnim dogajanjem :-)
petrapetra
petrapetra
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 1
Datum registracije : 12/08/2013
Starost : 37

Nazaj na vrh Go down

Beli golobi na poroki Empty Re: Beli golobi na poroki

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu