PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SO LAHKO PTICE TUDI GLUHE?

2 posters

Go down

SO LAHKO PTICE TUDI GLUHE? Empty SO LAHKO PTICE TUDI GLUHE?

Objavlja  nika Ned 02 Okt 2011, 23:30

Mogoče malo nenavadno vprašanje, ampak mama je prosila, naj vas vprašam.

Njena skobčevka se skoraj ne zmeni zanjo, kadar jo kliče ali ji govori in tako je prišla na idejo, da je mogoče ptič gluh in se zato ni navadil govoriti. Če ga ima na prstu pred usti in mu govori, nagiba glavo in jo gleda, drugače pa se ne odziva na govorjenje in klicanje. Je res možno, da ptič slabo sliši, ali pa je samo asocialen? Tako in tako ni družaben in ga nobena stvar ne zanima, razen občasno njegove igračke v kletki.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

SO LAHKO PTICE TUDI GLUHE? Empty So lahko ptice tudi gluhe?

Objavlja  Joško Pon 03 Okt 2011, 02:18

Zanimivo vprašanje. Po moje gre za mlado ptico (nič nisi povedala, koliko je stara), ki si je vzela čas za "sodelovanje" s človekom. Seveda je tudi možno, da je gluha, vendar je to malo verjetno. Predlagam ti, da ji vzameš oziroma odstraniš igračo, h kateri se zateče, ko ji je dovolj vaše (vsiljive) družbe.

Težko je pametovati, vendar je tudi možno, da je bila ptica dalj časa med sovrstniki v jati. Malo še potrpi in bodi vztrajna, predvsem pa postopna v navajanju na ukaze. Sicer pa jo človeške govorice uči vedno ob isti uri (kdaj, lahko prebereš v portalu, če boš brskala po prejšnjih prispevkih na temo o skobčevkah). Pri tem pazi, da ne bo prisotnih preveč motečih okoliščin.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

SO LAHKO PTICE TUDI GLUHE? Empty Re: SO LAHKO PTICE TUDI GLUHE?

Objavlja  nika Pon 03 Okt 2011, 03:14

Tudi meni se zdi, da je bolj malo verjetno, da bi bil ptič gluh.

Mama ga je kupila marca, takrat naj bi bil star menda 4 mesece. Dala sem ji vsa možna navodila in tudi dve knjigi za pogledat, da bi vedela, kako ravnati. Sicer je pred davnimi leti imela skobčevko in prav zadovoljna je bila z njo, zato je sedaj najbrž malo presenečena, ker ta ptič ni tak, kot je bil tisti (no ja, to je bilo najbrž 50 ali več let nazaj). Pozneje smo tudi imeli skobčevko, ki je bila menda precej divja.

S tem, da ne govori se je že sprijaznila. Ne vem koliko, kako in kdaj se ukvarja z njim. Jaz pridem na obisk vsak konec tedna in se mi res zdi, da je ptič čedalje manj zainteresiran za družbo, če se hočem ukvarjati z njim. Včasih je obsedel na prstu za malo dlje časa, sedaj pa gre nazaj v kletko čim se le da. Ne vem, mogoče sem se mu jaz kdaj zamerila, ko sem ga hotela navaditi, da bi se pustil dotakniti. Niti krempeljčkov se ne smem dotaknit, ko sedi na prstu, takoj gre stran. Mimogrede, je kaj narobe, če je imel včeraj čisto mrzle nogice? Običajno so tople, včasih prav vroče, včeraj pa je imel zelo mrzle.

Se mi vseeno zdi, da najbrž ni gluh, ampak samo naveličan človeške družbe in zdolgočasen. Kako bi po tolikem času samote prenesel družbo samičke? Ko so bili med mojim dopustom moji ptiči na obisku, so mu bili zelo zanimivi in se je stalno zadrževal v njihovi bližini (kanarčka in zebrici).
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

SO LAHKO PTICE TUDI GLUHE? Empty Re: SO LAHKO PTICE TUDI GLUHE?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu