PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Okrasne račke

+6
jupiter2
pancho4
kar14041964
dires
sonja
Alojzij
10 posters

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Go down

Okrasne račke Empty Okrasne račke

Objavlja  Alojzij Ned 06 Nov 2011, 07:44

Posnel sem par zanimivih okrasnih račk in upam, da bo to spodbudilo člane, ki imajo vodno
perutnino doma, da bodo kaj napisali in poslikali ! klicaj

Okrasne račke Img0643jpga

Okrasne račke Img0644jpga

Okrasne račke Img0645jpga

Okrasne račke Img0646jpga

Okrasne račke Img0647jpga
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  sonja Tor 24 Jan 2012, 08:20

So to mandarince?Zelo lepe. Jaz imam doma tri neme race, ki sem jih kupila na sejmu v Grosupljem. Ne vem še spola, mislim pa, da je en samček in dve samički. Ko sem jih dobila, so imele vse tri na glavi črno perje,kot bi imele čelade. Zdaj pa so snežnobele. slikce bodo naknadno, ko jih uspem spravit na računalnik.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  Gost Pet 08 Jun 2012, 22:49

Zelo so lepe! presenečen
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  dires Sob 16 Jun 2012, 06:58

živjo

Med današnjim obiskom sejma v Grosupljem, me je kar nekako prijelo, da bi si umislil dve rački, in sicer par pekinških rac(belih). Sedaj pa me zanima kakšen prostor je potreben za spati, bi lahko spali skupaj s kokošmi v kokošnjaku velikosti 3 m2+ (s tem mislim, da ne bi prišlo do prepirov, saj so kokoši kar precej agresivne do drugih vrst), čez dan pa jih nameravam imeti spuščene. Je hrana enaka kot pri kokoših, ali jim dodajamo še kakšne posebne mešanice? In še zadnje, ali je zelo pomembno, da imajo na razpolago veliko vode, jezero, ribnik?, ali je dovolj velika posoda sredi trave za kopanje?


lep pozdrav zelo vesel
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  kar14041964 Ned 04 Nov 2012, 04:06

Tudi mene zanima, kaj jedo okrasne račke (nemške pritlikave). Ponujam jim mleto koruzo in namočen kruh, pa nočejo jest. So mogoče še v šoku? Včeraj smo jih pripeljali domov.Stare so eno leto.
kar14041964
kar14041964
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 12/12/2010
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  kar14041964 Tor 06 Nov 2012, 10:36

A mi lahko, prosim, kdo pove, kaj naj ponudim mojim call duck račkam za jest, da mi ne umrejo. Lepo prosim!!! Hvala že vnaprej.
kar14041964
kar14041964
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 12/12/2010
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  Gost Tor 06 Nov 2012, 18:39

Naše imajo najraje kruh in to tako da jim mečemo koščke v vodo, drugače jim pa dajemo koruzni zdrob - bolj grob, ker finega ne marajo...če je pa kurnik odprt, grejo pa najprej tja vse pojest... pojejo pa tudi ogromno žuželk in polžev ko so spuščene, in če praviš da imaš že odrasle potem bi morale že vse jest...

upam da ti rata hitro kaj pogruntat zakaj ne jejo nasmeh Drugače pa jim lahko daš tudi frutek po brizgi, da dobijo vsaj tiste osnovne stvari in da ne hirajo, dokler se ne klimatizirajo, vendar ne smeš pretiravat da ne dobijo drisko. To so mi svetovali na veterini za eno okrasno kuro, ki jo je zagrabila kanja in potem od šoka par dni ni jedla, pa se je dobro obneslo mižikanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  Gost Čet 08 Nov 2012, 23:23

Karmen!

Sem prav vesela, da so tvoje račke spet dobile apetit nasmeh

Nam je pa včeraj pobegnil racak - ga ni nikjer jokanje
... in najbolj čudno od vsega pa je, da se je za pobeg odločil ravno pred Martinovim ...
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  pancho4 Pet 09 Nov 2012, 06:16

čeprav so to račke manjše vrste lahko jedo celo koruzo,pšenico in podobno,tudi trava in podobno jim tekne,če imajo vodo da plavajo se jim kruh lahko vrže v njo in ga ni potrebno posebej namakat,so pa bolj plašne vrste zato jih od začetka ne drezaj preveč,da se umirijo-navadijo...
pancho4
pancho4
Član
Član

Število prispevkov : 117
Datum registracije : 17/11/2010
Starost : 52

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  kar14041964 Pet 09 Nov 2012, 10:05

Najlepša hvala za odgovor, še so prijazni ljudje na svetu. Moram povedati, da so začele jest in sicer mleto koruzo in mešanico žitaric v briketih imajo rade. Pa tudi kopati so se začele v svojem bazenčku in res so jedle kruh, ko jim ga je mož metal notri. Prav simpatične so tele call duck račke, res in zelo prijazne. Je res, da se navežejo na lastnika kot psiček?
kar14041964
kar14041964
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 12/12/2010
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  kar14041964 Pet 09 Nov 2012, 10:09

Metka!

Kakšne pasme pa je bil ta vaš racak? Mogoče je kam odletel. A nimate zaprtih v voljeri? Škoda, ker na živalce se navežeš. A ste imeli samo enega? V kolikor pa ga je kdo nesel, upam, da se mu bo kaka kost zataknila v grlu ...
kar14041964
kar14041964
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 12/12/2010
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  Gost Pet 09 Nov 2012, 11:02

Nevem kakšna pasma je bil, tak običen rjav, nič posebnega ampak simpatičen nasmeh Čez dan so vedno spuščene, ponoči pa jih zapremo v kurnik. Večkrat je že odplaval po potoku, tudi za cel dan, samo se je vedno do večera vrnil, zdaj pa ne.. jokanje Odletet pa ni mogel, ker je imel porezana krila.
Sem pa jaz isto rekla "naj se mu zatakne" pa če je človek al pa žival jezen
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  jupiter2 Pet 09 Nov 2012, 22:06

Upam, da k izginotju racaka res ni botrovala Martinova nedelja. jokanje Upam, da je še vedno živ in se vrne nazaj.

Moji stari starši so imeli race, ki so jih vsak dan spustili na prosto. Imele so pravi raj, saj so plavale po Krki gor in dol, a se je tudi zgodilo, da je kakšno majhno račko pojedla kakšna riba. Enkrat se celo spomnim, da so račke s seboj domov "pripeljale" gos (race so se vsak večer vrnile same). Nekaj časa je bila gos skupaj z njimi, naenkrat pa je ni bilo oz. se nikoli več ni vrnila.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  Gost Sob 10 Nov 2012, 05:49

Pri nas je samo potoček, kjer ni somov, druge vrste rib pa rac ne jejo, razen mogoče kakšna velika ščuka majhno račko... tako je po moje res končal kot Martinova žrtev jokanje
Race se pa tako derejo že par dni, kot da ga kličejo...
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  kar14041964 Sob 10 Nov 2012, 08:47

Kako se pa racam poreže krila? Naše menda tudi znajo leteti in nimajo porezanih kril. Tekačice pa ne letijo, ne?
kar14041964
kar14041964
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 12/12/2010
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  pancho4 Sob 10 Nov 2012, 08:53

prežejo se jim lahko samo na eni strani-letalna krila,tista daljša,ne tekačice,neme,saške,pekinške ne letijo
pancho4
pancho4
Član
Član

Število prispevkov : 117
Datum registracije : 17/11/2010
Starost : 52

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  rok 14 Sob 10 Nov 2012, 22:59

neme race zelo letijo saj jih imam že tri leta in vem kako je samo ker, nisem nikoli porezal perutnic, ker mi je zelo žal, saj je to njihova edina obramba
rok 14
rok 14
Član
Član

Število prispevkov : 77
Datum registracije : 26/08/2010
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  pancho4 Sob 10 Nov 2012, 23:52

lej,odvisno kaj za nekoga pomeni leteti,res je da bolj odfrčijo ko se prestrašijo kot pa letijo,tud pri nas jih imamo ,sicer že 20 let in vse sorte rac,gosi,labodov,kur,pavov,golobov,papig....oprost ampak zame ne letijo,se pa dvignejo in mal poletijo?tolk da se odmaknejo,če so ogrožene,res pa je ,da si vsak predstavlja letenje po svoje,mandarinke,karolinke,call duck in podobno te pe letijo in se tudi z mesta dvignejo,če niso kopirane oz.nimajo prirezanihl letalnih peruti lp.ROK
pancho4
pancho4
Član
Član

Število prispevkov : 117
Datum registracije : 17/11/2010
Starost : 52

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  doberman Ned 11 Nov 2012, 01:42

Pancho4 se strinjam s tabo res je da lahko letijo ne morejo pa se dvignit visoko v zrak mižikanje
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  kar14041964 Ned 11 Nov 2012, 02:57

Še nekaj bi rada vprašala. Včeraj smo pripeljali še dve tekačici k našim call duck račkam in se tepejo (ščipajo) med sabo. Zlasti en samček call duck se zaganja v tekača. Ali se lahko tudi pobijejo med sabo? Upam, da ne. Hvala za odgovor.
kar14041964
kar14041964
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 12/12/2010
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  pancho4 Ned 11 Nov 2012, 03:23

lahko se zgodi,da za posledicami tega ščipanja,zaletavanja in podobno tudi kdo pogine,sploh pri mlajših racah se to dogaja
pancho4
pancho4
Član
Član

Število prispevkov : 117
Datum registracije : 17/11/2010
Starost : 52

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  rok 14 Ned 11 Nov 2012, 04:31

še nekaj me zanima ali bi mandarinka odletela če nebi imela kopiranih peruti (da bi pobegnila)
rok 14
rok 14
Član
Član

Število prispevkov : 77
Datum registracije : 26/08/2010
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  pancho4 Ned 11 Nov 2012, 06:11

ne vidim ovire zakaj nebi odletela-pobegnila,pri meni jih je že več,nekaj se jih vrne,nekaj ne
pancho4
pancho4
Član
Član

Število prispevkov : 117
Datum registracije : 17/11/2010
Starost : 52

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  Gost Sre 14 Nov 2012, 05:52

A mi lahko kdo pove kakšne račke so to, da kupim mami novega racaka? Ker še vedno žaluje za tistim, ki je "pobegnil" na martinovo...

Okrasne račke Race2q

avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  pancho4 Sre 14 Nov 2012, 06:51

po pravic povedan,so to dokaj mlade race,zadnji dve 100% račke,prvi racman,samički so podobni ruanskim toda samec ne,zdi se mi ,da niso čiste pasme,za saške,pekinške so pretemne,ruanske samice pa so take barve lp.ROK
pancho4
pancho4
Član
Član

Število prispevkov : 117
Datum registracije : 17/11/2010
Starost : 52

Nazaj na vrh Go down

Okrasne račke Empty Re: Okrasne račke

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu