PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izguba perja

+3
rado7rado
Ronja
Alojzij
7 posters

Stran 1 od 3 1, 2, 3  Next

Go down

Izguba perja Empty Izguba perja

Objavlja  Gost Pon 07 Maj 2012, 01:09

Moj amadinec Fifi je po glavi in drugih delih skoraj gol perje mu odpada pa ne najdem vzroka!!! No
Poleg njega v kletki živi tudi kanarčica ki ima prehrano in vse zelo podobno kot on. Tako da je čudno da se skubi!

Drugače pa normalno poje, je pije in vse! Pa tudi moćnosti ni da bi mu kanarčica pulila perje. vprašaj
zanj me resnično skrbi 😢

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=304265492984597&set=a.304265422984604.68326.100002034450692&type=3&theater
slike mi ni ratal naložit pa sem ker link dal !
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Alojzij Pon 07 Maj 2012, 02:02

Dogajanje kakor ga opisuješ se pri amadinah pojavi pogosteje kot pri drugih pticah. Če si izključil zajedalce v perju, je velika verjetnost, da gould amadini primankuje joda. Gould amadine še posebej rade jedo droben mineralni pesek, kjer se nahajajo različni minerali. Večina ljubiteljev ptic kupuje poceni pesek za ptice, ki pa je samo navadni kremenčev pesek. Nujno je kupiti mineralni pesek, sestavljen iz zmletih školjk in zmlete sipine kosti. Pesek dodajaj pogosteje v manjih količinah v posebno manjšo posodico. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Pon 07 Maj 2012, 03:06

Moja amadina in kanarček imata v kletki vedno pesek in ga redno jesta! upam da se bo stanje izboljšalo mižikanje
Hvala!
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Pon 07 Maj 2012, 06:54

Malo me je pa vseeno zaskrbelo! 😢
Kaj pa če so krivi zajedavci ali je to možno? če je prosim kak nasvet kako se jih znebiti.
Hvala!
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Pon 07 Maj 2012, 07:00


Takole pa izgleda ptiček.Izguba perja 556092_304265492984597_100002034450692_665259_1501286966_n
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Alojzij Pon 07 Maj 2012, 07:03

Zajedalcev v perju se znebiš s sprejem za ta namen ali še bolje z nanosom kapljice antiparazitika, ki ga dobiš samo pri veterinarju. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Čet 10 Maj 2012, 04:26

Lahko še kakšen nasvet ali se mogoče vidi novo perje??? so to zajedalci 😢




Nazadnje urejal/a Miško Pon 28 Maj 2012, 02:45; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Pet 11 Maj 2012, 02:24

danes sem opazil, da se amadini na glavi pojevljajo nova mala peresa!!! Vendar ji po telesu še vseeno štrlijo špice. jokanje
Ampak izgleda da se bo stanje popravilo!! mižikanje presenečen
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Tor 15 Maj 2012, 02:04

Z veseljem sporočam da novo pirje raste izjemno hitro in, da je že skoraj v redu!Izguba perja Snapshot201205159Izguba perja Snapshot201205158Izguba perja Snapshot201205151
Sedaj ima pesek vedno na voljo, a se mu vseeno kupil vitamine za vsak slučaj!
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Sre 16 Maj 2012, 00:44

Danes pa je moj bogi priček kar naenkrat padel na tla, 😢 Čez kakih par sekund pa je vstal in skočil nazaj na palčko in vse po starem, ni bilo nobenega prepiha ali menjave temperatur vitamine pa dobiva tudi že kar nekaj časa.
Zdaj normalno je in pije opam, da se ne bo ponovilo! jokanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Ned 20 Maj 2012, 04:00

Včeraj, sem šel na vikend in sem ptičku zamenjal vodo in hrano. Na vikendu smo prespali danes pa ko pridem domov, smrtna tišina že pred stanovanjem sem slutil da je nekaj narobe. pridem v sobo vidim kletko in ptička ki ima krvavo pirje 😢 , kar srh me je prevzel, res me je prestrašil spulil si je 5 letalnih peres na eni strani in ne more leteti iz višje palčke na nižjo. Verjetno si je peresa pulil in so zelo krvavela, ulovil sem ga in obrisal kri. a nerodno
Upam da mu bodo zrasla nova peresa,
ptič je bil pretresen kanarčica pa ga je iskala ker je bil zelo nizko v kletki.
Potem, pa sem ugotovil da le ni tako hudo kot sem mislil. jokanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Ronja Pon 21 Maj 2012, 09:04

Pozdravljen!

Povej, pa si že peljal ptička k veterinarju?
Po tvojem opisu sodeč bi bilo to treba storiti čimprej, saj z njim očitno nekaj ni v redu. Morda ima celo kakšne parazite - ali še kaj drugega.

Jaz bi ga na tvojem mestu po hitrem postopku odpeljala k veterinarju, ki se spozna na ptice.

Lp, ana
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Tor 22 Maj 2012, 03:53

No saj ni tako hudo presenečen
Populil si je latalna peresa in je krvavelo. Upam da bo vse vredu. mižikanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  rado7rado Tor 22 Maj 2012, 04:16

Mislim da ronja tu misli bolj na dogodek ko je ptiček sam od sebe padel na tla kletke in se po nekaj sekundah pobral.To je že alarmantno stanje.Če je padel in nekaj sekund obležal na podu to pomeni da mnekaj ni v redu.Eno je če pade z palčke po nesreči drugo pa da pade in obleži.
rado7rado
rado7rado
Član
Član

Število prispevkov : 100
Datum registracije : 17/12/2009

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Tor 22 Maj 2012, 05:34

Glede tega veliko mojih ptičkov je padlo na tla in so se pobrali in je bilo bolje. Upam da bo vse ok
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Ronja Tor 22 Maj 2012, 05:54

Zdravo,

mislila sem tako na dejstvo, da je ptiček obležal na tleh, kakor na to, da si puli letalna peresa, zaradi česar krvavi - to ni normalno vedenje in kaže na to, da je s ptičkom nekaj narobe.

Ne odlašaj z obiskom veterinarja samo zato, ker se ti "zdi", da bo vse v redu. Če si prevzel odgovornost za ptička in ga imaš rad (o čemer ne dvomim!), moraš poskrbeti tudi za to, da mu bo na voljo strokovna zdravniška pomoč, ko jo bo potreboval.

Eno je, če ptiček enkrat pade na tla, čeprav se tudi tedaj lahko poškoduje, da ne bo pomote, drugo pa so ponavljajoče se težave, o katerih pišeš. Nisem za to, da bi se za vsako malenkost tekalo k veterinarju, ampak v tvojem primeru ne bi dvakrat pomišljala in bi se takoj odpravila tja.

Lp, ana
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Tor 22 Maj 2012, 05:59

Od moje mamice stric je veterinar in mi je dal ene antibiotike in vitamine tku da ni problema. Čez nekaj časa bom videl če se mu bo stanje kaj popravilo!
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Ronja Tor 22 Maj 2012, 06:02


No, če se zares spozna na ptice (večina se ne, to je treba vedno preveriti - in tukaj varčevanje res ni na mestu), potem ti je najbrž tudi povedal, kaj ptička muči? Ima parazite ali kaj podobnega?
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Čet 24 Maj 2012, 05:46

Rekel je in ga pregledal, da ima neke zajedalce jokanje , in zdaj mi je svetoval eno razpršilo ki ga ptičku pošpricač.
Sem pa danes zelo temeljito očistil, stuširal kletko tako da sem ugotovil da ti zajedalci napadajo tudi drugega ptička(kanarčico mišo)
ki je z njim v kletki. V naslednjih dneh pa bom poskusil ročno odstraniti zajedalce. Ker so vidni če dobro pogledaš mižikanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Ronja Čet 24 Maj 2012, 06:16

Ja, to sem sumila, saj če si je pulil perje, ga je očitno nekaj zelo srbelo.

V tem primeru moraš poskrbeti tudi za kanarčico in jo posprejati.

Predlagam ti, da kletko z vsemi pripomočki in njeno okolico čimprej dezinficiraš (dezinfekcijsko sredstvo dobiš v trgovini za živali, morda pa tudi lahko kdo tukaj s foruma svetuje, katero vzameš) in temeljito izpereš z vodo, da ne bi ptička po nesreči zaužila kaj dezinfekcijskega sredstva. Samo pobiranje zajedalcev ne bo pomagalo.

Upam, da se boš čimprej rešil te nadloge in da tvoj ptiček še ni preveč izčrpan od vsega hudega ... Zdaj se je res že kar dolgo vleklo.

Lp, Ana
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Alojzij Čet 24 Maj 2012, 06:19

Miško je napisal/a:Rekel je in ga pregledal, da ima neke zajedalce jokanje , in zdaj mi je svetoval eno razpršilo ki ga ptičku pošpricač.
Sem pa danes zelo temeljito očistil, stuširal kletko tako da sem ugotovil da ti zajedalci napadajo tudi drugega ptička(kanarčico mišo)
ki je z njim v kletki. V naslednjih dneh pa bom poskusil ročno odstraniti zajedalce. Ker so vidni če dobro pogledaš mižikanje
Zajedalce ročno ne boš mogel odstraniti, ker se skrijejo v najbolj nemogoče špranje. Tudi, če posprejaš boš uničil le aktivne npr. kanarčkove uši, še vedno ostanejo razvojne oblike, npr. jajčeca, ki se po določenem času izležejo ali preobrazijo. Zelo pomembno je, da z vročo vodo opereš tudi vse lesene palice in ves pribor ter vso bližnjo okolico ali prostor , kjer imaš ptice.
Z razpršilom moraš postopek večkrat ponavljati (tedensko), da boš dokončno zaklučil razvojni krog zajedalcev. nasmeh nasmeh
Najboljše je sredstvo proti parazitom, ki ga v kapljici nanesemo na kožo ptice!!!! Podobno antiparazitsko sredstvo nanesemo psom in mačkam.

http://www.geocities.ws/dvvpi/frontline.html
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Pet 25 Maj 2012, 00:34

Kaj pa tole zdravilo, se mi zdi nekam bolj naravno od tega mojega!
http://www.imponaturalis.com/pages/spletni-nakup.php?page=view_product&id=9


Nazadnje urejal/a Miško Pet 25 Maj 2012, 02:31; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Ronja Pet 25 Maj 2012, 00:40

Miško je napisal/a:Kemijska zdravila mi nisi ravno všeč!
Kako je pa če ptičke bariš(kopaš v topli vodi.
Sem pa našel tudi eno naravno zdravilo:
http://www.imponaturalis.com/pages/spletni-nakup.php?page=view_product&id=9

Čakaj malo - a se ti hecaš? Bi rad pozdravil ptički ali ne?
Uporabi zdravilo, ki si ga dobil, ali pa svetovane kapljice. Se namreč strinjam z Alojzijem, da je dajanje kapljic boljše od pršenja, saj tam obstaja tudi nevarnost zaužitja zdravila.

Še vedno pa bi bilo najbolje it iskat primerno zdravilo direktno k veterinarju, ki se spozna na ptice (če ga še nisi dobil).

Vsekakor pa moraš reagirati takoj !

Lp, ana
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Boba Pet 25 Maj 2012, 01:06

Hjoj, se strinjam, da je v tem primeru vse preveč parlamentiranja in premalo akcije (ob tem naj dodam, da bi bila po mojem mnenju najbolj primerna akcija obisk veterinarja že 2-3 tedne nazaj...).

Ko se je pri meni pojavilo vprašanje potencialnih zajedalcev in sem tako kot ti, Miško, izrazila zaskrbljenost zaradi kemičnih preparatov, se mi je veterinar (ki je, mimogrede, priznan stokovnjak za ptice) samo smejal. Za vrat ptička je stisnil neko sredstvo, ki naj bi prešlo v telo in zdržalo 6 mesecev, ptiček pa ga ni mogel doseči. Poleg tega sem morala razkužiti celo kletko, palčke, igrače in ostalo, saj naj bi zajedalci ponoči nadlegovali ptice, podnevi pa se zavlekli v vse možne in nemožne špranje - tako kot je povedal Alojzij.

"Priporočljiva uporaba rokavic. Občutljivi ljudje, otroci, nosečnice, alergiki in kronični bolniki naj se izogibajo rokovanju s sredstvom." Tale stavek se je nahajal med opisom sredstva, ki si ga našel. Ni najbolj obetaven, kaj?
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Pet 25 Maj 2012, 18:55

Kakšna je pa razlika med ampulo za ptice in mačke oz pse? vprašaj
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 3 1, 2, 3  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu