PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ali imajo skobčevke kratek spomin, hitro pozabljajo??

3 posters

Go down

Ali imajo skobčevke kratek spomin, hitro pozabljajo?? Empty Ali imajo skobčevke kratek spomin, hitro pozabljajo??

Objavlja  *eva* Čet 08 Sep 2011, 08:31

Imam en vprašanje.
Pri babici imam skobčevko Papija. Kupila sem ga pred tremi tedni in sicer od rejca. Takrat so bile še poletne počitnice in videl me je čisto vsak dan. Sedaj pa se je (na žalost) začela šola in Papi me vidi le med vikendi, izjemoma pa tudi med tednom. Lepo se je že privadil in tudi spuščam ga čisto vsak dan (ko sem pri babici). Zelo, zelo rada bi ga naučila, da bi zlezel na roko, čivkal, ko ga pokličem....itd.

Ali se me bo sploh privadil?? Ga bom lahko kaj naučila?? Ali me bo pozabil, če bom odsotna več dni? Naj ga med tednom raje nesem domov??

P.S.: Zakaj se boji gugalnice?? Naj mu kupim veliko kletko ali naj ostane v majhni kletki??

Lepo prosim za odgovore! zelo vesel zelo vesel zelo vesel

Lp, *eva*


Nazadnje urejal/a *eva* Čet 08 Sep 2011, 09:23; skupaj popravljeno 1 krat
*eva*
*eva*
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 07/09/2011
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Ali imajo skobčevke kratek spomin, hitro pozabljajo?? Empty a

Objavlja  Poznavalec Čet 08 Sep 2011, 08:44

Napaka.
Prvič, ko kupiš papigo moraš biti pošten do sebe in se vprašati koliko časa ji boš namenil skozi njeno življenje! Začetno veselje hitro pojenja, in glej potem kakr naenkrat nimaš več časa za žival. Uboga žival se privadi urnika kdaj jo spuščaš ven , kdaj ji daš jesti,... torej nima kratega spomina!

Med tednom ga ne nosi domov, ker bo nenehno spreminjanje njegovega okolja ogrozilo njegovo zdravje in skobčevka, glede udomačevanja pa si preberi na internetu, ker smo o tem že prevečkrat pisali tudi na tem forumu.
Poznavalec
Poznavalec
Član
Član

Število prispevkov : 76
Datum registracije : 08/01/2011
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Ali imajo skobčevke kratek spomin, hitro pozabljajo?? Empty Re: Ali imajo skobčevke kratek spomin, hitro pozabljajo??

Objavlja  Maja Čet 08 Sep 2011, 08:49

Ni mi čisto jasno zakaj bi kupila papigo in jo imela pri babici? Če jo vidiš samo čez vikend, potem to ni tvoja papiga, ampak babičina. Na ta način je ne boš mogla navaditi nase. Gugalnic osebno ne priporčam, za kletko pa je seveda razumljivo, da večja kot je, bolj zadovoljna bo papiga. Ne vem... morda bi nam lahko malo bolj obrazložila kakšno je stanje, zakaj ni pri tebi doma papiga, kako velika je dejansko kletka, prehrana?
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Ali imajo skobčevke kratek spomin, hitro pozabljajo?? Empty Re: Ali imajo skobčevke kratek spomin, hitro pozabljajo??

Objavlja  *eva* Čet 08 Sep 2011, 09:22

Zelo rada imam svojo skobčevko, le mami mi jo ne dovoli imeti doma, poleg tega pa imam se mlajsega bratca, ki bi jo lahko spustil.
Povedala sem ji, da papige niso živali, ki bi povzročale veliko umazanije ampak ona se ne strinja in pravi, da odkar smo imeli činčilo noče imeti nobene živali več.

Živimo zelo blizu babice, kakšnih 5 minut s kolesom. Mislite, da bi bila rešitev, da grem vsak dan po šoli nahranit in oskrbet papigo??
*eva*
*eva*
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 07/09/2011
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Ali imajo skobčevke kratek spomin, hitro pozabljajo?? Empty odgovor

Objavlja  Poznavalec Čet 08 Sep 2011, 10:23

Enkrat se že odloči koliko časa ji nameravaš nameniti skozi njeno življenje!
Poznavalec
Poznavalec
Član
Član

Število prispevkov : 76
Datum registracije : 08/01/2011
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Ali imajo skobčevke kratek spomin, hitro pozabljajo?? Empty Re: Ali imajo skobčevke kratek spomin, hitro pozabljajo??

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu