PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bolezen!

3 posters

Go down

Bolezen! Empty Bolezen!

Objavlja  Matakokojama Sre 10 Jun 2009, 08:42

Pred kratkim mi je začel delat družbo kanarček,
danes pa je začel kazat znake bolezni.

Po prihodu domov me ni pričakal s sedaj že
značilnim čivkanjem in skakanjem po kletki.

Po opažanju ima majn odprte oči kot ponavadi in
postavlja se v pozo spanja. Gibi so počasnejši in večino časa je napihnjen (kot v času veselja vendar je perje našobljeno)
Po sedanjem prebiranju foruma in strani je to diagnostika za diarejo
vendar izločki je ne kažejo. Tudi hrano uživa kot prej.
Hranjen je po napotkih foruma.

Prosim za nasvete in pomoč!

Hvala!
Matakokojama
Matakokojama
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 01/06/2009

Nazaj na vrh Go down

Bolezen! Empty Re: Bolezen!

Objavlja  Maja Sre 10 Jun 2009, 10:18

Hm, hm... Glede na to, da je kanarček počasen, oslabljen in našopirjen, bi skoraj zagotovo lahko rekla, da je nekaj v zvezi s prebavo. Praviš, da ni driska - kakšno pa je blato? Ali kanarček je in pije? Ali morda pokašljuje, kiha, ima izcedek iz nosu, oči? Je bil izpostavljen prepihu, nizkim ali visokim temperaturam, hitri spremembi prehrane? Povej čim več, da ti lahko bolje svetujem.

Drugače bi ti pa zaenkrat svetovala, da ga pozorno opazuješ in mu ponudiš malo vitaminov (če imaš kakšne za v vodo). Ne ponujaj mu nič zelenjave ali sadja zaenkrat. Če se stanje ne bo izboljšalo in bo nehal jest in pit, ga boš moral odpeljati k veterinarju za ptice oz. za eksotične živali, da ugotovi kaj je narobe. Se pa pri pticah kupljenih v trgovinah ali kakšnih tako imenovanih rejcih, dostikrat zgodi, da živali kakšen teden pri lastniku izgledajo čudovito, potem pa kar naenkrat brez očitnega razloga podležejo bolezni. Upam, da tvoj primer ni takšen. mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Bolezen! Empty Re: Bolezen!

Objavlja  Matakokojama Sre 10 Jun 2009, 10:28

je in pije. Ni izpostavljen prepihu in ne kiha oz. kar koli podobnega.
Mu lahko nudim del šumeče tabletke?

Iztrebki so beli za1x.

lp!
Matakokojama
Matakokojama
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 01/06/2009

Nazaj na vrh Go down

Bolezen! Empty Re: Bolezen!

Objavlja  Maja Sre 10 Jun 2009, 10:35

No, dokler je in pije, je še vredu. Glede na to, da pa ne kiha in ni videti izcedka, mislim, da gre za neke prebavne motnje. Če nimaš ničesar drugega trenutno pri roki, mu lahko skuhaš kakšen fin zeliščni čaj, raje kot pa šumeče tablete. Drugače pa je vedno dobro imeti pri roki kakšne fine vitamine ali pa kakšen preparat proti driski. mižikanje

Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Bolezen! Empty Re: Bolezen!

Objavlja  Maja Sob 13 Jun 2009, 05:23

Kako je sedaj s tvojim ptičkom? Je kaj bolje? nasmeh
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Bolezen! Empty Re: Bolezen!

Objavlja  Matakokojama Pon 15 Jun 2009, 09:11

Heh no z mojim ptičom sma se trudla in ponovno skače, čivka, žvižga, dela karkoli hočeš.
Dobil je dozo solate, malo sadja in prekuhaval sem mu vodo.

Maja ni mel driske... drugače pa bom upošteval tvoj nasvet, čeprav sem pristaš
naravne medicine smejanje2
Verjetno se tudi proti zaprtosti dobi nekaj, kar bi bilo potrebno imeti? al ne?

LP!
Matakokojama
Matakokojama
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 01/06/2009

Nazaj na vrh Go down

Bolezen! Empty Re: Bolezen!

Objavlja  Maja Tor 16 Jun 2009, 01:02

No, sem prav vesela, da je vse vredu z njim. Hvala bogu, da ni bila driska, ker ko jo enkrat dobijo, lahko zelo hitro podležejo. Morda je imel kakšne drugačne prebavne motnje ali se je samo slabo počutil... se zgodi.

Tudi sama sem pristaš naravne medicine, zato sem ti tudi svetovala, da namesto šumeče tablete raje ponudiš kakšen zeliščni čajček. mižikanje Ampak, vseeno je včasih dobro imeti kakšno dodatno pomoč, če pride do problemov. Za zaprtje sicer ne poznam nobenega preparata - samo sadje in zelenjavo. zelo vesel Za drisko pa imam doma tole: http://www.hobby-program.com/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=0102030502&ProdID=25875&MC=013,65,75I Je pač za vsak slučaj.


Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Bolezen! Empty Re: Bolezen!

Objavlja  Matakokojama Tor 16 Jun 2009, 06:10

Maja hvala za pomoč in vsekakor upoštevam tvoj nasvet!

Lp!
Matakokojama
Matakokojama
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 01/06/2009

Nazaj na vrh Go down

Bolezen! Empty Re: Bolezen!

Objavlja  t3ja Tor 21 Jul 2009, 01:01

Pozdravljeni!

Včeraj sem kupila kanarčka- naj bi bil samička. Sem ponosna lastnica še enga, ki ga imam približno mesec dni.
Starejši kanarček je Franc nasmeh novi pa Tweety.

Ko sem ju dala skupaj v kletko, sta bila prijazna drug do drugega, Franc se je malo šopiril-naj bi bil fant. Tweety pa je bila kar mirna in ljubka.

Danes zjutraj sem opazila, da je Tweety večino časa na tleh, po daljšem opazovanju sem opazila, da je Franc zelo dominanten in verjetno malo ljubosumen- tam kjer je bla Tweety, tam je bil on in jo skušl izpodriniti.

Dopoldan je bilo še vse super, nesla sem ju na balkon lepo v senčko, varno pred vetrom. Tweety je še skakala, jedla, pila in tu in tam spustila kakšen zvok.

Pred kako uro pa sem opazila, da kar naprej miruje in spi, nima moči ter (za moje pojme) ZELO hitro diha. Že kako urco ne je, za pit pa sem ji parkrat potisnila kljunček v vodo in je potem malo spila.
Včeraj je bila kr živahna, zdaj pa se mi zdi, kot da niti ne more skočiti, kaj šele poleteti. Ko sem jo primla v roko, je bila cela medla- Franc se sploh ne pusti ulovit, ta je pa kr čakala. Med tem, ko sem jo držala v roki in jo božala, ter pregledovala če lahko opazim kakšnega spola je in še kakšne druge bolezenske znake, mi je zaspala v roki oz očke je zaprla in to za kr nekaj časa.

Za drisko ne vem če jo ima, niti ne vem kak bi moglo zgledat normalno in kak driska. Je pa taka bol okrogla. Če uspem bom prilepila sliko. Iz noska ji nič ne teče, prav tako se mi pri očkah zdi vse ok.



Bi mi lahko kdo razložil zakaj se gre? Upam da sem dobro opisala.
t3ja
t3ja
Član
Član

Število prispevkov : 21
Datum registracije : 21/07/2009

Nazaj na vrh Go down

Bolezen! Empty Re: Bolezen!

Objavlja  t3ja Tor 21 Jul 2009, 04:05

No da vam povem, da mi je pol ure po tistem Tweety umrla. Bila sem tako besna, da sem jo nesla nazaj in bi si lahko vzela novega ptička, vendar sem se odločila, da vzamem denar, saj nikol ne veš, če je še s katerim njihovim ptičkom kaj narobe.

Sedaj ko sem prišla domov, občudujem mojga Franca, deluje malo žalosten, saj preden je umrla sta se že na veliko cartala. Žalostna sem tudi jaz jokanje
t3ja
t3ja
Član
Član

Število prispevkov : 21
Datum registracije : 21/07/2009

Nazaj na vrh Go down

Bolezen! Empty Re: Bolezen!

Objavlja  Maja Tor 21 Jul 2009, 06:18

Teja... oprosti, ker se nisem prej odzvala in moje sožalje za kanarčico. Tudi jaz ratam besna ko preberem kaj takšnega... jezen Čisto isto se je zgodilo že pri eni drugi članici foruma - najprej je kanarčica izgledala super, živahna... naslednji dan pa je čepela na tleh s priprtimi očmi... in nato poginila. Žal je nekaj takega zelo pogosto pri kanarčkih kupljenih v trgovini. Trgovci se nasplošno ne spoznajo na živali, ki jih prodajajo, na ptice kot so kanarčki pa še posebej ne. Dobro si naredila, da si vzela denar in ne novega ptička. Saj mogoče bi ta bil zdrav, vendar če pogledamo širše - s kupovanjem živali v trgovinah le spodbujamo prodajo nezdravih, zanemarjenih živali.

Če se boš spet kdaj odločila za nakup novega kanarčka, ti svetujem, da najprej pogledaš po bolhi ali pa kar tule na forumu napišeš oglas, da ga iščeš. Na ta način boš skoraj sigurno dobila zdravega ptička od kakšnega gojitelja ali pa od ljudi, ki so zanj lepo skrbeli.

Si si mogoče pogledala spletno stran za nasvete glede nakupa?


Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Bolezen! Empty Re: Bolezen!

Objavlja  t3ja Tor 21 Jul 2009, 06:45

če je glede nasvetov mišljeno tole :
http://kanarcki.webs.com/nakupkanarcka.htm
sem si prebrala. Na začetku je bil čisto ok, res da ga nisem mogla temeljito pregledati, ampak osnovne stvari sem pregledla, saj sem prvo prebrala stvari na tej internetni strani, potem pa šla v nakup.

Edina napaka je bila, verjetno res trgovina. Finta je v tem, da sem Franca dobila in je bil kupljen v isti trgovini in sem predvidevala (vem, moja napaka) da bo vse ok, če še jaz kupim tam enga...

sem gledla na bolhi, ko nekdo je pripravljen pripeljati do Celja, Ptuja in podobno... sama sem namreč iz okolice Maribora, in mi je bla to bližja varianta... vem, nikoli več iz trgovin!!!

Upam samo, da zdaj ni Franca kaj bolan :S Zaenkrat zgleda super...

Glede kakcov me zanima... danes sem bolj podrobno opazovala, ko sem kletko čistila... Ko pade na tisti pesek se mi zdi normalen, kot do zdaj, če pa pade na površino ki ne vpija, pa z neko vodo- čisto mala količina, kot da bi bila voda in v nje kakec... Kolikor vem je vedno imel takšne... sedaj resnično ne vem, kak naj bi bil pravilen.
t3ja
t3ja
Član
Član

Število prispevkov : 21
Datum registracije : 21/07/2009

Nazaj na vrh Go down

Bolezen! Empty Re: Bolezen!

Objavlja  Maja Tor 21 Jul 2009, 07:08

No, sem zelo vesela, da si si prebrala spletno stran pred nakupom... mižikanje Hja, trgovine so žal zelo nezanesljive in veliko ljudi ima slabe izkušnje z njimi. Ampak, da vseeno povem nekaj njim v bran - ptice zelo dobro skrivajo kakršne koli bolezenske znake in ko enkrat zbolijo lahko zelo hitro poginejo brez očitnih razlogov. Vendar spet... če smo dovolj pozorni, lahko hitro opazimo da se ptica ne počuti najbolje... in to bi morali opaziti tudi trgovci.

Ja... drugače je res dobro pregledat bolho ali pa podarim.si (nekaj takega), ker dosti ljudi odaja/prodaja mladičke ali pa odrasle kanarčke. Tudi tu na forumu imamo nekaj ljudi, ki gojijo kanarčke in bi bili pripravljeni pomagat.


No, kar pa se tiče blata... normalno blato izgleda tako kot si sama opisala - blato v sredini in okoli nekaj tekočine. To je zato, ker ptice ne urinirajo posebej, ampak se vse skupaj izloči. Normalna barva blata pa je ponavadi črno-bela. Če je blato malo mehkejše ali pa če gre za drisko, pa se obarva zelenkasto in ima neprijeten vonj.

Če imaš še kakršnokoli vprašanje, kar na dan z njim... nasmeh
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Bolezen! Empty Re: Bolezen!

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu