PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Golob - navade staršev

3 posters

Go down

Golob - navade staršev Empty Golob - navade staršev

Objavlja  dragot Čet 23 Feb 2012, 01:22

Zdravo

Na balkonu se nam je v cvetličnem lončku pod stropom izvalil golob na katerem sta se stara redno menjavala na vsake dve uri. Eden izmed starih je sila plašen in odleti cim se kaj premakne, drugi pa te samo gleda ce prides na balkon.. seveda reagira tudi na psa pred katerim sta pa sicer varna. 12. dan sta nehala sedeti na malemu, ki se mu je perje ze razprlo. Ta dan je bil pes precej na balkonu ker je bil prav lep soncen dan pa se malo bojim da je bilo to kaj povezano. Sta sicer priletela na vsake toliko casa posedela na njemu za nekaj minut in ga nahranila, danes (16. dan) pa ju sploh nisem videl v blizini.

Zanima me ali je to normalno saj je mali cel dan sam, tudi ponoci je vecalimanj sam

Ko sem videl da se je izvalil mladic sem na balkon namestil kamero da jih lahko opazujem brez da bi jih motil, zdaj pa samo cakamo v upanju da bosta una dva priletela in da se malemu nebo kaj zgodilo

lp

Drago
dragot
dragot
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 22/02/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Golob - navade staršev Empty Re: Golob - navade staršev

Objavlja  alen maher Čet 23 Feb 2012, 07:47

ja po mojen ne bi se nebi to smelo zgodi ker tudi sam imam golobe prosto letece in za rastave in ker jih dajem vstran jih vsake tolko casa pridejo ljudje gledat in jih vzamen iz hnezda ampak se za nekaj casa vrnejo.to jih veze na okolico tak da ne bi smela zapustit.to z kamero pa je odlicna ideja... kul
alen maher
alen maher
Član
Član

Število prispevkov : 11
Datum registracije : 21/02/2012
Starost : 30

Nazaj na vrh Go down

Golob - navade staršev Empty Re: Golob - navade staršev

Objavlja  dragot Čet 23 Feb 2012, 09:59

Mogoce bi moral povedati, da so to mestni okrasni golobi... in starsi niso navajeni roke ali psa.
Torej ni normalno da starsev pri 17 dneh skoraj nic ni v gnezdu? Danes je en prisel samo zjutraj okoli 7:45 in zgledalo je, da je nahranil mladiča. Mozno je tudi, da mi jih ne zabelezi vsakic, ma vseeno jih tudi tako ne vidim nic.
Kako se vidi ce mladic peša oziroma da mu kaj grozi?
A mu je treba dat kaj hrane ali vode?

Hvala za odgovor

Drago
dragot
dragot
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 22/02/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Golob - navade staršev Empty Re: Golob - navade staršev

Objavlja  Maja Ned 26 Feb 2012, 02:19

Na daleč se niti ne opazi, če ptica oz. v tem primeru golob peša. Če pa bi ga prijel v roko, bi potipal prsi in če se kost čuti, je to znak, da ni dobro rejen. Jaz na tvojem mestu ne bi preveč skrbela. Če ga starša vseeno vsake toliko prideta nahranit, potem ne bo poginil. Če boš nastavil hrano in vodo, bo to sicer super za njih (bosta najbrž starša zelo veselo pojedla in popila vse), ampak se jih potem najbrž ne boš znebil. Ker ko enkrat odkrijejo vir hrane, potem so vedno tam in čakajo, da bodo kaj dobili. Zdaj, če te to ne moti, jim lahko na ta način pomagaš... So pa mestni golobi zelo žilave ptice in praktično vedno najdejo kaj za pod zob, tako da bo tudi ta mladiček skoraj sigurno preživel.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Golob - navade staršev Empty Re: Golob - navade staršev

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu