PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

izbira golobov

3 posters

Go down

izbira golobov Empty izbira golobov

Objavlja  brzi10 Pon 19 Mar 2012, 21:28

Pozdravljeni ,sem nov na forumu!

Želim si imeti golobe,pa ne vem katero vrsto/pasmo naj kupim.
ali mi lahko kdo svetuje katera pasma je najbolša.
rad bi pa imel golobe,ki jih ni potrebno vsakodnevno spuščati in so navajeni na dom. zelo vesel
brzi10
brzi10
Član
Član

Število prispevkov : 19
Datum registracije : 26/02/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

izbira golobov Empty Re: izbira golobov

Objavlja  dires Pon 19 Mar 2012, 22:42

živjo

Verjetno ti bo vsak golobar priporočil svojo vrsto golobov, ki jo goji in ima z njo same pozitivne izkušnje. ''Lahka'' pasma, pomeni predvsem to, da golobi pri vzreji nimajo posebnih potreb, pomembno je da so dobri starši, da ni težav pri valjenju in pri krmljenju, da se med seboj ne pretepajo, nasplošno, da niso nasilni drug do drugega in grobi do jajc ali svojih ali drugih mladičev.
Če nameravaš golobe izpuščati, ti najbol priporočam tekmovalne golobe posmonoše. Pismonoše so ustvarjeni za letenje, je pa res da nimajo nobenega ''estetskega pridiha'', nimajo posebno oblikovanega perja, da bi s tem kazali svojo lepoto. Če pa hočeš golobe z izrazito oblikovanim perjem (poraščene noge, operjen ovratnik, kapuca..), pa ti med vsemi pasmami še najbolj svetujem staroholandske kapucine. Ti golobi spadajo pod rubriko ''okrasni golobi'', in so namenjeni predvsem razstavljanju v kletkah.

Upam, da ti bo tole kaj pomagalo pri odločitvi, vsa nejasna vprašanja so dobrodošla. zelo vesel

lp
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

izbira golobov Empty Re: izbira golobov

Objavlja  brzi10 Tor 20 Mar 2012, 00:47

hvala ti za odgovor!

Kaj pa praviš na bobnarje?
brzi10
brzi10
Član
Član

Število prispevkov : 19
Datum registracije : 26/02/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

izbira golobov Empty Re: izbira golobov

Objavlja  dires Tor 20 Mar 2012, 01:21

živjo

Težko ti odgovorim, saj bobnarjev ne poznam dobro, sploh kar se tiče njihovega karakterja, obnašanja do drugih predstavnikov vrste in sploh do mladičev. Vrste ki jih bolje poznam so Angleški golšar, pismonoše in Staroholandski kapucini (Kot kapucin je tudi angleški golšar na forumu že opisan). Sigurno so med nami na forumu gojitelji bobnarjev, počakaj ti bodo oni bolje svetovali zelo vesel

lp

dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

izbira golobov Empty Re: izbira golobov

Objavlja  Alojzij Tor 20 Mar 2012, 07:16

brzi10 je napisal/a:hvala ti za odgovor!

Kaj pa praviš na bobnarje?
Bobnarji so skupina golobov, znana po značilnem gruljenju, ki spominja na bobnanje. Pri nas je pogost arabski bobnar, znan tudi pod imenom
smejalec. To je živahen golob normalne golobje oblike, z drobnim kljunom in drobnim telesom. Pojavlja se v vseh golobjih barvah.
Nepoznavalci belo varianto zamenjujejo celo za belo grlico smejačico.
Odloči se za vrsto goloba, ki ti je na oko všeč. Spremlaj sejme in rastave ter razpoložljivo literaturo ter naveži kontakte s člani
tovrstnih združenj. Od njih boš dobil največ informacij in tudi same golobe po najugodnejši ceni. nasmeh nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

izbira golobov Empty Re: izbira golobov

Objavlja  brzi10 Tor 20 Mar 2012, 07:35

Hvala!

Sem tudi član društva gojiteljev malih živali,vendar sem do sedaj imel le kunce in kokoši,prepelice...sedaj pa sem se odločil za golobe,v društvo je tudi član,ki goji 9 vrst golobov,med njimi tudi bobnarje,vsi so mi zelo všeč ampak bobnarji pa najbolj zelo vesel

lp
brzi10
brzi10
Član
Član

Število prispevkov : 19
Datum registracije : 26/02/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

izbira golobov Empty Re: izbira golobov

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu