PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spuščanje golobov

+3
Joško
dires
rok 14
7 posters

Go down

Spuščanje golobov Empty Re: Spuščanje golobov

Objavlja  rok 14 Sre 06 Apr 2011, 07:46

živjo

mene pa zanima kdaj lahko spuščam svoje golobe iz golobnjaka saj je pri nas veliko ujed.
rok 14
rok 14
Član
Član

Število prispevkov : 77
Datum registracije : 26/08/2010
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Spuščanje golobov Empty Spuščanje golobov

Objavlja  dires Sre 06 Apr 2011, 08:06

zivjo

Sicer nekoliko nerazumljivo vprašanje ampak vseeno, če imaš v bližini res veliko ujed potem jih raje ne spuščaj, če nočeš ostati s praznim golobnjakom zelo vesel Je pa odvisno katere ujede so, ce so kanje ponavadi ne napadajo, ceprav to ne drzi 100%. No, vsaj pri meni ni.

lp
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Spuščanje golobov Empty Spuščanje golobov

Objavlja  Joško Sre 06 Apr 2011, 21:04

dires je napisal/a:zivjo

Sicer nekoliko nerazumljivo vprašanje ampak vseeno, če imaš v bližini res veliko ujed potem jih raje ne spuščaj, če nočeš ostati s praznim golobnjakom zelo vesel Je pa odvisno katere ujede so, ce so kanje ponavadi ne napadajo, ceprav to ne drzi 100%. No, vsaj pri meni ni.

lp

Na vso srečo je med člani foruma kar precej takšnih, ki ti bodo lahko veliko povedali o spuščanju golobov iz golobnjaka, na katere v zasedi prežijo ptice ujede. O tem je že pisal g. Alojzij in še nekateri drugi, zato ti predlagam, da poiščeš to problematiko pod okencem "išči" na skrajni desni strani spletne strani. Iz lastnih izkušenj pa ti povem, da jih v zimskem času sploh ne spuščam iz golobnjaka, ker so kmalu tarča skobca. V gnezditvenem obdobju se zadržuje okrog 300 metrov višje na hribu in ne prihaja po hrano k golobnjaku. Pozimi očitno uporablja širše območje za iskanje hrane in jo zlahka najde nekoliko nižje v dolini.

Sicer je izbira pasme včasih zelo odgovorno dejanje. Pomembno je razmisliti, katera pasma je za določeno lokacijo in razmere v življenjskem okolju najbolj primerna. Bomo gojili golobe v zaprtem prostoru ali na prostem. Bodo izpostavljeni domačim živalim (psom, mačkam), kakšne sosede imamo, če bo golob sedel na njihovo streho ali se spustil na vrt. Predvsem pa moramo preveriti, ali bodo izpostavljeni pticam ujedam. V starejših naseljih je naseljen tudi dihur, ki je strašen ropar. Odločitev za izbiro pasme je torej izključno v rokah gojitelja, in ne nazadnje tudi odgovor na tvoje vprašanje. Si pripravljen tvegati, če je rizik prevelik in bo golob kmalu po spustitvi postal plen ptice ujede...?
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Spuščanje golobov Empty Re: Spuščanje golobov

Objavlja  jaka Ned 07 Avg 2011, 10:45

Uff kanje ne napadajo potem so naše kanje izjeme jih lovijo ter napadajo samo jim golobi zmeraj zbežijo.
Sicer jih nimamo veliko le nekaj mešancev
Sem pa včasih imel več kot 40 golobov večinoma belih z belim kljunom ter nosnico (gdo mogoče ve katera bi bila ta sorta?)
Ali pa roparica ptičar ta napada golobe in tistega ki si izbere ji neoide nekajkrat je goloba napadel zraven mene in sem ptičarja z roko udaril po hrbtu da je spustil goloba ki je stal pred mojimi nogami ter jedel kruh.
jaka
jaka
Član
Član

Število prispevkov : 30
Datum registracije : 28/07/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Spuščanje golobov Empty Re: Spuščanje golobov

Objavlja  Alojzij Ned 07 Avg 2011, 20:40

Pri nas so običajne in pogoste ujede: kanja , kragulj, sokol, skobec, pastovka itd. Za golobe so najnevarnejše
srednje tri. Razlikujejo se po velikosti, barvi, obliki kril in načinu lova. V tvojem primeru bi po načinu lova dejal,
da je bil kragulj. Kragulja skoraj ne vidiš, saj je gozdni lovec. Čaka v zasedi na obronku gozda ali osamljenem drevesu ter se požene na izbranega goloba. Za njim gre tudi v krošnjo drevesa, kar za druge ujede ni praksa.
Sokol je znan letalec in lovi izključno v zraku. Skobec je podoben kragulju ampak manjši. Samca kragulja lahko zamenjaš s samico skobca , saj sta si po velikosti in barvi podobna. Obe vrsti imata podaljšan rep in sta enakomerno grahasta po prsih in trebuhu. Skobec lovi v zraku in goloba, ki v jati prvi omaga in se spusti proti
zemlji v spustu z lahkoto ujame. nasmeh
Kanja ima po prsih neenakomeren vzorec, v zraku vedno jadra, vidiš jo vedno ob cesti na drogovih ali na travnikih , ko se spusti po glodalca.
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Spuščanje golobov Empty Spuščanje golobov

Objavlja  Joško Sob 21 Dec 2013, 04:18

V enem od prispevkov sem omenil, da je treba pred nabavo golobov ugotoviti, ali so v bližini ptice roparice, ker nam lahko naredijo veliko škode. Včasih pa tudi to ni dovolj, saj se razmere na določenem območju lahko v nekaj letih bistveno spremenijo na slabše. Ne poznam natančnih razlogov za drastično povečanje staleža ptic roparic, predvsem kanje in skobca, na lokaciji, kjer imam golobnjak, znane pa so mi posledice, ki so jih povzročile te ptice med mojimi golobi. V zadnjem letu sem izgubil domala vse srbske visokoletalce, makedonske duneke in poštarje, ostali so mi samo še kingi (teh, razen enega, ki je tudi prišel na jedilnik kanje, običajno niti ne spuščam). Čeprav sem naredil marsikaj, ptic roparic ne morem odgnati stran. Zjutraj, ko pridem do golobnjaka, v bližini že čepi na kolu od trt moj in golobji smrtni sovražnik. Ne sekira se preveč, ko ga poskušam napoditi, samo malo se premakne na drugi kol - in čaka, da bo pokazala žrtev. To se ponavlja iz dneva v dan; moje potrpljenje je minilo, njegovo ne. Zaradi vsega tega sem se odločil, da bom vsaj začasno opustil vzrejo golobov letalcev in poštarjev, ohranil si bom samo kinge.

Mogoče boste rekli, zakaj vas morim s tem problemom?. Niti besedice ne bi črhnil, če ne bi vedel, da imate tudi drugi gojitelji golobov podobne probleme. Mogoče tudi podobno razmišljate? Napišite kaj o tem!
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Spuščanje golobov Empty Re: Spuščanje golobov

Objavlja  janez.hans Ned 22 Dec 2013, 04:09

kanje ne mešaj s skobcem, nikoli se ne bo spravila na goloba, je prehiter zanjo, drugače bi moral jaz ostati že brez vseh štajerk in arokan, ko vedno poseda na stebru od mreže obore za izpust, problem pa je kragulj, ki je skoraj iste velikosti kot kanja, tudi po barvi se veliko ne razlikuje in je isto nevaren za golobe kot skobec, samo zdi se mi da skobec po vsej verjetnosti pleni ob ogradi vrabce, ki se pridejo hranit z ostanki,..... saj jaz sem opazoval skobca tako, kragulja pa sem že videl, da se je pognal na papigo na mreži v voljero,.....
lp
janez.hans
janez.hans
Član
Član

Število prispevkov : 130
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

Spuščanje golobov Empty Spuščanje golobov

Objavlja  Joško Ned 22 Dec 2013, 05:55

Povsem možno je, da so golobi plen skobca, vendar ga nisem nikoli videl v bližini golobnjaka, medtem ko je kanja bila redni gost. Golobi verjetno postanejo plen, ko se vrnejo s spreletavanja in počivajo na na letvi ob golobnjaku. Ob neki priliki sva s kolegom stala dva metra stran, ko je kanja snela goloba, ki je pred tem kar otrpnil na prečki. Prhutanje s krili naju je prestrašilo, golob pa je enostavno odsedel in čakal na svoj konec... Moram povedati, da mi je bilo sila neprijetno, ko sem med hojo po njivi tako rekoč vsak dan našel gore perja. Zanimivo je, da nikoli nisem našel kosti... Očitno so te plenilcem v veliko slast...

Od kogar koli so bili golobi plen, neizpodbitno dejstvo je, da so tako klavrno končali...
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Spuščanje golobov Empty Re: Spuščanje golobov

Objavlja  janez.hans Ned 22 Dec 2013, 08:18

rekel bi, da je kragulj, kanja ne pleni golobov, na vejah, kolih,....čaka na miši, je pa res, da je to naša najštevilčnejša ujeda, zato jo pa srečamo skoraj na vsakem koraku, kot vrabca ob vsaki hiši,.....kragulj je redkejši, predvsem pa hitrejši, zelo podoben kanji, on pride, prime,odnese,pa gre,......lp
janez.hans
janez.hans
Član
Član

Število prispevkov : 130
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

Spuščanje golobov Empty Re: Spuščanje golobov

Objavlja  Maja Pon 23 Dec 2013, 12:24

Tu se moram strinjati z gospodom Janezom, kanja ne pleni golobov, ker so preveč hitri in okretni zanjo. Njena glavna hrana so miši, podgane...
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Spuščanje golobov Empty Re: Spuščanje golobov

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu