PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nimfa - letalna peresa

5 posters

Go down

Nimfa - letalna peresa Empty Nimfa - letalna peresa

Objavlja  Blaž Novak Pon 09 Apr 2012, 23:27

Lep pozdrav vsem!

Moje Nimfi (Jackie in Roxie) sta tako navezana name, da hočeta biti ves čas ob meni. Če tečem po hiši letata za mano in hočeta biti ves čas na moji rami. Imam željo, da bi jih en dan peljal ven na sprehod na moji rami, da ne bosta ušla bi jima mogel porezati letalno perje. ZANIMA ME KAKO NAJ JIH POREŽEM? Prosim (če se da) odgovorite z slikovnim prikazom ali z besedilom.

Blaž Novak
Blaž Novak
Član
Član

Število prispevkov : 65
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Nimfa - letalna peresa Empty Re: Nimfa - letalna peresa

Objavlja  rado7rado Tor 10 Apr 2012, 02:10

Pozdravljen.jaz ti takoj in odkrito povem da jaz tega nikakor ne podpiram.če ju hočeš "gnat" na sprehod jima kupi oprsnico in ju počasi navaj na to oprsnico in ju šele takrat pelji na sprehod.zame pomeni rezanje perja neke vrste pohabljanje.nevem če bi ti bil vesel če bi ti nekdo zavezal skup noge samo zato da neboš mogel hoditi.kajti za ptico je letenje tako pomembno kot hoja za človeka.moraš vedet da perje ne zrase nazaj v roku par dni.to je moje mišljenje.vemda ima vsak svoje mišljenje vendar jaz tega pač ne podpiram.raje kupi oprsnici in boš vesl ti isto kot papigi saj bosta one dve lahko v stanovanju dalje veselo letali.

lp
rado7rado
rado7rado
Član
Član

Število prispevkov : 100
Datum registracije : 17/12/2009

Nazaj na vrh Go down

Nimfa - letalna peresa Empty Re: Nimfa - letalna peresa

Objavlja  lekovec Tor 10 Apr 2012, 06:29

ŽIVJO

Jest sm pa za svoji nimfi naredil oprsnici(http://www.pernati-prijatelji.com/t1048-moji-nimfi#6889)samo sem si premislil in ju nebom več privajal nanju.Je prišel moment,ko sem kar začutil njuno nelagodje in se v trenutku odločil da ju ukinim.Premišljujem pa o tem,da bi ju malo obrezal, ker drugače uživata na terasi in se jima bo poleti trgalo če bota vedno notri mi pa zunaj.
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

Nimfa - letalna peresa Empty Re: Nimfa - letalna peresa

Objavlja  Blaž Novak Tor 10 Apr 2012, 19:26

Hvala za odgovore in morda se tudi zameriš ptici,ki ji porežeš perje.
Blaž Novak
Blaž Novak
Član
Član

Število prispevkov : 65
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Nimfa - letalna peresa Empty Re: Nimfa - letalna peresa

Objavlja  lekovec Sre 11 Apr 2012, 01:47

Jest sm 100% da se ji ne zameriš ,ker boli jo ne in je podobno kot pri štriženju krempelčkov oziroma urejanju kljuna.Seveda moraš pa vedeti kje boš rezal.Jest ,če jo že moram tako prijemat,jo prijemam z kakšno zimsko rokavico.To pa zato, da me ne uščipne in da nebi kasneje gole roke povezovala s čim slabim.
DIJO
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

Nimfa - letalna peresa Empty Re: Nimfa - letalna peresa

Objavlja  rado7rado Sre 11 Apr 2012, 03:14

kot sem rekel pač vsak ima svoj pogled na določene reči.jaz pač ne podpiram tega ker tak ptič če pade se ne more nikakor ustaviti oziroma ublažiti padca.bom pa vseeno prilepil video o obrezovanju peres ki prikazuje obrezovanje prav nimfe.prikaz obrezovanja peres je od 3:50 naprej
rado7rado
rado7rado
Član
Član

Število prispevkov : 100
Datum registracije : 17/12/2009

Nazaj na vrh Go down

Nimfa - letalna peresa Empty Re: Nimfa - letalna peresa

Objavlja  Ronja Sre 16 Maj 2012, 07:59

Blaž Novak je napisal/a:Lep pozdrav vsem!

Moje Nimfi (Jackie in Roxie) sta tako navezana name, da hočeta biti ves čas ob meni. Če tečem po hiši letata za mano in hočeta biti ves čas na moji rami. Imam željo, da bi jih en dan peljal ven na sprehod na moji rami, da ne bosta ušla bi jima mogel porezati letalno perje. ZANIMA ME KAKO NAJ JIH POREŽEM? Prosim (če se da) odgovorite z slikovnim prikazom ali z besedilom.


Popolnoma se strinjam z Radom, da ni to nič drugega kot pohabljanje živali. Sem odločno proti rezanju peruti pticam.

Vprašati se je treba samo - ali je to v njihovo dobro? Ne, ni.
Vsaka ptica rada leti in ji tega niti slučajno ne smemo odvzeti, in to samo zaradi tega, ker smo si pač mi zamislili, da bi z njima radi šli ven na sprehod, kjer - kot je logično - obstaja velika nevarnost, da bosta zbežali.

Če ti je res veliko do tega, da bi ju kdaj vzel ven, se moraš biti pripravljen z njima pač še bolj ukvarjati in poskusiti, kako bi se odzvali na že omenjeno oprsnico. Če jima ne bo všeč, ne vidim druge rešitve, kot da malo prilagodiš svoja pričakovanja in želje do njiju.

Zelo upam, da se jima nisi odločil rezati peruti.

@ Rado: mogoče pomislek - jaz bi tale video odstranila.

Lepo pozdravljeni,
Ana
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Nimfa - letalna peresa Empty Re: Nimfa - letalna peresa

Objavlja  lekovec Sre 16 Maj 2012, 21:55

Draga Ana,te čisto razumem da si proti rezanju peres,ampak......Še ti probaj razumeti drugo stran ˝problema˝,ki to ni.
Jaz sem malo obrezal svoji nimfi,da se hitreje zmatrata med letom in da nemoreta dobiti velikega vzgona v primeru ponesrečnega(verjamem,da neželita) pobega,ker imamo veliko odprta okna.Tudi slučajno ne delim tvojega mnenja, ga pa sprejemam kot opcijo.Tudi to ,da naj zbriše video ni lih fajn ker kdor ima namen obrezati bo obrezal in naj to stori pravilno.Res je pa, da se mi zdi da jo je na videu malo preveč obrezal,ker ta sploh nemore letet.
Napisano mnenje,da nekaj ni dobro za žival,ki jo imamo za ljubljenčka tudi nebi dolgo zdržalo.Vse te velike papige(are,kakaduji,žakoji....),ki jih imajo na delni prostosti so ali ˝privezane˝ ali pa OBREZANE.Kaj pa kastracija naših ljubljenčkov,saj to kar imajo,imajo z namenom in ne zato da nam nebi oziroma nam bi ugajali.
No to je samo moje mnenje in ne želi odpirati debate o nečem in z nekom, ki ima prav tako rad papige ko jaz oziroma vsi na forumu.Sem se počutil, kar malo osebno napadenega in sem se zato odločil odpisati.
Res imam rad svoje papige in tudi veliko časa jim posvečam in verjame, da jim tudi ti,zato se na to temo,tvoje razmišljanje ne bom več odzval(beseda brez slabega prizvoka),ker ne želi krega.Vsa ima svoje mnenje.
MOJE PAPIGE https://www.facebook.com/profile.php?id=100003699658429
https://www.facebook.com/profile.php?id=100003699658429
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

Nimfa - letalna peresa Empty Re: Nimfa - letalna peresa

Objavlja  Ronja Čet 17 Maj 2012, 00:44

Lepo pozdravljen!

Sem zelo vesela, da si se oglasil - pa ne zato, ker bi se bil počutil prizadetega, temveč zato, ker si se počutil nagovorjenega. Prepira ne želi nihče, plodne razprave, kjer se včasih tudi krešejo zelo nasprotna mnenja, pa se mi zdijo več kot dobrodošle in verjamem, da smo jih zreli ljudje sposobni. Ta forum je pravo mesto, da spregovorimo o našem odnosu do živali, ki jih imamo doma. In sem spadajo čisto vsa vprašanja - tako glede primerne oskrbe živali kot poseganja vanjo na tak ali drugačen način.

Tudi jaz sem prepričana, da sva oba velika ljubitelja živali, sploh papig, in da si prizadevava svojim pernatim žvercam omogočiti kar najlepše in najbolj kakovostno življenje.
Moj velik pomislek pri rezanju peruti izhaja iz tega, da rezanje letalnih peruti, sploh tako, kot je prikazano na tem videu, po mojem mnenju absolutno ni primerno - zato sem tudi predlagala njegovo odstranitev. Mogoče si kdo, ki mu bo zamisel rezanja peres všeč, ne bo ustvarjal pomislekov glede dolžine odrezanega perja kakor ti in bo preprosto sledil navodilom - v prepričanju, da ne dela nič narobe.

Izhajam iz tega, kaj vsaka žival potrebuje za preživetje. Ptica se lahko pred napadalci brani samo z umikom v višine, z letenjem. Večje papige tudi s kljuni in kremplji. Manjše ptice z obrezanimi letalnimi peresi pa pred plenilci nimajo čisto nobene šanse - s tem jih dobesedno pohabimo.
Omenjaš, da so sicer ptice na prostosti običajno privezane ali obrezane - saj, mnenja sem, da to ni prav. Tako kot se tudi ne strinjam s tem, da ima kdo psa priklenjenega na verigi in ne v pesjaku z dovolj prostora za gibanje. Ampak še vedno raje vidim ptico, ki je krajši čas privezana, pozneje pa lahko spet normalno leta, kakor tisto, ki je na milost in nemilost prepuščena izključno človekovi odgovornosti, da bo pazil nanjo, saj se sama ne more braniti.
Zunaj imamo lahko ptice tudi v ustrezno zaščiteni volieri, ni treba, da ravno tekajo po travniku med ostalimi družinskimi člani.

V vprašanje kastracije se ne bi spuščala. Doslej sem imela nekaj mačkov in nisem nobenega kastrirala. Vendar kastracija, kakorkoli že, ne vpliva na mačkino sposobnost branjenja. Nadvse napačno pa se mi zdi recimo odstranjevanje krempljev. Tudi to vidim kot strašno pohabo živali.

Strinjam se, da ima vsak pravico do svojega mnenja. Verjamem pa tudi, da so določene stvari, o katerih se moramo biti pripravljeni pogovarjati tudi ljudje s stališči, ki se zdijo od samega začetka na zelo nasprotnih bregovih, saj se očitno nanašajo na neko ključno vrednoto.

Lep dan,
ana
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Nimfa - letalna peresa Empty Re: Nimfa - letalna peresa

Objavlja  lekovec Čet 17 Maj 2012, 00:58

NO,PA SE BOM VSEENO ŠE ENKRAT OGLASU.ŽE PREJ,KO SE BRAL TVOJE PISANJE,SEM TO POČEL Z ZANIMANJEM.NO,SEDAJ BOM TO POČEL ŠE RAJŠI,KER IMAŠ ŠIROK ZORNI KOT DEBATIRANJA,TEGA PA MANJKA.RESNIČNO,EN LEP POZDRAV.
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

Nimfa - letalna peresa Empty Re: Nimfa - letalna peresa

Objavlja  Alojzij Čet 17 Maj 2012, 01:58

Ko prebiram mnenja Lekovca in Ronje dobim občutek, da bosta branila vsak svoje pozicije v nedogled. Iz vajinih odgovorov sem razbral nasprotno. Sta velika ljubitela papig ter
imata visok intelektualni nivo komuniciranja, za kar se vama zahvaljujem in čestitam. nasmeh nasmeh nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Nimfa - letalna peresa Empty Re: Nimfa - letalna peresa

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu