PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

valjenje golobov

5 posters

Go down

valjenje golobov Empty valjenje golobov

Objavlja  zan123 Ned 19 Avg 2012, 00:21

heii!
zanima me kako dolgo se valijo golobi?
kakšno hrano jim naj dam ob izvalitvi(valim jih v inkubatorju)?
ter pri kakšni temperaturi morajo biti?

hvala za odgovore
zan123
zan123
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 13/08/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

valjenje golobov Empty Re: valjenje golobov

Objavlja  Uroš K Ned 19 Avg 2012, 02:48

Am nism čis zihr ampak se mi zdi da boš mogu po brizgalki futrat... Golobi niso ko piščanci da bi kr začel hodt pa jest...
Uroš K
Uroš K
Član
Član

Število prispevkov : 48
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

valjenje golobov Empty Valjenje golobov

Objavlja  Joško Ned 19 Avg 2012, 04:33

Si že kdaj slišal za golobje mleko? Prve tri dni golobja starša namreč hranita mladiče izključno s tem "proizvodom" iz golše. Če tega ne bodo zaužili, bodo zaostajali v rasti in nekateri tudi poginili... Sicer pa si ne predstavljam, kako boš mladičem v prvih dneh zagotovil potrebno temperaturo in skrb za varnost, ki jo nudijo starši, saj ne gre za begavčke (izraz za mladiča, ki kmalu po izvalitvi zapusti gnezdo). Predlagam ti, da se nemudoma napotiš do gojitelja golobov v bližini in poskušaj z njim najti rešitev iz nastale situacije, morebiti se bo dalo narediti še kaj pametnega oziroma najti izhod...
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

valjenje golobov Empty Re: valjenje golobov

Objavlja  rok 14 Tor 28 Jan 2014, 03:22

golobov izvaljenih v inkubatorju ne boš mogel hraniti saj kot je bilo napisano da hranita starša z mlekom iz golše pa ne samo tri dni do 14 dni ali več odvisno od rasti tako da najbolje da se kar napotiš k golobarju in če ima že pri njem kaj mladičev, da kar podtakneš v gnezdo zraven drugih, samo morajo biti mladiči približno enake velikosti oz. starosti
rok 14
rok 14
Član
Član

Število prispevkov : 77
Datum registracije : 26/08/2010
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

valjenje golobov Empty Valjenje golobov

Objavlja  Joško Čet 30 Jan 2014, 02:11

Da ne bo pomote: golobje mleko (posebno mlezivo) "proizvajajo" golobi v golši samo prve tri dni, sicer pa starša hranita mladiče lahko še mesec ali več. Če samica leži na jajcih naslednjega zaroda, prevzame hranjenje samček. To razvajanje pa se zagotovo konča kakšen dan pred izvalitvijo sorodnikov.

Golobi so praviloma dobri starši. Če to ni slučaj, se moramo vprašati, kaj smo naredili narobe pri vzreji. Pogosto sem slišal in prebral, da se kingov ne drži ta sloves, vendar to ni povsem res. Da bi dobili bolj zanesljiv vzorec te moje trditve, opišite vaše tovrstne izkušnje s to vrsto golobov.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

valjenje golobov Empty Valjenje golobov

Objavlja  Joško Pon 03 Feb 2014, 00:26

Očitno je, da se nihče ne ukvarja z vzrejo kingov (ali pa?), zato bom omenil moje izkušnje v zvezi s tem. Par kingov je bil prej ko ne srednje dober vzreditelj svojih mladičev. Ko se je samček (samička iz tega para je bila žrtev plenilca) sparil s samičko pasme srbski visokoletalec, je bil pri hranjenju še bolj priden; edinega mladiča je non-stop hranil in grel, ko je bila samička odsotna z gnezda.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

valjenje golobov Empty Re: valjenje golobov

Objavlja  pancho4 Tor 04 Feb 2014, 04:56

Moja uzkušnja glede kingov,žal jih ne gojim več,vem pa da jih vsekakor še bom.Kingi so vsaj zame eni najlepših golobov,so pa dokaj problematični za vzrejo,je potrebno precej znanja,živcev,skrbi in predvsem kvalitetne hrane.Moja jata je štela cca.120 kom.kingov z vseh koncev in krajev,Nemčija,Avstrija,Italija,Hrvaška,Srbija ter Slovenija.Glede na veliko število je tudi vzreja mladičev-kvalitetnih malo težja nasploh ob primanjkovanju časa.Kingi so precej znani ,da zaradi svoje teže pomečkajo jajca,zapustijo mladiče oz.jih ne hranijo preveč skrbno,zato je najbolje jajca podtaknit drugim golobom(poštarjem na primer).Po mojem mnenju in izkušnjah je bolje imeti par parov kvalitetnih golobov,je lažje za vzrejo-kontrolo.Dobrega in kvalitetnega kinga tudi ni lahko pri nas dobiti,ker jih je malo-so pa,v glavnem pa pri nakupu ne smemo gledati samo na njegovo velikost,kot to dela večina-po mojih opažanjih,je praktično vse drugo bolj važno od tega,sam sem gojil tudi prave ameriške kinge.so dosti manjši,zanimivo pa je ,da na Mađarskem-Monor izmed vseh "kingov"ni praktično niti enega pravega,so pa zelo lepi primerki v Wellsu in tudi cenovno ne predragi toda izkušnje le teh glede razmnoževanja zelo slabe,trenutno se mi zdi cenovno in po kvaliteti kinga precej močna Hrvaška.Nikakor pa ne drži da so samci vedno večji kot samice,če si novinec pri tej pasmi je nasploh malo težje določiti spol,najlažje pa je seveda določitev v času parjenja.LP
pancho4
pancho4
Član
Član

Število prispevkov : 117
Datum registracije : 17/11/2010
Starost : 52

Nazaj na vrh Go down

valjenje golobov Empty Valjenje golobov

Objavlja  Joško Tor 04 Feb 2014, 05:13

Nisem še slišal, da bi kdo imel tolikšno jato kingov. Sicer pa si lepo opisal probleme v zvezi z vzrejo mladičev. Pri takšnem številu osebkov ne gre samo za vzorčni primer, kot je pri meni, temveč za empirični podatek, ki mu ne moreš oporekati.Oglasi se še s kakšno zanimivostjo na to temo. Vsaj zame je zelo koristna.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

valjenje golobov Empty Re: valjenje golobov

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu