PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

izbira

2 posters

Go down

izbira Empty izbira

Objavlja  denis.lubej Pet 30 Nov 2012, 10:53

pozdravljeni
zanima me katera ptica je bolša za hišnega ljubljenčka,odločam se med nimfo in skobčevko katero bol priporočate?katere se prej udomačijo in se pustijo bol cartati in čohati nasmeh
jas sem bol za nimfo ampak za dve nimfi moram imeti večjo kletko in več časa,da se obe lepo navadijo name,skobčevke tudi niso slabe,ker se mi zdi da so lahko v družbi kanarkov kajti jas doma imam že enega kanarčka.
hvala
avatar
denis.lubej
Član
Član

Število prispevkov : 34
Datum registracije : 27/08/2012
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

izbira Empty Re: izbira

Objavlja  nixi Pet 30 Nov 2012, 22:42

Tvoj kanrček bi predvsem potreboval družbo še enega kanarčka. So pa tako nimfe kot skobčevke miroljubne, nimfe zanajo edino v času, ko želijo gnezditi, postati malo agresivne. Kako je to pri skobčevkah ne vem. So pa skobčevke precej bolj živahne. Za udomačitev, boš pa pri obeh vrstah potreboval nekaj potrpežljivosti.
nixi
nixi
Član
Član

Število prispevkov : 94
Datum registracije : 03/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

izbira Empty Re: izbira

Objavlja  denis.lubej Sob 01 Dec 2012, 23:54

nixi glede družbe za kanarčka se čisto strinjam s tabo zato sem pri tistemu,ki sem ga dobiu naročiu še samičko sam nevem mislim,da si bosta u sorodu misliš,da bi bilo to kaj narobe? do tedaj pa mu na računalniku predvajam zvoke od različnih kanarčkov,in me učasih prau skrbi,da se ne bo raspočil tako poje smejanje .glede potrpežljivosti se ne bom hvalil ampak,ko gre za živali sploh ptice pa ni problema nasmeh je enkrat sinička padla iz gnezda in sem celi dan stal u bližini in čakal,če se bosta starša vrnila in,da ga nebi sosedove mačke dobile.
mislim,da se bom odločil za nimfe in bom imel dva samca ali dve samice,ker nebi rad imel mladičke,da bi jajčka metal stran to pa tudi ne,poleti bodo pa tako v voljeri 2m višine in dolžine široka pa bo 1m tako,da mislim,da za par kanarčkov in dve nimfi bo dovol
hvala nixi!
avatar
denis.lubej
Član
Član

Število prispevkov : 34
Datum registracije : 27/08/2012
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

izbira Empty Re: izbira

Objavlja  nixi Ned 02 Dec 2012, 01:08

Super, da dobi tvoj kanarček družbo. Dokler ne misliš imet mladičkov, sorodstvo ni problem mižikanje

Če misliš imet dve nimfi istega spola, je bolje da vzameš samčke. Dva samčka se ponavadi bolje razumeta, kot dve samički. Pri dveh samičkah se pogosto pojavijo problemi, na primer da ti samički nonstop neseta jajčka.
Drugače pa tudi če imaš parček, ne rabiš imet mladičkov, tudi jaz imam parček, pa nimam namena redit. Potem jima pač ne smeš nastaviti gnezdilnice, saj jih to le po nepotrebnem animira. Moja samička še nikoli ni znesla jajčka, pa sta se tudi že parila. Če bi jih, bi te najprej odstranila, če nebi pomagalo, pa bi jima pustila sedet na plastičnih jajčkih.

Dimenzije voljere so pa super! zelo vesel
nixi
nixi
Član
Član

Število prispevkov : 94
Datum registracije : 03/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

izbira Empty Re: izbira

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu