PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IZBIRA PAPIGE

3 posters

Go down

IZBIRA PAPIGE Empty IZBIRA PAPIGE

Objavlja  RUTH Pet 25 Feb 2011, 02:38

Pozdravljeni,

ker sem zelo navdusena nad papigami, doma imam dobro leto staro nimfiko, sem se odlocila da kupim veliko papigo, se vedno pa oklevam med eklektusom in amazonko. Ce ima kdo izkusnje od katere od teh dveh vrst, naj mi prosim pomaga pri izbiri. Rejci ti pac recejo, odvisno kako papigo si zelite, bolj me sicer mika eklektus, vseeno pa bi rada slisala se kako mnenje, ker vem, da se odlocam za druzabnika za veliko let.
RUTH
RUTH
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 05/01/2011
Starost : 57

Nazaj na vrh Go down

IZBIRA PAPIGE Empty Re: IZBIRA PAPIGE

Objavlja  Pago Pet 25 Feb 2011, 04:59

Sam nimam izkušenj z nobeno od velikih papig, sem si pa prebral kar nekaj materiala po spletu, zato menim da je najbolje da se obrnete na rejca papig iz Jesenic. Kot sem tudi sam videl, ko sem prebral njegovo stran in mnenja njegovih kupcev, se prav vsaki stranki posebej posveti. Lp in veliko užitkov z novo papigo.
ps: tukaj je še link: http://www.eklektus.com/vstop.html
Pago
Pago
Član
Član

Število prispevkov : 70
Datum registracije : 11/11/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

IZBIRA PAPIGE Empty Re: IZBIRA PAPIGE

Objavlja  Alojzij Pet 25 Feb 2011, 06:01

Pred nakupom velike papige, se je potrebno res dobro posvetovati in razgledati.
Že sami ste ugotovili, da kupujete družabnika za več let, kar je v primeru veliki papagajev 5 do 7krat
več, kot bi se odločili npr. za psa, ki je zdaleč najpogostejši družabnik. zelo vesel

Tudi pri psu imajo nepoznavalci isti problem, ko se odločajo za eno od stotine pasem, ki jih je
človek skozi stoletja, zaradi specifičnih potreb ali samo družabništva vzredil.
Pri sebi morate vnaprej pogledati, kako v vaši družini poteka dan, mesec, leto, pogostost odsotnosti...

Komu v družini bo ljubljenček še veliko pomenil ali je celo kdo, ki mu bo šlo občasno žvižganje
in neprijetni zvoki na živce.? vprašaj

Amazonke so inteligentne, čudovitih barv, naučijo se oponašati govor, vendar, ko imajo svojo uro in dan,
je tako kakor bi stal blizu cerkve, kadar zvonijo vsi zvonovi. jokanje

Na koncu se boste morali odločiti sami in sprejeti vse dobre ter malo manj dobre lastnosti ptice!!! klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

IZBIRA PAPIGE Empty Re: IZBIRA PAPIGE

Objavlja  RUTH Sob 26 Feb 2011, 00:24

Hvala za hitre odgovore, g. Roberta iz Jesenic že poznam saj bom verjetno tudi pri njem kupila papigo, vem tudi, da se moram sama odločiti kaj hočem, vseeno pa je koristno da izveš še od koga kakšen značaj ima določena vrsta papige. No, za zdaj je kr eklektus v 1 vrsti.
RUTH
RUTH
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 05/01/2011
Starost : 57

Nazaj na vrh Go down

IZBIRA PAPIGE Empty Re: IZBIRA PAPIGE

Objavlja  Pago Sob 26 Feb 2011, 06:47

Meni pa so amazonke bolj všeč nasmeh. Ja saj Sekardi se mi zdi je kar vodilni rejec velikih papig v Slo. Verjetno poznate tudi že gospoda Beleharja, ki je tudi rejec velikih papig, samo nevem če ima eklektuse. Link: http://www.belehar.com/predstavitev/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=61
Želim vam pametno odločitev. lp
Pago
Pago
Član
Član

Število prispevkov : 70
Datum registracije : 11/11/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

IZBIRA PAPIGE Empty Re: IZBIRA PAPIGE

Objavlja  RUTH Sob 26 Feb 2011, 23:32

Pozdravljen, ja tudi za g. Beleharja vem, sam kontaktiram z g. Robertom, saj to je cel proces, najprej narocis papigo, nato pa se zacenja solanje, obiski, ogledi mladicka, saj ga dobis sele po 5 mesecih, torej je cakanje kr dolgo. Tudi moj moz se bolj nagiba k amazonki, vendar me nekako ne more vec prepricati, tista svilena dlaka pri eklektusu in njegov znacaj se mi zdita tisto kar me vlece, ko sem bozala te ptice sem imela obcutek da bozam dlako, ker ima res posebno perje, je pa lahko prav tako radoziv kot amazonka, ce ga spodbujas pri tem...
RUTH
RUTH
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 05/01/2011
Starost : 57

Nazaj na vrh Go down

IZBIRA PAPIGE Empty Re: IZBIRA PAPIGE

Objavlja  Pago Ned 27 Feb 2011, 00:47

Ja to sem videl, saj pravim Sekardi se posveti prav vsakemu posebej in se prepriča da gre ptica v dobre roke ter tudi da stranka dobi dobro ptico. No veliko veselja in lp.
Pago
Pago
Član
Član

Število prispevkov : 70
Datum registracije : 11/11/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

IZBIRA PAPIGE Empty Re: IZBIRA PAPIGE

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu