PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Treniranje moje Nimfe

3 posters

Go down

Treniranje moje Nimfe Empty Treniranje moje Nimfe

Objavlja  Blaž Novak Sre 12 Jun 2013, 08:46

Kot veste se bliža konec šole in imam namen malo trenirati mojo Nimfo. Na tej strani je veliko od tega treniranja z klikerjem http://www.nymphensittichseite.de/clickertraining/ in me zanima kje dobiti tisto leseno palčko in kliker, ter kolikšna je cena vsega skupaj. Ali imate morda kakšne nasvete?

Drugače me zanima če je za treniranje zelena solata vredu za pohvalo, ker jo imata najrajši.
Blaž Novak
Blaž Novak
Član
Član

Število prispevkov : 65
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Treniranje moje Nimfe Empty Re: Treniranje moje Nimfe

Objavlja  Tim Sre 12 Jun 2013, 09:35

Živjo,

Kliker lahko kupiš v mr. Pet-u za 1.80€, palčko lahko uporabljaš pa kakršnokoli (sam uporabljam kitajsko palčko, seveda neuporabljeno, ki jo dobiš v kitajski restavraciji). Za nagrado je najbolje da ji daješ tisto, kar ima najraje, tako da je to lahko tudi solata, priporočam pa ti, da kar ji boš dajal nebo imela tudi na dnevnem jedilniku, saj bo tako kmalu spoznala, da to dobi samo ob posebnih priložnostih-ko naredi nekaj dobrega in bo to kmalu povezala s tem kar jo boš učil (da ko naredi nekaj, kar hočeš, dobi posladek).
Priporočam ti še ogled teh strani: 

http://www.birdtricks.com/
http://www.cockatielcottage.net/
http://parrotwizard.com/
Tim
Tim
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 01/10/2010
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Treniranje moje Nimfe Empty Re: Treniranje moje Nimfe

Objavlja  Blaž Novak Sre 12 Jun 2013, 18:32

Hvala lepa za tvoj odgovor Tim, drugače nimata solate na dnevnem jedilniku in jo dobita samo takrat ko stopi na prst ali kaj takega. Ali bi potreboval tisto palčko tudi ko jih učim naj se obrne in kako palčko sploh uporabiti? Hvala lepa za odgovore že vnaprej.
Blaž Novak
Blaž Novak
Član
Član

Število prispevkov : 65
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Treniranje moje Nimfe Empty Re: Treniranje moje Nimfe

Objavlja  Tim Čet 13 Jun 2013, 02:43

Palčko uporabiš tako, da vsakič ko se je dotakne, klikneš s klikerjem in ji daš posladek. Tako bo kmalu ugotovila, da je storila nekaj dobrega in bo dotik palčke s kljunom povezala s posladkom. Ko bo to znala, lahko palčko vedno bolj oddaljuješ, tako da bo mogla še poleteti, da pride do palčke (to lahko pride zelo prav, ko gre na kakšno visoko omaro ali kaj podobnega in jo tako prikličeš nazaj).
Če jih želiš naučiti, da se obrnejo, lahko za učenje uporabiš palčko ali pa ne, ti bo pa palčka v veliko pomoč (ko je že dovolj natrenirana, da gre za palčko). Palčko počasi zavrtiš okoli nje, da ji sledi in ko pride okoli (se obrne) in dotakne palčke spet klikneš in ji daš posladek. To delaš vedno hitreje in sčasoma bo sama ugotovila, da hočeš, da se obrne in boš lahko , ko boš hotel da se obrne, samo malo pomahal s prstom in na koncu bo znala že samo z besedo. Sam sem s to metodo potreboval samo tri dni, da sem svojo amazonko naučil obrata, takšen je pa rezultat: https://youtu.be/l4Iqcxh58QU.
Priporočam ti, da jo treniraš v tihem, umirjenem prostoru, ter tam, kjer ni njene kletke, saj bo drugače ves čas hotela zleteti na kletko. Svetujem ti tudi, da če imaš namen trenirati več ptic, treniraš vsako posebej, saj bo tako lažje zate in za ptice. Treniraš jih lahko večkrat na dan, vendar ne več kot 30 minut naenkrat, saj rabijo vmes počitek.

P.S. Kliker je namenjen temu, da ko ptica naredi nekaj dobrega, takoj klikneš (in ji daš posladek), da ve zakaj je dobila posladek, saj če namesto tega uporabiš besedo (npr. priden, bravo), ki traja dalj časa, kot kliker, lahko tako lahko misli, daj je dobila posladek zaradi nečesa drugega in ne tistega, kot ti hočeš. Moraš pa jo navaditi na kliker, to pa narediš preprosto tako, da nekaj časa klikaš kar tako in ji dajaš posladke.
Tim
Tim
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 01/10/2010
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Treniranje moje Nimfe Empty Re: Treniranje moje Nimfe

Objavlja  Residentgta Čet 13 Jun 2013, 17:34


Ko pa začne predavat pa nehat ne zna zelo vesel
Residentgta
Residentgta
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 9
Datum registracije : 13/06/2011
Starost : 45

Nazaj na vrh Go down

Treniranje moje Nimfe Empty Re: Treniranje moje Nimfe

Objavlja  Blaž Novak Pet 14 Jun 2013, 02:02

Tim ali misliš da je ta kliker z palčko vredu? http://www.zoohit.si/shop/psi/pasje_igrace_sport_usposabljanje/piscalke_klikerji/klik_sistemi/245911 Čeprav so slike kako trenira psa in v textu piše, da je namenjem pticam.
Blaž Novak
Blaž Novak
Član
Član

Število prispevkov : 65
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Treniranje moje Nimfe Empty Re: Treniranje moje Nimfe

Objavlja  Tim Pet 14 Jun 2013, 03:28

Mislim, da bi bil ta kliker s palčko čisto vredu. Sam uporabljam tak kliker: 
http://www.zoohit.si/shop/psi/pasje_igrace_sport_usposabljanje/piscalke_klikerji/klik_sistemi/245482
in kot sem že rekel, kitajsko palčko.
Tim
Tim
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 01/10/2010
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Treniranje moje Nimfe Empty Re: Treniranje moje Nimfe

Objavlja  Blaž Novak Pet 14 Jun 2013, 04:17

Ali je kaj narobe, če ima kliker bolj visok ali globok zvok kot tvoj na posnetku ki si ga pokazal?
Blaž Novak
Blaž Novak
Član
Član

Število prispevkov : 65
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Treniranje moje Nimfe Empty Re: Treniranje moje Nimfe

Objavlja  Tim Pet 14 Jun 2013, 05:08

Ne
Tim
Tim
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 01/10/2010
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Treniranje moje Nimfe Empty Re: Treniranje moje Nimfe

Objavlja  Residentgta Pet 14 Jun 2013, 09:50

Blaž Novak je napisal/a:Ali je kaj narobe, če ima klikKlikerji vsi isto klikajo :)er bolj visok ali globok zvok kot tvoj na posnetku ki si ga pokazal?Klikerji vsi isto klikajo nasmeh
Residentgta
Residentgta
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 9
Datum registracije : 13/06/2011
Starost : 45

Nazaj na vrh Go down

Treniranje moje Nimfe Empty Re: Treniranje moje Nimfe

Objavlja  Blaž Novak Sob 15 Jun 2013, 08:20

Danes sem poskusil in sicer je moj samček stopil na prst, kljune v tarčo, kliknem z klikerjem in ni hotel pojesti zelene solate (priboljška). Ali morda ve kaj naj naredim, da bo vzel priboljšek.
Blaž Novak
Blaž Novak
Član
Član

Število prispevkov : 65
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Treniranje moje Nimfe Empty Re: Treniranje moje Nimfe

Objavlja  Tim Sob 15 Jun 2013, 08:32

Treniraj ga, ko bo malo lačen, tako bo rajše vzel priboljšek. Če ga treniraš tik za tem, ko je, ne bo vzel priboljška, ker je sit.
Tim
Tim
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 01/10/2010
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Treniranje moje Nimfe Empty Re: Treniranje moje Nimfe

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu