PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ročno hranjenje

2 posters

Go down

ročno hranjenje Empty ročno hranjenje

Objavlja  Marulek Ned 21 Mar 2010, 19:43

Pozdravljeni!
Potrebujem kakšen nasvet, če ima kdo podobno izkušnjo.
Par amadinov je izvalil štiri mladiče, ki jih je potem "pometal" iz gnezda. Dva sem uspel rešiti in sta jih lepo hranila do dne, ko sem jima nadel rumene svetleče obročke. Potem sta jih zapustila in nista več hodila v gnezo. Še komaj žive sem jih "podtaknil" paru japonskih galebčkov, ki pa jih premalo hranita, ker sta pač že prevelika. Torej jih moram jaz dohranjevati z razmočeno suho jajčno hrano za eksote, seveda s kapalko.
Ali mi kdo ve svetovati še kaj, ali je kaj možnosti, da bosta preživela.
Hvala za nasvet in lep pozdrav
Marulek
Marulek
Marulek
Član
Član

Število prispevkov : 42
Datum registracije : 18/08/2009
Starost : 73

http://www.rodezijski-grebenar.com

Nazaj na vrh Go down

ročno hranjenje Empty Re: ročno hranjenje

Objavlja  Maja Ned 21 Mar 2010, 23:20

Hja, to se včasih zgodi, čeprav nisem sigurna, da so krivi obročki na nogicah... je pa možno. Glede na tvoj opis stanja, ti lahko rečem le, da ne bodi optimist, ker ko mladičke starši enkrat nehajo hranit, ponavadi hitro poginejo. Če pa si se ti lotil hranjenja, bi ti pa priporočala, da si pogledaš tule (klik), kjer sem pisala o ročnem hranjenju kanarčkov, pa ti bo morda kaj prav prišlo pri tvojih amadinah.

Upam, da ti preživijo... sporoči kako se bo odvilo vse skupaj. mižikanje


Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

ročno hranjenje Empty Re: ročno hranjenje

Objavlja  Marulek Ned 11 Apr 2010, 19:48

Oba amadina sta preživela, vendar po zaslugi j.galebčkov, ki sta jih začela lepo hraniti. Zdaj že pokukata iz gnezda, in ko jih "vržem" ven, gresta tudi sama nazaj. Upam, da bosta uspešno "preživela" prehod na samostojno hranjenje. Slikati mi jih pa še ni uspelo.
LP Marulek
Marulek
Marulek
Član
Član

Število prispevkov : 42
Datum registracije : 18/08/2009
Starost : 73

http://www.rodezijski-grebenar.com

Nazaj na vrh Go down

ročno hranjenje Empty Re: ročno hranjenje

Objavlja  Gost Pon 23 Avg 2010, 18:51

Glede obročkov pa obstaja prevara ko obročkaš mladičem med noge narežemo časopisni papir na vse majhne kose, ki so podobni obročkom in samička jih nekaj časa nosi iz gnezda. Potem pa pozabi na časopisni papir in tako smo jo ukanili.
Obstaja še lažji način obročkamo v mraku ko samica na to ni pozorna. Če pa kljup obročkanaja v mraku nedeluje pa poskusimo tisto s časopisnim papirjam. mižikanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

ročno hranjenje Empty Re: ročno hranjenje

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu