PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ročno hranjenje

3 posters

Go down

ročno hranjenje Empty ročno hranjenje

Objavlja  sonja Pet 11 Mar 2011, 20:12

zanima me, koliko krat na dan se hrani mlade skobčevke, je dovolj jajčna hrana, kakšni dodatki? Je pri vseh malih pticah enako, ali je odvisno od vrste? Ogledala sem si filmček o ročnem hranjenju na forumu, samo so tam večje papige.Je pa izredno zanimiv. nasmeh
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

ročno hranjenje Empty Re: ročno hranjenje

Objavlja  Poznavalec Sob 12 Mar 2011, 04:44

Hrani se jih vsake tri ure, mislim da je dovolj če zmešaš skupaj jajčno hrano in mislim da mleko.
LP
Poznavalec
Poznavalec
Član
Član

Število prispevkov : 76
Datum registracije : 08/01/2011
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

ročno hranjenje Empty Re: ročno hranjenje

Objavlja  Alojzij Sob 12 Mar 2011, 05:06

sonja je napisal/a:zanima me, koliko krat na dan se hrani mlade skobčevke, je dovolj jajčna hrana, kakšni dodatki? Je pri vseh malih pticah enako, ali je odvisno od vrste? Ogledala sem si filmček o ročnem hranjenju na forumu, samo so tam večje papige.Je pa izredno zanimiv. nasmeh

Ročno hranjenje uporabljamo za srednje in velike papige, za katere že vnaprej vemo ,
da jih starši sami nebi ustrezno odhranili. Poleg tega imamo te papige za ljubljenčke in
tak način hranjenja omogoči mladiču socializacijo in stik z človekom tako rekoč od prvega dne.

Seveda tak način prehranjevanja zahteva veliko časa in tudi prakse, saj poteka neprekinjeno na par ur.
Tovrstna pripravljena hrana se dobi v specializiranih trgovinah s prehrano za živali.
Skobčevke same izredno rade hranijo svoje številne mladiče, zato ne vidim nobene potrebe, da bi
vlogo staršev prevzela sama.
Tudi navezanost na človeka ne bi bila pri skobčevkah bistveno drugačna, ker mladička , ki ga želimo imeti za ljubljenčka začnemo socalizirati takoj , ko zapusti gnezdo in začne tudi sam jesti! klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

ročno hranjenje Empty Re: ročno hranjenje

Objavlja  sonja Sob 12 Mar 2011, 05:19

Nimam namena prakticirat, je pa vseeno dobro vedet, če se slučajno zgodi, da iz kakšnega razloga starši sami ne bi mogli skrbet zanje. Bolje, kot da jih pustiš poginit. Vzame pa gotovo veliko časa, kar je težko uskladiti s službo. A se mogoče da(za vse ptice) zamaknit čas, d hraniš ponoči in imajo spanje in premor s hrano takrat, ko te ni? Še enkrat ponovim, ne mislim prakticirat, samo firbec.(čez 7 let vse prav pride.) nasmeh
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

ročno hranjenje Empty Re: ročno hranjenje

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu