PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROČNO HRANJENJE

2 posters

Go down

ROČNO HRANJENJE Empty ROČNO HRANJENJE

Objavlja  franc07 Ned 29 Maj 2011, 19:33

IMAM MALEGA ALEKSANDRA V GNEZDU, STAR JE 25 DNI AMPAK JE ŠE DOKAJ MALI ZARADI TEGA KER JIH JE 6 V GNEZDU. ZANIMA ME ČE NI PREPOZNO, DA BI ZAČEL HRANIT ROČNO?
franc07
franc07
Član
Član

Število prispevkov : 92
Datum registracije : 21/03/2010
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

ROČNO HRANJENJE Empty Re: ROČNO HRANJENJE

Objavlja  Darko Kavaš Ned 29 Maj 2011, 19:54

Nikoli ni prepozno, vendar ga po vsakokratnem ročnem hranjenju ne smeš vrniti nazaj v gnezdo, saj se lahko zgodi da ga bosta starša zavrgla in bo poginil. Če je majhen in je v gnezdu 6 mladičev, bo imel več sreče da bo preživel, če bo ročno hranjen.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

ROČNO HRANJENJE Empty Re: ROČNO HRANJENJE

Objavlja  franc07 Ned 29 Maj 2011, 20:29

AHA. KOLIKOKRAT NA DAN PA BI GA MORAL HRANIT?
franc07
franc07
Član
Član

Število prispevkov : 92
Datum registracije : 21/03/2010
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

ROČNO HRANJENJE Empty Re: ROČNO HRANJENJE

Objavlja  Darko Kavaš Ned 29 Maj 2011, 20:57

Tu imaš vse podatke, kako zmešat hrano v kakšnem razmerju in na koliko časa hranit ptice. Prispevek se nanaša na nimfe, vendar mislim da je pri ostalih papigah isto.

Slovenski film o ročni vzgoji in socializaciji papagajev - avtor zoran ŠARIČ, Maribor

https://www.youtube.com/watch?v=qDZcZOe85bo&feature=mfu_in_order&list=UL


Če je ptič star------------->del hrane------>voda
do 2 dni-------------------->1 del--------->6 delov
2-3 dni--------------------->1 del--------->5 delov
3-4 dni--------------------->1 de---------->4 deli
4-5dni---------------------->1 del--------->3 deli
od 5 dni do odstavitve------->1 del--------->2-2,5 dela

Uporaba: Hrano zmešamo z vrelo navadno ali ustekleničeno vodo-pripravljena hrana naj ima temperaturo do 39°C. Količina hrane/vedo se spreminaj glede na starost mladiča.Pri prvem doziranju se priporoča natančno odmerjenje količin. Hrano dobro premešajte - vedno pripravite svež obrok, saj se pripravljena hrana lahko zelo hitro pokvari. Ptice hranimo v majhnih obrokih.


Glede ročnega hranjenja jaz prevajam en zelo dober prispevek od enega tujega rejca, kateri se s tem ukvarja že dolgo časa. Sam uporabljam to njegovo metodo in moram povedati da nimam nobenih problemov glede mladičev. Jaz jih ročno hranim od tretjega tedna naprej, prej jih vzamem le iz gnezda le če jih starši ne hranijo ali je kak drug problem. V kratkem bom objavil prispevek o ročnem hranjenju.

Za ročno hranjenje ne boš potreboval valilnika, ampak prostor ali lahko tudi uporabiš kar kak steklen ali plastičen akvarij, kjer boš lahko konstantno vzdrževal temperaturo in vlažnost katera mora biti:
1-5 dan 34-36 stopinj celzija
6-9 dan 33-34 stopinj celzija
10-14 dan 32-33 stopinj celzija
15-21 dan 30-32 stopinj celzija
22-28 dan 27-30 stopinj celzija
29-35 dan 24-27 stopinj celzija
od 36 dneva naprej pa 21-24

hranjenje
1-4 dan vsaki dve uri
5-7 dan vsake tri ure
8-14 dan ob 7.00,11.00,15.00,19.00,23.00
15-24 dan ob 7.00,12.00,17.00,23.00
25-34 dan ob 7.00,17.00,23.00
35-44 dan 7.00,19.00
od 45 dneva naprej pa ob 7.00

Potrebno je zagotoviti prostor kletko v kateri lahko imamo stalno temperaturo, kot je primerna času koliko je star mladič. Jaz sedaj izdelujem malo večji prostor iz terarija, noter pa bodo ogrevalni kabli in termostat kateri mi bo konstantno držal temperaturo kot bo nastavljena.
Vedno pa moraš imeti na zalogi eno vrečo več hrane za ročno hranjenje, ker se je že mani zgodilo da mi je je zmanjkalo potem pa je nisem dobil nikjer, in sem se moral peljati v avstrijo.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

ROČNO HRANJENJE Empty Re: ROČNO HRANJENJE

Objavlja  franc07 Ned 29 Maj 2011, 21:28

zanima me če je to res, da če sem do zdaj polagal jim jajčno hrano, pol zdaj baje 3 dni naj ne bi polagal jajčno hrano in pol komaj za 3 dni začel ročno hranit? da baje se sčisti želodec od jajčne hrane...
franc07
franc07
Član
Član

Število prispevkov : 92
Datum registracije : 21/03/2010
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

ROČNO HRANJENJE Empty Re: ROČNO HRANJENJE

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu