PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prehrana Gold amadin

3 posters

Go down

Prehrana Gold amadin Empty Prehrana Gold amadin

Objavlja  Miki-Kodeljevo Pon 22 Mar 2010, 22:27

Čeprav ne bom napisal nobene nove znanosti, ki naj ne bi bila poznana ljubiteljem ptic, je vseeno lepo da se malo opiše tudi s čim hranim moje Gold amadine. Kot osnova je semenska hrana za exote in pa seveda mineralni pesek za ptice, ki pa je nujen. Poleg imajo tudi sipino kost, ki jo obožujejo. Kot dodatek jim dajem rumeno jajčno hrano za kanarčke, pomešano z jajčno hrano za žužkojede ptice v razmerju 2:1 v korist rumene jajčne hrane. Dnevno jim dajem tudi svežu solato kot je radič, endivja, regrat in pa sveže rezine jabolka. 1x na 14 dni dodajam v vodo kapljice joda in kot poslastico imajo na voljo 2 vrste bara. Prav tako imajo na dnevnem jedilniku tudi sveže kalčke in verjemite da so moje Golamadine več kot zadovoljne.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Jana Sre 24 Mar 2010, 23:35

Zanima me, kako naj spodbudim moji amadini, da bosta jedli zelenjavo (in sadje). vprašaj Večkrat sem jima jo namreč že ponudila, pa je ne jesta. nevtralen Katere vrste sadja pa jima lahko ponudim? Samo jabolko ali tudi kakšno bolj tropsko vrsto, npr. mango, banane, mandarine...
Sicer imata od zgoraj naštetega na voljo: semensko mešanico, mineralni pesek (+zdrobljene lupine ostrigarjev), sipino kost in proso, ki ga naravnost obožujeta.
Jajčne hrane jima še nikoli nisem ponudila, bi pa poskusila. Kje pa je možno kupiti to hrano in kako pogosto se jim to ponudi? Kaj pa mokarji? Je to primerno za njih ali raje ne?
Že vnaprej hvala za odgovore. mižikanje
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Miki-Kodeljevo Čet 25 Mar 2010, 00:09

Za prehrano je pa tako: Kot sem že opisal pod temo čemu UV žarnica bom še tu pojasnil zakaj nekaterih stvari ne jedo. Uv ne deluje samo kot pomemben dejavnik za absorbcijo naravnega D3 vitamina ki je zelo pomemben ampak so brez UV.ja ptice barvno slepe. Ta svetloba jim omogoča prepoznavo različnih vrst hrane, da se vizuelno ločijo kdo je smec in samica in najpomembneje ko se kemični proces d3 vitamina začne, da se tudi asorbira prava količina kalcija ki pa je zelo pomemben pri zdravem perju in močnih kosteh. Zdaj tisti ki imajo ptice v zunanjih volierah, kjer imajo dnevno tudi nekaj naravne sončne svetlobe nimajo teh problemov. Problemi se pojavljajo pri pticah, ki naravnega uv sevanja ne dobijo, saj preko šipe pride skoraj ničelna koncetracija uv sevanja. Pri meni so bile tudi amadine dokaj izbirčne dokler nisem prebral o pomembnosti žarnice, jo kupil in montiral. Rezultati so že opisani in tudi predstavljeni z sliko, tako da vabim na kavico in se vsak lahko prepriča tudi z očmi direktno. Od sadja pa lahko daš tudi kako hruško, mandarino, malino, borovnico, gozdne jagode, glog, bezgove jagode, dren, jerebiko. Vsi ti sadeži so zelo dobrodošli, ni pa rečeno da bojo vsi tudi ustrezali vsem pticam.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Jana Čet 08 Apr 2010, 07:06

Zanima me, če svojim amadinam kdaj ponudite tudi kakšnega žužka npr. mokarja?
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Miki-Kodeljevo Čet 08 Apr 2010, 14:33

Sem jim nudil tudi mokarje, pa so bolj zebrice bile mahnjene na njih, med tem ko gold amadine niso bile ravno navdušene.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Jana Čet 06 Maj 2010, 20:36

Zanima me, če jim lahko ponudim tudi blitvo?
Ali sploh so kakšne omejitve glede tega katero zelenjavo in sadje jim lahko ponudim? vprašaj
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Jana Ned 09 Maj 2010, 22:57

Jana je napisal/a:Zanima me, če jim lahko ponudim tudi blitvo?

Sem potem prebrala v knjigi, da se jih lahko s hrani z blitvo. Odsvetuje se jo samo v času parjenja, enako velja tudi za špinačo.
Moram se pohvaliti, da sta jedla blitvo in to je prvič, da sta poskusila kakšno sadje ali zelenjavo. zelo vesel Upam, da bosta sedaj kaj manj izbirčna.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Miki-Kodeljevo Ned 09 Maj 2010, 23:03

Počasi se daleč pride. Jaz sem mojim pred par dnevi ponudil mlade smrekove vršičke in jih obožujejo.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Jana Ned 09 Maj 2010, 23:05

Miki-Kodeljevo je napisal/a:Počasi se daleč pride. Jaz sem mojim pred par dnevi ponudil mlade smrekove vršičke in jih obožujejo.

Zanimivo. Nikoli mi ne bi prišlo na pamet, da bi jim ponudila kaj takega. nasmeh
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Miki-Kodeljevo Ned 09 Maj 2010, 23:15

Smrekove vejice rade obirajo več ali manj vse ptice in so tudi zelo koristne saj imajo kar nekaj sestavin ki pomagajo za boljše zdravje ptic.
Prehrana Gold amadin Smrekovivroki002

Prehrana Gold amadin Smrekovivroki003
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Jana Tor 11 Maj 2010, 20:43

Ali je potrebno zelenjavo (npr. solato) obrisati do suhega preden jo ponudimo pticam? Ali je lahko mokra od pranja. vprašaj
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Miki-Kodeljevo Sre 12 Maj 2010, 02:17

Nekateri pravijo da naj bi dajal samo suho solato, med tem ko jaz mojo samo otresem in do sedaj še nisem imel nobenih problemov. Izogibam se samo nabiranju solate zjutraj ko je na solati rosa, čeprav mi še vedno ni jasno zakaj naj bi ta rosa bila škosdljiva za naše ptice, saj je samo voda.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Jana Sob 15 Maj 2010, 21:38

Miki-Kodeljevo je napisal/a:Prav tako imajo na dnevnem jedilniku tudi sveže kalčke in verjemite da so moje Golamadine več kot zadovoljne.

Kako pa jim pripraviš kalčke? Jih ponudiš takšne kot so ali jih nasekljaš. Jaz sem jima ponudila nasekljane (oz. narezane) kalčke kreše pa ju ne zanimajo... zavijanje z očmi
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Miki-Kodeljevo Ned 16 Maj 2010, 00:29

Kalčke samo prestavim v posodico. Krešo tudi moji ne marajo,zato kalim pšenico, in mešanico stročnic ki jo imajo radi.Radi imajo tudi kalčke solat in regrada. Kalim še niger, proso in bar. To so kalčki ki pri meni grejo v promet kar se tiče amadin, med tem ko ostale ptice ne izbirajo in pojejo vse kar je zeleno.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Jana Tor 25 Maj 2010, 23:56

Kupila sem jajčno hrano Orlux Forti Patee in amadinca jo obžujeta. Ker v napotkih za hranjenje piše samo, da se ponudi tri ali štirikrat na teden, me zanima v kakšnih količinah se jim lahko to ponudi. Je potrebno omejevati ali samo ponudim v posodici da lahko jesta po mili volji. vprašaj Ima kdo izkušnje s tem?
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Miki-Kodeljevo Sre 26 Maj 2010, 00:07

Mojim je jačna hrana stalno dostopna še posebej sedaj ko se parijo. Jim ne omejujem, prav tako pa tudi ostale hrabne saj jo imajo v izobilju. Hrana pa se sestoji od dnevno sveže zelenjave,Sadje. bezgovo cvetje, kalčki, jajčna hrana, seme, akacijevo cvetje, smrekovi vršički, bar in do sedaj se mi še ni zgodilo da bi bil katera od ptic predebela.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Jana Sre 02 Jun 2010, 06:40

Jaz imam še vedno problem s sadjem in zelenjavo pri mojih amadincih. :|Od vsega kar jima ponudim, sta kolikor toliko zainteresirana le nad blitvo in regratom. Ko sem ju opazovala, sem videla, da liste sicer kljuvata in tudi vlečeta proti sebi, ni pa videti da bi tudi kaj dejansko odtrgala. Očitno ne vesta kako se stvari streže. zavijanje z očmi Bi bilo mogoče smiselno, da zelenjavo nasekljam v sekljalniku? :scratch: Tako bi bili koščki dovolj majhni in jima ne bi bilo potrebno trgati...
Dobrodošli so tudi drugi nasveti ali zvijače s katerimi bi spodbudila moji ptici, da bi začela posegati tudi po sveži hrani. ideja
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Miki-Kodeljevo Sre 02 Jun 2010, 06:53

Glede na to da z mojimi amadinami nimam takih problemov bi verjetno rekel, da je možna stimulacija bila ko sem imel skupaj še malo jato zebric in so mogoče zebrice pokazale amadinam kako se stvari streže. In ko se Janezek nekaj nauči to potem Janez tudi prakticira. Samo moje predvidevanje.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Jana Sre 02 Jun 2010, 06:58

Zanimivo. nasmeh No, dodatnih ptic nimam namena kupovati. smejanje Bom poskusila s sesekljano blitvo pa bom videla, če bo kaj uspeha. Zaenkrat je bil največji uspeh to, da jesta jajčno hrano.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Jana Tor 08 Jun 2010, 20:19

Odkrila sem zelenjavo, ki jo moja dva izbirčneža jesta... skodrano endivijo. zelo vesel Začetek je in upam, da bosta sprejela še kaj drugega.
Trenutno ju poskušam navaditi na sesekljano mešano zelenjavo (kuhano). Prebrala sem namreč, da v večini primerov (kar 90%) ptice poskusijo novo hrano, če jim je ta izpostavljena 48 ur zapored. Tako imata to mešanico ves čas v posodici, vmes pa jo redno menjam, da je ves čas sveža. Držim pesti, da bo kaj uspeha. nasmeh
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Jana Tor 17 Avg 2010, 22:37

Kako je z rmanom? Ga lahko ponudim? Kaj pa rukola?
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Maja Tor 17 Avg 2010, 23:02

Rman vem, da se lahko ponudi, pa še zelo radi ga imajo. Za rukolo pa nisem sigurna...
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Gost Ned 05 Sep 2010, 17:57

Ne, rukolo ne bosta jedla ker je grenka ali pa mogoče.Moj prejšni kanarček Dani je dobil rukolo in po tem hropel. Otem je dobil jajčno hrano in viteminčke in postalo je bolje.

avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Maja Ned 05 Sep 2010, 23:29

Zaradi rukole pa sigurno ni hropel...
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Gold amadin Empty Re: Prehrana Gold amadin

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu