PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Avstralske zebrice

2 posters

Go down

Avstralske zebrice Empty Avstralske zebrice

Objavlja  davidpljakic Pon 18 Avg 2014, 08:23

Pozdravljeni ! Imam eno vprašanje doma imam zebrice in me zanima katere ptice vse bi lahko sobivale z temi pticami !

Za odgovor se vam zahvaljejem že v naprej lep pozdrav !
davidpljakic
davidpljakic
Član
Član

Število prispevkov : 40
Datum registracije : 31/05/2013
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Avstralske zebrice Empty Re: Avstralske zebrice

Objavlja  Alojzij Pon 18 Avg 2014, 08:33

Zebrice lahko bivajo skupaj z večino malih eksotičnih ščinkavcev. Kletka mora biti seveda primerno večja za večje število ptic. Pri mešani družbi ptic ponavadi nastanejo težave v času parjenja.
Lažje bi ti svetoval, če bi mi zaupal velikost kletke ali preletalnice in katere vrste ptic si ti imel v mislih . nasmeh 
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Avstralske zebrice Empty Re: Avstralske zebrice

Objavlja  davidpljakic Pon 18 Avg 2014, 08:41

Preletalnica je približno velika širina 130cm višina 170cm dolžina 170cm mere so nekaj takega se mi zdi od oka pač heheh  zelo vesel ...Nevem v mislih sem imel skobčevke, japonske galebčke, riževce...pač vse po en par če bi šlo al pa kej podobnga al pa če bi mi še vi svetvov katere ptice bi lahko kombiniral...

lep pozdrav !
davidpljakic
davidpljakic
Član
Član

Število prispevkov : 40
Datum registracije : 31/05/2013
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Avstralske zebrice Empty Re: Avstralske zebrice

Objavlja  Alojzij Pon 18 Avg 2014, 08:51

Nikakor v to družbo ne spadajo papige niti skobčevke ne. Z zebricami bi se dobro ujele sledeče pogoste ptice :gould amadine, japonski galebčki, srebrnokljunčki in vse ostale vrste amadin, astrild itd
Riževci hočejo všasih pokazati, da so krepki in ti jih zato v to skupino ne priporočam. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Avstralske zebrice Empty Re: Avstralske zebrice

Objavlja  davidpljakic Pon 18 Avg 2014, 10:10

Aha okej sam sm biu zadnjič pr enmu pa se mi zdi da je mel skobčevke v isti kletki kot zebrice  šokiran ...Aja pa še to te ptice ki ste jih našteli dobro prenašajo mraz za gould amadine nims sigurn imajo rjši toploto se mi zdi hehe ?...Rad bi imel ptice ki dobro prenašajo mraz !

lep pozdrav !
davidpljakic
davidpljakic
Član
Član

Število prispevkov : 40
Datum registracije : 31/05/2013
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Avstralske zebrice Empty Re: Avstralske zebrice

Objavlja  Alojzij Tor 19 Avg 2014, 06:16

Eksotične ptice niso ravno primerne za prezimovanje na prostem. Seveda je vse odvisno od lokacije kraja kjer živiš in zaščite ptic pred vetrom in vlago v zimskem času. Težave pticam povzroča ravno  zimska vlaga in veter in ne toliko sam mraz.
Najbolje bo za začetek imeti nekaj več zebric v različnih barvnih kombinacijah ter kakšen par japonskih galebčkov. Kasneje lahko dopolnjuješ zbirko ptic glede na razpoložljivost prostora in osebnih želja. Male eksotične ptice so izredno barvite in mogoče tudi malo bolj občutljive od različnih vrst papig. nasmeh 

Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Avstralske zebrice Empty Re: Avstralske zebrice

Objavlja  davidpljakic Tor 19 Avg 2014, 08:40

Hvala za odgovor...Glede skobčevk pa tudi odpade kajne ?
davidpljakic
davidpljakic
Član
Član

Število prispevkov : 40
Datum registracije : 31/05/2013
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Avstralske zebrice Empty Re: Avstralske zebrice

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu