PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Avstralske zebrice in japonski galebčki

2 posters

Go down

Avstralske zebrice in japonski galebčki Empty Avstralske zebrice in japonski galebčki

Objavlja  Viki85 Tor 09 Apr 2013, 20:13

Zanima me najprej ali lahko Avstralske zebrice in Japonski galebčki sobivajo skupaj vprašaj Kakšno bi naj bilo razmerje med vrstama (npr. 7 galebčkov in 4 zebrice). Bi kaj takega šlo vprašaj zavijanje z očmi

Hvala za odgovore! nasmeh
Viki85
Viki85
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 9
Datum registracije : 09/04/2013
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Avstralske zebrice in japonski galebčki Empty Re: Avstralske zebrice in japonski galebčki

Objavlja  Viki85 Tor 09 Apr 2013, 20:29

Jedo japonski galebčki kakšno drugačno hrano od avstralskih zebric?
Viki85
Viki85
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 9
Datum registracije : 09/04/2013
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Avstralske zebrice in japonski galebčki Empty Re: Avstralske zebrice in japonski galebčki

Objavlja  Alojzij Sre 10 Apr 2013, 07:16

Japonski galebčki veljajo za miroljubne ter neproblematične ptice. Lahko živijo v jati skupaj z ostalimi pticami napr. zebricami. Seveda naj bo kletka ustrezno velika. Prehrana japonskih galebčkov je prav taka kot za zebrice. V času parjenja je bolje imeti zebrice ločene od galebčkov oz. jih imeti po parih. nasmeh

Avstralske zebrice in japonski galebčki 000_0002_01
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Avstralske zebrice in japonski galebčki Empty Re: Avstralske zebrice in japonski galebčki

Objavlja  Viki85 Sre 10 Apr 2013, 21:01

V času parjenja je bolje imeti zebrice ločene od galebčkov oz. jih imeti po parih?

Zakaj?
Viki85
Viki85
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 9
Datum registracije : 09/04/2013
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Avstralske zebrice in japonski galebčki Empty Re: Avstralske zebrice in japonski galebčki

Objavlja  Alojzij Čet 11 Apr 2013, 07:28

Odrasle zebrice in japonski galebčki se razmnožujejo čez celo leto, če jim to omogočimo. Zebrice rade nosijo razpoložljivi gnezdilni materjal v svoje hišico. Pri gradnji gnezda so neutrudne, zato galebčki potegnejo kratko. V premajhni kletki s premalo gnezdi prihaja do rivalstava za najboljša mesta. Galebčki še posebej radi prenočujejo v skupinah, tesno drug ob drugem. nasmeh

Podobna izvedba gnezda je primerna za omenjene ptice!

Avstralske zebrice in japonski galebčki Zebra%20Finch_html_m2e26ca2f
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Avstralske zebrice in japonski galebčki Empty Re: Avstralske zebrice in japonski galebčki

Objavlja  Viki85 Čet 11 Apr 2013, 20:20

Ptice bom nastanil zunaj v vojlero, ki je velika 120x120x120 cm. V njej imam 2 pleteni gnezdilnici za eksote in na zunanji strani imam narejene 3 takšne gnezdilnice, kot jih imate na sliki (dimenzije 125x125x125 mm). Vse pa so več ali manj na enaki višini tako, da upam da pretiranega rivalstva nebo! Kar se tiče gnezdilnega materiala bodo imele več kot dovolj!

Je to dovolj za moje ptice?
Viki85
Viki85
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 9
Datum registracije : 09/04/2013
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Avstralske zebrice in japonski galebčki Empty Re: Avstralske zebrice in japonski galebčki

Objavlja  Viki85 Tor 16 Apr 2013, 08:01

Danes je 3.dan odkar sem domov pripeljal 7 nadobudnih japonskih galebčkov. 2 sta čopasta japonska galebčka (parček) ostali pa so navadni in sicer 3 samičke in 2 samčka, če sem dobro opazoval petje oz. žvrgolenje ptic!

Sicer se z zebricami odlično razumejo in tudi glede gnezd so se očitno dogovorile razen prvega dne, ko so galebčki eden za drugim poskakali in prespali v gnezdu od para zebric le te pa na palčki zraven nje. smejanje Včeraj in danes pa so si že lepo uredili svojo gnezdo... tako, da je mir pri hiši zelo vesel
Viki85
Viki85
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 9
Datum registracije : 09/04/2013
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Avstralske zebrice in japonski galebčki Empty Re: Avstralske zebrice in japonski galebčki

Objavlja  Viki85 Čet 09 Maj 2013, 23:08

Stanje v naši vojleri je idilično zelo vesel vse ptice se med sabo razumejo, kar je vsaj zame zelo pomembno! Ampak skozi noč bi se lahko zgodila katastrofa jokanje kajti šele danes sem ugotovil, da nisem zaprl vrat na vojleri in so bili ptički "svobodni" vsaj 12 ur! Danes zjutraj me je kar stisnilo ko sem videl, da so vrata na veliko odprta in še zdaj ne vem kako, da ji nisem zaprl! Ampak sem si kar oddahnil, ko sem videl, da so še vsi v vojleri ne glede na to, da so jedli in pili vodo ni doben ušel skozi vrata (skozi to odprtino jih hranim op.p.), ki so jih vodila v svet!
Viki85
Viki85
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 9
Datum registracije : 09/04/2013
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Avstralske zebrice in japonski galebčki Empty Re: Avstralske zebrice in japonski galebčki

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu