PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razmnoževanje

+10
doberman
matrica0001
lordy
koss
nitkar
nika
Maja
jupiter2
Miki-Kodeljevo
Jana
14 posters

Stran 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Razmnoževanje Empty Razmnoževanje

Objavlja  Jana Čet 03 Jun 2010, 00:16

Nisem zasledila, da bi bilo kaj dosti napisanega o tem, zato sem odprla kar novo temo.
Zanima me, kako poteka razmnoževanje pri teh pticah? Je odvisno od letnega časa oz. dolžine dneva? Poteka enkrat letno ali večkrat?
Sicer nimam namena načrtno pariti oz. gojiti teh ptic, me pa zanima, tako informativno. Sorašujem zato, ker samček že nekaj časa dvori samički. Običajno to počne zjutraj, takoj ko prižgem luč, zadnje čase pa tudi čez dan. Samička najprej izgleda zainteresirana in počne podobno kot on (skače na mestu, priklanja glavo, čivka...), potem pa se obrne in odleti. In tako se zgodba ponavlja. (ubogi samček) zavijanje z očmi
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Miki-Kodeljevo Čet 03 Jun 2010, 03:52

Zanimivost pri Gold amadinah je ta da si samica izbira samca ki se mora zelo potruditi za njeno naklonjenost. Pri meni so se parili v gnezdilnici in jih zunaj nisem uspel zaslediti le poskakovanje in dvorjenje. Predno je pri prvem paru samec osvojil samico je 3x spletel gnezdo in šele v tretje je bila zadovoljna. Sem pa imel smolo ker so pri dveh gnezditvah tretji dan pometali ven mladićčke in veselje se je kmalu končalo. So zelo zahtevni kar se tega tiče in tudi zelo radi nehajo hraniti mladiče brez nekega razumnega razloga. Kolega je imel primer 8 dan ko je mladičke obročkal sta jih starša zapustila. Glede na to da sem zdaj nabavil čisto nove pare upam na več sreče. Valita oba starša in tudi hranila naj bi oba kot pri zebricah. Pravijo da ko dobiš pravi par ki dela je postopek enostaven, samo tak par je težko dobiti.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Čet 03 Jun 2010, 04:21

Zanimive izkušnje. Jaz sem jima v kletko sicer namestila pleteno gnezdo, kamor sem dala gnezdilni material (kokosova vlakna), ampak ju ne gane. Tudi pogledati ga ne gresta... kakor da ne obstaja. zavijanje z očmi No, se bosta že zmenila. Če bo kaj naraščaja super, če ne pa tudi prav. Ju je pa veselje gledati med dvorjenjem, ko skačeta, kot bi bila na "fedrih". smejanje
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Sre 09 Jun 2010, 21:52

Danes sem videla samčka kako je šel prvič v gnezdo. Kar nekajkrat je šel že pogledati noter. Je pa zanimivo, da kljuva samičko, ko pride blizu. zavijanje z očmi Ah, ljubzen... smejanje Mogoče pa bo kaj. nasmeh
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Tor 15 Jun 2010, 07:08

Sedaj oba navdušeno hodita v gnezdo. Sicer nisem opazila, da bi kaj urejala oz. spletala, ga pa uničujeta (kljuvata). zavijanje z očmi Eden drugemu tudi grozita, ko se približata gnezdu. Kadar je samička noter in se samček preveč približa, ta odpre kljun in "renči" nanj. smejanje
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  jupiter2 Tor 15 Jun 2010, 09:44

Kaj pa, če jima kupiš prejo za pletenje gnezd in boš videla ali se pripravljata ali ne. Tako jaz vem kdaj moji cebrici nameravata imeti jajčka.

Glede renčanja pa upam, da ne boš imela takih težav kot sem jih imel/imam s parom. Namreč samček se hoče pariti zato je ubil že tri zarode (jih dobesedno stlačil), sedaj pa, ko sem kletko pregradil pa imam v gnezdu tri cebrice in od katerih je ena samička danes že malo kukala ven iz gnezda. Tako so lepi, ampak me je strah kako bo, ko bodo bili vsi zunaj in ko bom odstranil pregrado. Še dobro, da imam manjšo kletko v katero bom moral dati samčka v primeru napada nanje.

Če te zanima ali pa si še nisi prebrala mojih prigod z mojima cebricama pa jih najdeš pod temo Eksoti => Avstralski ščinkavci => Mladički avstralskih cebric.

Lp
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Tor 15 Jun 2010, 20:12

Hvala za nasvete. Tvojo temo sem že prebrala. nasmeh
V kletki imata drugače pleteno gnezdo, v njem pa kokosova vlakna. Ne izgleda, da bi kaj spletala iz vlaken. Mislim, da se bolj igrata z njo.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  jupiter2 Tor 15 Jun 2010, 20:36

No, saj imam tudi jaz pleteno gnezdo, ampak jima dam vseeno pletivo, da so jajčka bolj na mehkem.

Lp
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Sre 21 Jul 2010, 20:40

No, danes zjutraj se je v gnezdu znašlo jajce. zelo vesel Ker nimam nikakršnih izkušenj s tega področja, me zanima kaj lahko storim. Jima moram ponuditi kakšno posebno hrano, prehranske dodatke... Poleg semenske mešanice imata na voljo jajčno hrano, sipino kost in zdrobljene lupine ostrig. Vsak dan jima ponudim tudi svežo solato (ker druge zelenjave ne jesta).
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Miki-Kodeljevo Čet 22 Jul 2010, 00:33

Glede na to da sta tvoji amadini precej izbirčni pri prehrani, zadostuje to kar si jima ponudila. Zdaj pa samo pusti na miru in upaj da bosta pridno hranila če kaj zvalita.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Čet 22 Jul 2010, 00:52

Bom držala pesti in upala na najboljše.
Samička zadnje dni veliko bolj intenzivno kljuva sipine kosti in tudi jajčna hrana ji gre v slast.
Sedaj bom nekaj dni odsotna, ker bom v tujini in upam da me ob vrnitvi pričaka več jajčk.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Miki-Kodeljevo Čet 22 Jul 2010, 01:43

Držimo pesti. Če ji bolj tekne jajčna hrana je zelo dober znak. Srečno na počitnicah.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Ned 25 Jul 2010, 22:25

V gnezdu so danes 3 jajčka. Ker je bilo zadnje zneseno v soboto, je to verjetno število, pri katerem bo ostalo. Prebrala sem, da se valjenje običajno prične po zadnjem iznesenem jajcu, lahko pa tudi kasneje (vendar najkasneje v enem tednu po prvem jajcu). Oba sicer hodita v gnezdo, samička se tam tudi precej zadržuje, vendar pa je ponoči izven gnezda. Sklepam torej, da še nista pričela z valjenjem (če sploh bosta). Opazila sem tudi, da se samček še vedno želi pariti. Je to normalno?
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Miki-Kodeljevo Pon 26 Jul 2010, 03:06

Lahko da so to samo predpriprave in bo šele druga runda takšna kot se šika. Kadar so jajčka oplojena in je par goden za valjenje sedita oba ali najmanj eden od njiju na jajčkih, se pa izmenjujeta kot pri zebricah. Pri meni sta bila ponoči skoraj vedno oba v gnezdilnici, samo kaj ko sta potem 3. dan zmetala mladičke ven in začela vse znova namesto da bi hranila.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Pon 26 Jul 2010, 03:29

Miki-Kodeljevo je napisal/a: Lahko da so to samo predpriprave in bo šele druga runda takšna kot se šika.

Kako to misliš? Da bo samička v kratkem zopet nesla jajca?
Sicer še vedno neumorno kljuva sipino kost in posega po jajčni hrani.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  jupiter2 Pon 26 Jul 2010, 04:53

Živjo!

Bojim se, da iz teh jajčk ne bo nič, saj jih ponoči ne valita. Moja samička cebrice je neprestano bila na jajčkih (noč in dan), ponoči pa se ji je pridružil še samček. Samička je gnezdo zapustila le, ko je šla jest, pit in opravit potrebo.

Lp
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Miki-Kodeljevo Pon 26 Jul 2010, 05:28

Jana je napisal/a:
Miki-Kodeljevo je napisal/a: Lahko da so to samo predpriprave in bo šele druga runda takšna kot se šika.

Kako to misliš? Da bo samička v kratkem zopet nesla jajca?
Sicer še vedno neumorno kljuva sipino kost in posega po jajčni hrani.

Tako nekako. Lahko so bila prva 3 jajčka samo nuja zdaj pa bojo tista oplojena. Ko je pravi čas verjemi da bo samička ali pa samček čez noč na jajčkih, čeprav sta bila pri meni oba.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Pon 26 Jul 2010, 06:51

Kaj pa se potem zgodi s temi jajci? Ostanejo poleg novih, jih je potrebno odstraniti, storita to sama...? Danes sem ji malo pristrigla konice krempeljcev, ker sem prebrala, da lahko sicer poškodujejo lupino jajc.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Pon 26 Jul 2010, 20:28

Miki-Kodeljevo je napisal/a:
Jana je napisal/a:
Miki-Kodeljevo je napisal/a: Lahko da so to samo predpriprave in bo šele druga runda takšna kot se šika.

Kako to misliš? Da bo samička v kratkem zopet nesla jajca?
Sicer še vedno neumorno kljuva sipino kost in posega po jajčni hrani.

Tako nekako. Lahko so bila prva 3 jajčka samo nuja zdaj pa bojo tista oplojena. Ko je pravi čas verjemi da bo samička ali pa samček čez noč na jajčkih, čeprav sta bila pri meni oba.

Očitno si imel kar prav. Danes se je v gnezdu namreč pojavilo 4. jajce. Upam, da prva tri ne motijo, ker jih resnično ne ločim, da bi jih odstranila.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Miki-Kodeljevo Tor 27 Jul 2010, 00:44

Pri meni so jih ponavadi pokrili z materialom za gnezda, tako pa pusti in počakaj koliko bo jajčk in čene bo sedaj nič izprazniš jajčka in počakaš na naslednjo turo.Ko bo prišel pravi čas narava sama poskrbi da je vse kot mora biti.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Tor 27 Jul 2010, 02:15

Miki-Kodeljevo je napisal/a:Pri meni so jih ponavadi pokrili z materialom za gnezda, tako pa pusti in počakaj koliko bo jajčk in čene bo sedaj nič izprazniš jajčka in počakaš na naslednjo turo.Ko bo prišel pravi čas narava sama poskrbi da je vse kot mora biti.

Bom opazovala. Preveč se ne mislim vmešavati, da ne bo kaj narobe.
Kot sem že napisala, se je danes pojavilo četrto jajce. Žal sta enega od njiju porinila iz gnezda, da se je razbilo na dnu kletke. Sedaj so torej spet trije. Samička večino časa preživi v gnezdu, samček pa samo občasno hodi noter in se želi pariti, zato sumim da je prav on odstranil eno od jajc.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Maja Tor 27 Jul 2010, 04:41

No, ti ju samo lepo opazuj pa boš videla kako se bodo stvari odvile. Morda sta tudi še malo neizkušena. Pri kanarčkih recimo samičke dostikrat uničijo prvo leglo, ker same ne vedo kaj bi s sabo, kaj šele z mladički, v drugo pa so popolne mame. Samčki so pa lahko v veliko pomoč ali pa delajo škodo. Sama sem imela priložnost to videti pri naših fantih - eni so tepli samičke, se želeli samo pariti z njimi, drugi pa so bili takšni dobri očetje, da so prekosili samičke. Boš videla... mižikanje

P.S. "ta pravo" valjenje oziroma inkubacija jajčk se prične nekje pri tretjem jajčku (v povprečju je gnezdo veliko od 3-5 jajčk), zato dosti rejcev pobere jačke in jih vrne samički ko se izvalijo vsi, da imajo vsi enake možnosti in da ne bi kateri poginil
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Tor 27 Jul 2010, 22:42

Še slika gnezda zelo vesel

Razmnoževanje Jajaki10
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  jupiter2 Sre 28 Jul 2010, 00:16

Ooooooooo, zelo lepo je za videt! Sigurno bodo bili še 4 jajčki zdraven. Upajmo, da se bo kaj izvalilo.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Sre 28 Jul 2010, 00:23

jupiter2 je napisal/a:Ooooooooo, zelo lepo je za videt! Sigurno bodo bili še 4 jajčki zdraven. Upajmo, da se bo kaj izvalilo.

Bili so štirje, pa sta enega vrgla ven. Prve tri je znesla v treh zaporednih dneh, četrtega pa tri dni kasneje.
Bomo videli če bo kaj. Samička je kar pridna in večino časa presedi v gnezdu, samček pa se še vedno želi pariti. Samička "renči" nanj vsakokrat ko se približa gnezdu. Strah me je, da bi poškodovala jajca, ko se prerivata po gnezdu.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu