PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razmnoževanje

+10
doberman
matrica0001
lordy
koss
nitkar
nika
Maja
jupiter2
Miki-Kodeljevo
Jana
14 posters

Stran 3 od 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Ned 15 Avg 2010, 03:50

Miki-Kodeljevo je napisal/a:Glede na to da je že skoraj teden dni ko so se izlegli, mislim da je nevarnost da jih ne bi othranili skoraj mimo. Najbolj kritičen je prvi teden.

Izlegli so se v petek, 13.. Torej je danes tretji dan.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Miki-Kodeljevo Ned 15 Avg 2010, 04:07

Jana je napisal/a:
Miki-Kodeljevo je napisal/a:Glede na to da je že skoraj teden dni ko so se izlegli, mislim da je nevarnost da jih ne bi othranili skoraj mimo. Najbolj kritičen je prvi teden.

Izlegli so se v petek, 13.. Torej je danes tretji dan.

Pol pa bo definitivno srečen dan rojstva.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Pon 16 Avg 2010, 19:23

Sporočam vam, da vsi trije piščančki pridno rastejo in so vsak dan bolj glasni. Definitivno znajo povedati kdaj so lačni. zelo vesel
Oba starša sta skrbna, mogoče še preveč, saj prav tekmujeta kdo bo pri mladičkih. Predvsem samček je izredno priden pri hranjenju. Pravzaprav samo je ali pa hrani male. Na voljo imajo semensko mešanico, jajčno hrano, solato, sipino kost, povečala pa sem tudi količino prosa (menda je to hranljivo za mladiče). Bi morala kaj spremeniti, dodati...?
V gnezdu sta ostali še dve neizvaljeni jajci. Jih lahko pustim ali jih moram odstraniti? Ne bi rada po nepotrebnem posegala v gnezdo, saj se vznemirita že, ko samo gledam noter.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  jupiter2 Pon 16 Avg 2010, 20:23

No to pa je lepo za prebrati. Komaj čakam, da jih boš kaj slikala in nam jih pokazala.

Ko bi bilo tudi pri meni tako, ah. Misliš potem katerega od mladičkov obdržati ali boš vse oddala/prodala?
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Pon 16 Avg 2010, 20:57

Danes ko sem čistila kletko sta bila za kratek čas oba starša zunaj in mi je uspelo slikati male. Kvaliteta ni najboljša, ampak mislim da se vidi bistvo.

Razmnoževanje - Page 3 Aivkci10

Kaj bom naredila z mladiči, še ne vem, ker je do tja še daleč. Vseh verjetno ne bom obdržala, mogoče enega. Vsekakor pa bom poskrbela, da bodo odšli v dobre roke (če se bodo oddajali).
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  jupiter2 Pon 16 Avg 2010, 21:08

Uauuuuuuuu, kako so lepi in kako lepo imajo lička obarvana! zelo vesel
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Miki-Kodeljevo Tor 17 Avg 2010, 06:38

Čestitke za skrbno hranjenje. Se vidi da sta starša skrbna.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Tor 17 Avg 2010, 19:30

Samček je postal obseden z mladiči in si jih je prisvojil. Samička komajda pride do gnezda, saj jo samček ves čas odganja. Preganja jo po kletki in ji celo izpuli kakšno perje. Včeraj zvečer se je odločil, da bo tudi čez noč v gnezdu in je vztrajno odganjal samičko. Grozil ji je z odprtim kljunom, majal z glavo in kljuval proti njej. Samička je bila povsem obupana in se je več kot pol ure trudila priti v gnezdo. Ves čas je pogledovala noter in čivkala. Tako se mi je zasmilila, da sem odgnala samčka iz gnezda in je šla ona noter. Šele potem je bil mir. Se mi pa zdi, da se bo danes zgodba ponovila. zavijanje z očmi
Je kdo imel podobne izkušnje? Lahko to kako preprečim, omilim? Sicer mali izgledajo dobro prehranjeni, saj imajo precej polne golše in tudi jokajo ne prav dosti.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  jupiter2 Tor 17 Avg 2010, 23:01

Zgodba je podobna moji. Ne bom pisal ničesar, saj vem, da si mojo zgodbo prebrala.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Tor 17 Avg 2010, 23:15

jupiter2 je napisal/a:Zgodba je podobna moji. Ne bom pisal ničesar, saj vem, da si mojo zgodbo prebrala.

Ni problem v tem, da bi samo podil samičko iz gnezda in ji preprečil hranjenje mladičev. Pravzaprav on še bolj intenzivno prinaša hrano. Vseeno pa ne pusti samički, da bi bila predolgo noter.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  jupiter2 Tor 17 Avg 2010, 23:30

No, če prinaša hrano potem ni verjetno nič narobe s tem. Mislil sem, da je tvoja zgodba podobna moji, saj v tvojem sporočilu ni bilo nikjer zaslediti kaj o hranjenju, ampak sem takoj pomislil tudi na to, da jih ne hrani. Moj samček mladičkov sploh ni hotel hraniti, zato sem tudi tako sklepal.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  nika Sre 18 Avg 2010, 10:05

Meni je zanimivo, kako resno različni ptiči jemljejo svoje starševstvo. Nekaj je verjetno odvisno tudi od vrste, najbrž niso pri vseh vrstah samci enako zainteresirani za valjenje in hranjenje mladičev. Imam parček zebric in kanarčkov (vsakega v svoji kletki) in sem opazila, da je njihovo obnašanje pri gnezdenju zelo različno. Obema parčkoma sem nastavila gnezdo, jajčka pa zamenjala s ponaredki, da ne bi imeli mladičev. Ptiči imajo tako svoje veselje jaz pa nimam skrbi, kam z mladički.

Lani sta kanarčka imela mladičke. Kanarček je hranil samičko, nikoli pa ni kazal interesa, da bi hranil mladičke niti ni pomagal valiti. Vse je opravila samička sama. Ko so bili mladički stari že precej dni jo je začel nadlegovati, zato sem ju morala ločiti, da se je samička lahko v miru posvetila mladičem. Ko je bil spuščen jo je prišel pogledat, kritično ogledoval mladiče in to je bilo to.

V nasprotju s kanarčkom je samček zebrice pridno hodil v gnezdo valit in večkrat odgnal samičko stran. Včasih sta bila v gnezdu kar oba. Pa to ni edina razlika med njimi. Ko jih spustim običajno vedno gredo eden k drugemu na obisk pogledat, kaj je dobrega za pojest ali pa posedajo skupaj, včasih vsi v eni kletki. Ko so valili je bila situacija taka: če sta zebrici prišli v kletko k kanarčkoma se kanarček ni zmenil zanju in ju ni preganjal. Tudi samička se ni vzemirjala. Če pa je kanarček prišel v kletko k zebricama in se približal gnezdu, v katerem je bil samček, ga je ta preganjal po kletki in ven iz kletke po prostoru, da je bil revež čisto prestrašen. Najbrž ni imel pojma, kaj je zagrešil, da se je tista mala žverca, ki je vsaj polovico manjša od njega tako besno spravila nanj. In to vajo je večkrat ponovil. Samček zebrice je bil v tistem obdobju res hud in je svoje starševstvo jemal smrtno resno.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Maja Sre 18 Avg 2010, 10:24

Hja, res so različni... Čeprav imaš pa tudi kakšne samčke kanarčkov, ki tako skrbijo za mladiče. Mi smo imeli dva, ki sta neprestano hranila mladiče, tudi sedeti sta šla, ko je samička šla iz gnezda. Eden je celo sam odhranil mladičke, potem ko je bilo treba samičko odstranit (je mladičke čisto oskubila in si novo gnezdo začela delati). Je pa res, da niso tako zaščitniški in večinoma prepustijo delo samičkam oz. jim samo pomagajo. Zanimivo, da so samčki zebric ali pa amadin tako zavzeti. nasmeh
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Čet 19 Avg 2010, 00:19

Da se malo pokažemo kako smo že zrasli. zelo vesel

Razmnoževanje - Page 3 Aivkci11

Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Čet 19 Avg 2010, 19:45

Včeraj sta me moja amadinca pošteno prestrašila. Zvečer, ko je bil čas za spat, namreč nobeden od njiju ni bil v gnezdu pri mladičih. Luč sem pustila še prižgano in čakala, da bosta šla noter, vendar nista hotela. Zelo sem se ustrašila za mladiče. Po brskanju forumov in spletnih strani sem našla informacijo, da je to povsem normalno in da amadinci prenehajo greti mladiče pri približno enem tednu starosti. No, mladički so preživeli noč in se tudi niso nič oglašali (sicer imam v sobi zelo toplo, tako da jim ni bilo hudega). Zjutraj sta jih oba starša že nahranila, tako da sem pomirjena. Sedaj moram samo paziti, da jih bosta redno hranila.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Miki-Kodeljevo Čet 19 Avg 2010, 20:09

Držim pesti da bo vse ok saj kot sem rekel moji so tretji dan mladiče pometali iz valilnice in vsega je bilo konec. pri tebi ne zgleda da bi se to lahko zgodilo, je pa še vedno možnost da prenehata hraniti. Bomo držali pesti da to ne bo zgodilo. Bilo bi res škoda.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  jupiter2 Čet 19 Avg 2010, 20:10

Tega pa nisem vedel. Pri meni pa je bilo tako, da je kar zapustila jajčka, ko pa so bili mladički je pa tudi te zapustila. Verjetno zaradi samčka, ker se je hotel pariti, vse dokler jih nisem ločil.

Se že veselim novih novičk! zelo vesel
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Pet 20 Avg 2010, 01:36

Mi smo se spet slikali. nasmeh

Razmnoževanje - Page 3 Aivkci12

Kljub temu, da starša ne sedita več na mladičih, jih pridno hranita. Mali pa kljub polnim golšam zahtevajo vedno več. Začela so jim tudi poganjati letalna peresa.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  jupiter2 Pet 20 Avg 2010, 06:00

Saj rastejo s svetlobno hitrostjo!!! O, to bo užitek, ko bodo prišli ven iz gnezda.
Me zanima kakšne barve perja bodo imeli.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Pet 20 Avg 2010, 08:31

Ja, res rastejo kot gobe po dežju. zelo vesel Jih bom pogosto slikala, da se vidi napredek. So pa izredno požrešni. Golše imajo nabasane, pa še vedno prosjačijo. smejanje
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Pet 20 Avg 2010, 23:32

Vsak dan nekaj novega. Danes so spregledali, tako da sedaj vidijo svet okrog sebe. nasmeh

Razmnoževanje - Page 3 Aivkci13
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Miki-Kodeljevo Sob 21 Avg 2010, 05:47

Jana čestitke. Fantastični so. Me prav zanima kake barve bojo.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Ned 22 Avg 2010, 00:44

Miki-Kodeljevo je napisal/a:Jana čestitke. Fantastični so. Me prav zanima kake barve bojo.

Hvala. zelo vesel
Kolikor sem gledala dedovanje posameznih barv naj bi bili mladiči standard s črno glavo (samičke) in dilute standard z rdečo glavo (samčki). Koliko sem zadela, bomo pa še videli. mižikanje
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Jana Ned 22 Avg 2010, 01:22

Še malo pa bodo večji od staršev. smejanje2 Ne morem verjeti, da tako hitro rastejo.

Razmnoževanje - Page 3 Aivkci14

Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Miki-Kodeljevo Ned 22 Avg 2010, 01:28

Čuvaj ta parček. Ni več dvoma da bi šlo kaj po zlu. Lepo jih hranita in mladiči super napredujejo. Tudi teli mladički bojo za nadaljno rejo dosti vredni, tako da jih ne oddajaj pod ceno. Čestitke.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Razmnoževanje - Page 3 Empty Re: Razmnoževanje

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 3 od 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu