PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prostost skobčevk

+5
Alojzij
jan44
Miki-Kodeljevo
Maja
majaklr
9 posters

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  jan44 Čet 03 Mar 2011, 06:59

pravijo da če jih spustiš da morašš dat ene palce da lahko stojijo.ampak jaz imam neko kletko ki je na vrhu malo valovita, pri straneh plastična. tam je za spustit ptiče(na strehi).jaz ne vem kam naj dam katero palco.ker zdaj ko hoče stati pa ne more ker jima na plastiki drsi.
v galeriji je tudi slikana.(2. stran)
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  majaklr Sob 05 Mar 2011, 05:45

Ja palčko se da kupit daš jo pred vratca ko jih odpreš. Tko kot je na tejle sliki modra palčka le da je navzven obrnjena da lahko pristane na njej Prostost skobčevk - Page 2 Slika21220193462

Pa moram te še opozoriti ko sem gledala slike sem opazila veliko okrasnih rož. to moraš biti previden da jih papige ne bosta jedli čene moraš rože odstranti ker lahko zelo škudujeta papigi ki pa rada nagonsko zelene stvari je.
predlagam ti tudi da si tole knjigo kupiš ki ni tako zelo draga ker si še začetnik. noter boš zvedel kakšno sadje in zelenjavo smeš in katere obvezno ne smeš dajati papigi !
http://www.emka.si/papige-skobcevke/PR/32484,517

LP Maja
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  jan44 Sob 05 Mar 2011, 06:06

moja mama je rekla da lahko kar pozabim (da bi dali rože proč).kaj so lahko vseeno tukaj pa pazim da jih ne jejo??
Al jih moram dat v mojo sobo??samo tam sem največ jst.pa bi jih spuščaval kar v moji sobi.
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  majaklr Sob 05 Mar 2011, 06:49

ker imaš par imaš lahko komot ptici v svoji sobi. in bo mogoče še bolje ker bosta več v tvoji bližini in nate navajeni...
samo glej da rož ne bosta jedla ker ti tudi lahko pogineta zaradi tega...
kadar pa te ne bo v sobi pa jima radijo prižgeš ali pa kakšno musko. tudi kadar boš musko poslušal boš ugotovil da je pticam to zelo všeč. in kmalu boš ugotovil katera muska jim je všeč ker bosta zelo veselo pela zraven.
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  jan44 Sob 05 Mar 2011, 07:01

a morda kdo ve če sta dve skobčevki v sobi v kateri ni skoraj nič sončne svetlobe kaj narobe??
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  majaklr Sob 05 Mar 2011, 21:07

Ja papiga rabi svetlobo. če bosta zadovoljna v svojem okolju bosta zjutraj ko se sonček dvigne začela lepo žvrgoleti. včasih zna biti nadležno še posebej poleti ker je to zelo prezgodaj takrat ti priporočam da daš kako rjuho preko kletke ponoči in jo zjutraj daš dol... razmišljaj na papigo kot na nekega otroka isto moraš za njo skrbeti kot bi za otroka. vsak dan hrano dati, vodo, se z njimi pogovarjati jih negovati, kletko pucat. ne moreš jo kr v sobo brez svetlobe zapreti...

Res si kupi tisto knjigo ki sem ti jo priporočila ali pa poglej če jo v knjižnici imajo ker boš notri izvedel VSE kako delati s skobčevkami. noter so tudi nasveti kako papigo navadit da ti na prst gre in kako jo učiti govoriti...


LP Maja
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  jan44 Sob 05 Mar 2011, 21:19

kaj je nujno da je kletka pogrnjena čez noč??
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  Pago Sob 05 Mar 2011, 22:09

Ne ni nujno, če papigam ne paše, je pa res da imajo, če kletko pogrneš več zasebnosti, pa tudi ti imaš potem mir čez noč.
Pago
Pago
Član
Član

Število prispevkov : 70
Datum registracije : 11/11/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  majaklr Pon 07 Mar 2011, 19:42

Nujno ni če te ne moti da bosta zgodaj zjutraj to je ponavadi takrat ko sonce vzhaja začela žvrgoleti. pri meni je bilo to ponavadi poleti ob petih zjutraj..
Sej če te bo motilo lahko samo zjutraj ju pokriješ. poleti ju lahko s kletko daš tudi malo ven samo ne smeta biti na direktnem soncu, js ponavadi pol kletke pokrijem tko da imata izbiro ali bosta na sončeku ali ne.
poleti sta moja dva rada zunaj ker še drugi ptički čivkajo in onadva potem veselo zraven čivkata..

LP Maja
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  jan44 Tor 08 Mar 2011, 05:47

aha.
hvala, jst jih za enkrat pokrivam za poleti pa še ne vem.
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  jan44 Pet 11 Mar 2011, 01:51

a če nočeta it iz kletke jih pustim?? ker nisem povsem prepričan da vesta da lahko gresta skozi vrata.noter sta šla sama ene parkrat, ma ven pa ne.a morda kdo ve zakaj??
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  majaklr Pet 11 Mar 2011, 06:29

Mogoče ju je samo malo strah. probaj ju s kakšnim priboljškom spravit ven iz kletke.
ali pa ju pusti nekaj časa sama v sobi z odprtimi vratci kletke in bosta postala radovedna in zletela ven

LP Maja
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  jan44 Pet 11 Mar 2011, 08:42

po tem ko sem napisal sem jih pustil malo sama.prej ko sm šel sta bila v kletki sta jedla.in ko sem priel (čez 5 minut) sta se igrala na kletki nasmeh .zdaj se prav vidi da sta se me že navadla.prinesel sem jima tudi malo drevo z gozda (1m) in najprej nista bila niti malo na drevesu, ampak sem ga opremil z raznimi igrali zdaj pa sta skos na drevesu.če sta spuščena in da sem z njima sam sta od zun, se crkljamo (nastavim roko pa gre najprej samec pa potem še samica, pa jih malo pobožam...).ko je pa še recimo moja mama pa se je še nista navadla in takrat gredo bolj teško iz kletke.zdaj mi jedo z roke oba, samica ni več tako boječa. pa mi gredo na prst...v glavnem sta se me navadla. zelo vesel
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty prostost

Objavlja  Poznavalec Pet 11 Mar 2011, 08:56

Lepo jan da sta se te ptici navadili, saj je pri dveh pticah zaupanje že težje ptidobljeno.Svetujem ti da na vejice od drevesa obesiš kakšne sadeže(jabolko,...), solato,korenček,... tako boš še popestril papigin vsakdan.
Če imaš čas naredi kakšne preproste igrače(lahko samo zvežeš 4 vejice vsako v drugo stran) in še bolj zamotiš papigo.
Jaz sem v lonček posadil proso in namesto da nimfa išče orhideje ki so za papigo strupene, se naje zelenja.

Želim ti veliko sreče!

Lp
Poznavalec
Poznavalec
Član
Član

Število prispevkov : 76
Datum registracije : 08/01/2011
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  jan44 Pet 11 Mar 2011, 09:04

hvala za odgovore in nasvete.
nekateri moji sošolci imajo tudi doma papige in ne morejo verjeti kako hitro sta se navadila pa še ki sta dva.
se bom potrudil in naredil še kaj na drevesu.
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  majaklr Pet 11 Mar 2011, 20:39

Ja js tudi ne morem verjeti da sta se te tako hitro navadla. js sem tudi imela par pa se me je samo samček navado po 3 mescih pa še to samo takrat mi je na roko šel ko je on hotel... sta se bol drug drugemu posvečala kot meni.
kar delaj tako naprej pa lepo skrbi zanje. te bosta velikokrat nasmejala če ju boš opazoval.

LP Maja
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  jan44 Pet 11 Mar 2011, 21:11

to pa res da se posvečata eden drugemu, če bi bi samo samček bi bil še bolj navajen.jaz zelo skrbim zanje, pa jih tudi spuščava vsak dan od 15-18 približno.najprej sem se bal kako bo, če ne bosta hotela iti noter ampak gresta brez problema. na roko mi gresta pošasi in vsake toliko jih dam na ramo, mogoče se bosta navadila zelo vesel.če so vni mi gresta bolj malo na roko, zato jim pokažem palico in sta se že navadila nanjo in ko jo pokažem hitro skočita gor.vsak dan dodam eno igračko na njuno drevo.tudi na drevo sta se navadila(veliko časa sta na njem).ko sem napisal da zakaj ne gresta vn sama, so šla sama v kletko malo pojest. takrat sem jih pustil malo sama in ko sem prišel nazaj sta se igrala na kletki zelo vesel.

Lp,
Jan
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  jan44 Pon 02 Jan 2012, 10:44

Dober večer!!(jaz se nisem že dolgo oglasil) Jaz bom povedal malo o mojih pticah. So zelo lepe in zdrave zelo vesel. Trudim se da so vsak dan spuščene in lepo skrbim za njih. Ampak opažam da smo se zadnje čase kar malo odtujili, pa ne vem zakaj jokanje. Ali bi se lahko spet kako ''spoprijatelili''? ker sem že poskusil pa ni šlo.
Tukaj so še dve slikci zelo vesel

http://shrani.si/f/2G/131/1m9PClWc/dsc0001.jpg

http://shrani.si/f/14/cZ/3KVp4Btz/1/dsc0010.jpg
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  majaklr Pon 02 Jan 2012, 20:18

odtujili ste se zato ker sta par in se onadva posvečata drug drugemu in ju zato ti ne boš toliko zanimal. skobčevka ko si izbere samčka sta skupaj zavedno.
drugače sta pa zelo lepa in vidim da sta sproščena okoli tebe ker sta tko našopirjena. papige so našopirjene ko počivajo in so sproščene ! zelo vesel

LP Maja
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  jan44 Tor 03 Jan 2012, 02:16

aha ja hvala zelo vesel
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  Boba Tor 12 Jun 2012, 03:32

jan44 je napisal/a:pravijo da če jih spustiš da morašš dat ene palce da lahko stojijo.ampak jaz imam neko kletko ki je na vrhu malo valovita, pri straneh plastična. tam je za spustit ptiče(na strehi).jaz ne vem kam naj dam katero palco.ker zdaj ko hoče stati pa ne more ker jima na plastiki drsi.
v galeriji je tudi slikana.(2. stran)

Na slikah, ki si ju pripel januarja, vidim, da palic še nisi nastavil. Najdaljšo palico, ki jo imaš (in si jo dobil skupaj s kletko), nastavi med vratca na drugo prečko. Ne vem, če sem jasna, bom kar sliko pripela.

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/196/img1724j.jpg/
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Prostost skobčevk - Page 2 Empty Re: Prostost skobčevk

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu