PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kopanje

4 posters

Go down

kopanje Empty kopanje

Objavlja  kintok Pon 04 Okt 2010, 06:23

Imam kakaduja, ki se boji vode. Kako ga naj pripravim, da bi se okopal??
kintok
kintok
Član
Član

Število prispevkov : 12
Datum registracije : 04/10/2010
Starost : 56

Nazaj na vrh Go down

kopanje Empty Re: kopanje

Objavlja  Maja Pon 04 Okt 2010, 06:30

Najbrž misliš, da se ne mara kopat v kopalnici za ptice oz. v čemer mu pač ponudite vodo? Veliko ptic ima takšen strah, pa ne vemo točno zakaj... Mislim, da je večinoma strah pred neznanimi predmeti (kopalnica...). Narediti ne moreš prav veliko, lahko pa uporabiš pršilko za rože in ga špricaš, pa si bo tako zmočil perje. mižikanje Malo pobrskaj po forumu, je o kopanju že kar nekaj debate bilo.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

kopanje Empty kopanje

Objavlja  kintok Pon 04 Okt 2010, 06:38

Hvala za uporaben namig. Mi veste povedati zakaj si je pričel puliti peresa?? Je to normalno?? Kako dolgo bo trajalo? Ali se ga da odvadit??
kintok
kintok
Član
Član

Število prispevkov : 12
Datum registracije : 04/10/2010
Starost : 56

Nazaj na vrh Go down

kopanje Empty Re: kopanje

Objavlja  koss Pon 04 Okt 2010, 07:47

verjetno gre za mavsanje(to je menjava perja) to je čist normalno,če se pa ves čas praska pa lahko gre za pršice
malo ga opazuj
koss
koss
Član
Član

Število prispevkov : 132
Datum registracije : 09/05/2010

Nazaj na vrh Go down

kopanje Empty Re: kopanje

Objavlja  Maja Pon 04 Okt 2010, 08:10

Pri papigah rado pride do depresije in si zato pričnejo pulit perje - iz čistega dolgčasa oz. slabe volje. Zdrave ptice si nikdar ne pulijo perja. Če gre za menjavo perja, potem si samo kakšno perje pomagajo s kljunom odstranit, pulijo si jih pa ne. Ali je videti kaj krvi? Je po tleh videti več perja (znak, da gre za menjavo)?
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

kopanje Empty kpoanje

Objavlja  kintok Tor 05 Okt 2010, 02:00

Ptiča je prej imela sestra in odlomil si je pero, da je kar kri kapljala. Tudi po trebuhu je že gol. Zdaj sem ga vzela jaz in pri meni se do krvi še ni populil vendar pa si vseeno izpuli kakšen puh. Zanima me samo ali bo odnehal. Veliko se ukvarjamo z njim, ker imamo čas. Setra ga ni imela. Upam, da ne gre za kakšno bolezen! Kako bi to prepoznala??
kintok
kintok
Član
Član

Število prispevkov : 12
Datum registracije : 04/10/2010
Starost : 56

Nazaj na vrh Go down

kopanje Empty Re: kopanje

Objavlja  kokoš Tor 05 Okt 2010, 02:29

Bi rekla da v tvojem primeru ne gre za menjavo perja, ampak za puljenje iz žalosti oz. dolgčasa. Nabrž zato ja, ker praviš da tvoja sestra ni imela časa zanj.
kokoš
kokoš
Član
Član

Število prispevkov : 47
Datum registracije : 29/03/2010

Nazaj na vrh Go down

kopanje Empty Re: kopanje

Objavlja  Gost Tor 05 Okt 2010, 03:24

Najbovlje bo da si nabaviš igračke i jih bo grizel in vlekel lahko pa mu zrihtaš tudi ogledalo da bo videl še enega ptička in se malo motil drogo pa naj ti poveju drugi saj se ne spoznam na papige. No
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

kopanje Empty Re: kopanje

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu