PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ogledalo v kletki - DA ali NE

5 posters

Go down

ogledalo v kletki - DA ali NE Empty ogledalo v kletki - DA ali NE

Objavlja  guest Sob 22 Jan 2011, 00:16

Zanima me vaše mnenje glede ogledal v kletki. Po internetu berem različna mnenja o tem.

Da, če je v kletki samo en papagaj,
ne, ker potem papagaj na govori,
ne, ker s tem zmanjša uspešnost parjenja,
......

prosim za komentarje

Lp
Rok
avatar
guest
Član
Član

Število prispevkov : 83
Datum registracije : 25/04/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

ogledalo v kletki - DA ali NE Empty Re: ogledalo v kletki - DA ali NE

Objavlja  Matic Sob 22 Jan 2011, 01:04

V eni knjigi sem prebral, da imaš ogledalo če imaš eno papigo, vendar samo takrat ko te ni doma, ko pa si doma ga iz kletke odstraniš, da se papiga posveti lastniku in ne ogledalu.

Sicer jaz za to nisem strokovnjak sem pa to tako prebral v knjigi in mislim da kar drži.
Matic
Matic
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 04/01/2011
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

ogledalo v kletki - DA ali NE Empty Re: ogledalo v kletki - DA ali NE

Objavlja  Alojzij Sob 22 Jan 2011, 06:14

deberok je napisal/a:Zanima me vaše mnenje glede ogledal v kletki. Po internetu berem različna mnenja o tem.

Da, če je v kletki samo en papagaj,
ne, ker potem papagaj na govori,
ne, ker s tem zmanjša uspešnost parjenja,
......
Vsi odgovori so pravilni, je moja prva misel na to domiselno in simpatično vprašanje. zelo vesel
Papagaji so med pticami specifični, predvsem kar se družabnosti tiče. Rade so vskupini in paru.
Če partnerja svoje vrste nimajo, smo jim nadomestek mi. Na tej točki lahko potegnemo povezavo s psi,
ki so kardelne živali in zato izredno navezani na svojega gospodarja.

Če imamo papagaja kot jubljenčka nam je v interesu, da nam je z govorom in vragolijami v veselje in zabavo.
V tem primeru mu ogledala ne bi dajal, ker se bo v ogledalu zabaval s svojim navideznim partnerjem.
Kadar papagaje razmnožujemo sploh ne potrebuje ogledala. Ogledalo bi mu ponudil samo v primeru,
ko bi bil papagaj cele dneve sam. Pa še takrat bi mu rajši pustil prižgan radio ali televizor.
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

ogledalo v kletki - DA ali NE Empty Re: ogledalo v kletki - DA ali NE

Objavlja  d.o.m.e.n Pet 17 Avg 2012, 05:18

jst sem v eni knjigi prebral da če maš ogledalo pri skobčevkah da se ji neki v očesu vname pol pa misl da je tisto še ena skobčevka
d.o.m.e.n
d.o.m.e.n
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 29/08/2011
Starost : 31

Nazaj na vrh Go down

ogledalo v kletki - DA ali NE Empty Re: ogledalo v kletki - DA ali NE

Objavlja  Boba Pet 17 Avg 2012, 05:32

Jaz sem proti. Kot je že bilo rečeno, papagajček misli, da je v ogledalu še ena papiga, katero vzame za svojega partnerja. Z ogledalcem se zato hoče pariti, pri tem pa lahko pride do poškodb spolovil, da o frustracijah glede neodzivnosti "partnerja" ne govorimo (iz istega razloga odpadejo razne plastične ptice). Poleg tega so ogledalca lahko nevarna tudi zaradi svoje oblike. Dejansko sem videla, kako se je skobčevka z glavo zataknila za manjšo prečko, pritrjeno na ogledalo in na kateri so bile kroglice. V bistvu je treba biti pazljiv pri vseh igračah, male navihanke se hitro lahko spravijo v težave.

Če želite ogledalo namestiti zato, da papagaj ne bi bil sam, mu raje privoščite družbo sovrstnika iz mesa in krvi. Dela ne bo več, veselja pa najmanj 10x! Skobčevka 3 Skobčevka
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

ogledalo v kletki - DA ali NE Empty Re: ogledalo v kletki - DA ali NE

Objavlja  Gost Pet 17 Avg 2012, 17:46

Jaz pa sploh dvomim, da bi papige nasedale liku v ogledalu, saj so dovolj inteligentna bitja. Pa tudi več čutil s katerimi spoznavajo okolje imajo, kot pa samo vid. Jaz sem sicer poskusila pred leti pri eni skobčevki, ampak je bilo interesantno samo prvi moment, ko je še od daleč opazovala... Potem se mi pa zdi da jo je bolj motilo, kot kaj drugega, pa ne zaradi "druge" papige v ogledalu, ampak zaradi odseva svetlobe, ki jo je slepila... Sem pa 1x za hec, tudi poskusila sprintat eno zelo originalno slikco, v naravni velikosti in ji obesila zraven, pa je tudi ni obdirala.. Tako, da moje osebno mnenje je, da če res nismo non stop skupaj s svojo živalco, imejmo vsaj dve, saj se glede odgovornosti in dela z njimi v primerjavi ena proti dve sploh ne pozna.

ogledalce pa, jah no, mogoče kdaj pa kdaj za kak hec in opazovanje reakcije ni pa to nobeno nadomestilo.

Lp,M
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

ogledalo v kletki - DA ali NE Empty Re: ogledalo v kletki - DA ali NE

Objavlja  Boba Pet 17 Avg 2012, 20:09

Metka, iz izkušenj vem, da nasedejo. Je pa tudi meni zanimivo, zakaj. Po drugi strani pa imam papagajčka, ki je razvil poseben odnos z žogico z zvončkom, ko je bil sam. Sedaj ne smem nastaviti nobene podobno zgledajoče igrače, ker drugače jo nonstop naskakuje. Drugega pa sem komaj prepričala, da pusti pri miru mojo roko. To me napeljuje na misel, da sicer vedo, da ogledala oz. igrače niso prava papiga, se pa vseeno samozadovoljujejo nad vsem, kar jih vsaj malo spominja nanjo. Testosteronske bombice! smejanje
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

ogledalo v kletki - DA ali NE Empty Re: ogledalo v kletki - DA ali NE

Objavlja  Gost Pet 17 Avg 2012, 20:22

Ja, Boba točno to.. mižikanje
Saj je tudi pri drugih živalicah isto, pač pograbijo nekaj kar se jim zdi v tistem momentu najbolj primerno in simpatično, pa kar imajo na razpolago... nikakor pa ne vidijo v tistem svojega partnerja in ne nasedajo špegli..
me prav zanima katera papiga ali pa katerakoli druga žival, bi izbrala špeglo, če bi imela živega partnerja na razpolago...
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

ogledalo v kletki - DA ali NE Empty Re: ogledalo v kletki - DA ali NE

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu