PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spuščanje kanarčkov

4 posters

Go down

Spuščanje kanarčkov Empty Spuščanje kanarčkov

Objavlja  Barbara Pet 11 Feb 2011, 07:03

Heej!

Sem nova tukaj in imam novega kanarčka,oranžnega samčka nasmeh
Prvih nekaj dni se je irezdno bal, zdaj se je stanje že zelo izboljšalo, vendar se še vedno boji ko dam roko v kletko, zato nevem kako naj ga spustim.rada bi da bi letal malo okoli in da nebi bil ves čas v kletki, vendar me skrbi, da če bi ga spustila po hiši npr. dnevni sobi, da bi se kam zataknil, zaletel, ker je veliko rož da ne bi slučajno kake jedel in potem zbolel.In glede kakcev, kako to urejate? nasmeh

Že v naprej hvala za odgovore, sem začetnica in še malo "lesena" glede ptic ampak me vedno bolj navdihujejo! :flower:

Lep vikend še naprej*
Barbara
Barbara
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 1
Datum registracije : 10/02/2011
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Spuščanje kanarčkov Empty Re: Spuščanje kanarčkov

Objavlja  Alojzij Pet 11 Feb 2011, 08:09

Moj namen ni, da bi ti z odgovorom "pametoval", vendar bo odgovor drugačen kot ga pričakuješ.
Že sama si ugotovila , da je pri spuščenem kanarčku v stanovanju lako kup težav in nevarnosti.
Prvo, kanarček je drugačen od papagajčkov in se zelo težko tako naveže na človeka, da bi ga
lahko npr, božala ali kako drugače direktno ljubkovala.

Kljub drugačnemu ravnanju večine skrbnikov ptic, jaz vedno odsvetujem, da ptice redno letajo po
stanovanju, kjer prebiva družina.
Kanarčki nam že petsto let delajo družbo v glavnem iz enega vzroka in to je petje. Tudi , če izgleda na prvi pogled še tako nehumano, je za kanarčka vedno najbolje, predvsem najvarneje,
če mu določiš mirno in svetlo mesto za njegovo kletko, v kateri naj stalno prebiva. klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Spuščanje kanarčkov Empty Re: Spuščanje kanarčkov

Objavlja  perla Sob 23 Mar 2013, 05:17

"Kljub drugačnemu ravnanju večine skrbnikov ptic, jaz vedno odsvetujem, da ptice redno letajo po
stanovanju, kjer prebiva družina."

Aha, kjer prebiva družina....Ta stavek mi dal za razmišljati...
G. Alojzij, prosila bi vas, da natančneje opišete razlog, zakaj ne.

perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Spuščanje kanarčkov Empty Re: Spuščanje kanarčkov

Objavlja  Shaip Sob 23 Mar 2013, 22:44

Kanarcki niso podobni papigam, vsaka papiga k je spuscena iz kletke zna se vrniti nazaj v kletko (saj ko je lacna) in ni tako bojeca, se da lepo udomacit...pri kanarckih je drugace, so zelo plasni od razlike od papig,...kanarcek ce gre iz kletke ven, sigurno se bo zaletel po sobi (zavese, za omaro itd) je nevarno da bo poginil...kanarcki spadajo v kletkah,ali pa velike voljere na primer 2x2m.
L.p.
Shaip
Shaip
Član
Član

Število prispevkov : 40
Datum registracije : 26/04/2012
Starost : 65

Nazaj na vrh Go down

Spuščanje kanarčkov Empty Re: Spuščanje kanarčkov

Objavlja  perla Sob 23 Mar 2013, 23:04

Hvala za odgovor, čeprav si isto ponovil(a) kar je že povedal g. Alojzij. Vendar me je k vprašanju spodbudil prav navedeni stavek, ki ga je napisal g. Alojzij. Govori na splošno o pticah in letanju po prostoru, kjer prebiva družina. In na to bi želela podrobnejšo razlago prav od g. Alojzija. Pa ne v smislu, da imam nasprotno mnenje, prej obratno!
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Spuščanje kanarčkov Empty Re: Spuščanje kanarčkov

Objavlja  Alojzij Sob 23 Mar 2013, 23:20

Podobna vprašaja o pticah mi povedo, da nekateri člani berete tudi arhivske članke in pri tem razmišljate. To je tudi namen foruma ter nas članov z malo širšim pogledom na ptice. Primerjava na širše in ožje gledanje na neko dogajanje je podobno gledanju na dogodke v cestnem prometu. Mlademu neizkušenemu vozniku se zdi, da se mu na cesti ne more zgoditi nič, oz. se ne zaveda številnih pasti v prometu. Izkušen voznik s kilometrino je videl in slišal ter sam doživel že marsikaj, zato se tudi bolj zaveda nevarnosti ter izklučuje vzroke nezgode.

Bivalni prostori (kuhinje, dnevne sobe) v katerih sobivamo s svojimi hišnimi ljubljenčki, skrivajo toliko nevarnosti za spuščene ptice, da vedno odsvetujem spuščanje ptic iz kletk. Kanarček v dnevni sobi leta nekontrolirano, celo prestrašeno. Lahko pade za omaro, za kavč, velikokrat se zaleti v zaveso ali šipo. Okna in vrata so velikokrat odprta ali samo priprta. V kuhinji lahko kanarček zleti na štedilnik in celo direktno v vsebino vroče posode. Obisk prijatelja ali soseda nam preusmeri pozornost od spuščenega kanarčka na obiskovalca. Kanarček se prestraši in zleti na tla pod noge nepazljivega gosta. Mislim, da ni potrebno posebej omenjati muc ali psov, ki se pojavijo v takih trenutkih. Domači otroci radi vključijo krhkega kanarčka v svojo igro ... Pomemben je tudi higienski vidik, saj z letanjem kanarček dviguje prah iz nedosegljivih kotov ali spusti kakec na naključno mesto. Ne smemo pozabiti na specifiko vsakega doma, ki je nikakor ne morem predvideti in opozoriti nanjo.

Ptičja kletka mora biti dovolj velika za posamezno vrsto ptice, da v njej lahko preleti iz ene prečne palčke na drugo. Kanarčki so se v stoletjih bivanja s človekom še posebej prilagodili bivati v malih, pogosto neusteznih kletkah. Kanarčki v večjih voljerah sorazmerno malo letajo. Njihov let je omejen iz najvišje točke do hrane in vode nekje pri tleh, kar je sicer nujno za pravilen razvoj predvsem mladih kanarčkov. nasmeh nasmeh


Nazadnje urejal/a Alojzij Sob 23 Mar 2013, 23:44; skupaj popravljeno 1 krat
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Spuščanje kanarčkov Empty Re: Spuščanje kanarčkov

Objavlja  perla Sob 23 Mar 2013, 23:43

Hvala. Povsem razumem malce diplomatski odgovor ;-)


perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Spuščanje kanarčkov Empty Re: Spuščanje kanarčkov

Objavlja  Gost Tor 20 Avg 2013, 07:11

Ampak kaj pa če pač paziš da maš vsa okna zagrnjena z roleto in zaprta ter da so sobne rastline odmaknjene in ostali ljubljenci npr. pes zunaj in nima dostopa do ptice.In tudi mislim da niso vsi tako neodgovorni da bi kar pozabili da je ptica spuščena. Nočem nasprotovoati ampak tudi v knjigi za kanarčke piše da jih je treba malo spustiti. V vsakem primeru pa bi kanarčka vsakič opazovala medtem ko leti. Ne bi rada nasprotovala ampak je res to tako nevarno če nimaš nobenih nevarnosti od prej naštetih? Kanarček 
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Spuščanje kanarčkov Empty Re: Spuščanje kanarčkov

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu