PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

spuščanje grlic

5 posters

Go down

spuščanje grlic  Empty spuščanje grlic

Objavlja  rok 14 Sre 17 Avg 2011, 09:45

lep pozdrav dma imam 4 grlice dve so mlade dve pa malo starejše (navadna grlica siva in bela) pa me zanima ali jih lahko navadim da bi jih spustil iz kletke ali ne upam da mi boste znali odgovoriti.
rok 14
rok 14
Član
Član

Število prispevkov : 77
Datum registracije : 26/08/2010
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

spuščanje grlic  Empty Spuščanje grlic

Objavlja  Joško Sre 17 Avg 2011, 20:37

Spuščanje grlic (na prostost) je zelo tvegano dejanje. V svoji dolgoletni praksi sem večkrat poskušal s posamičnim in skupinskim izpustom, vendar se niso nikoli vrnile. Nekaj dni so se posamezni primerki sicer vračali, vendar vedno redkeje. Po enem tednu se je za njimi praviloma izgubila vsakršna sled. Nisem jih opazil niti v bližnji in ne v daljni okolici. Med njimi je bilo največ belih grlic, ki so zaradi barve verjetno bile najprej "predmet napada" ptic ujed in ljubiteljev teh prelestnih, krotkih bitij. Moram poudariti, da se z eksotičnimi grlicami tovrstnih poizkusov sploh nisem loteval, ker bi bil uspeh še slabši.

Slišal pa sem, da so imeli nekateri gojitelji s posameznimi primerki lepe uspehe in da so jim udomačene grlice v veliko veselje. Verjetno k popolni udomačitvi ptice pripomore ustrezno okolje in še kaj, kar pa naj ne bi ostala skrivnost. Zato pozivam gojitelje, ki so pri tem uspešnejši od mene, da se oglasijo in nam izdajo "recept" za - po mojem - veliko spretnost.

Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

spuščanje grlic  Empty Re: spuščanje grlic

Objavlja  rok 14 Čet 18 Avg 2011, 09:15

hvala za odgovor.

jaz sem jih danes spustil iz kletke dva mladiča in samica so se vrnili samec pa je odletel na drevo sicer se je vse dobro končalo saj sem ga ujel jutri bom probal ponovno, vaja dela mojstra vam napišem kako se bo izteklo lep pozdrav.
rok 14
rok 14
Član
Član

Število prispevkov : 77
Datum registracije : 26/08/2010
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

spuščanje grlic  Empty Re: spuščanje grlic

Objavlja  doberman Ned 04 Dec 2011, 10:05

Rok kaj se je zgodilo ko si drugič izpustil grlice?
Lahko ti povem da ko sem jih imel še sam sem jih spuščal ven kot golobe in so vedno prišle nazaj ampak v večernih urah.
So se pa zadrževale okoli kurnika.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

spuščanje grlic  Empty Spuščanje grlic

Objavlja  ribo Čet 24 Jan 2013, 01:44

Meni se je sicer lepo obneslo spuščanje grlic okoli hiše.Lepo so šle ponoči spat v visoko smreko. Dolgo so se zadrževale okoli hiše in hodile jest na odprto okno sobe v kateri so bile. Vse bi bilo krasno, če te res čudovite nežne ptice nebi imele potrebe , da gredo na tla. Moji mački so samo čakali nanje in dve tudi ubili. Morala sem jih poloviti nazaj in žal dati nazaj v voliero. Preveč so krotke in se ne zavedajo nevarnosti, žal. Se bi pa obneslo, če ni domačih mačk!!!!
ribo
ribo
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 14/02/2011
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

spuščanje grlic  Empty Re: spuščanje grlic

Objavlja  jupiter2 Pon 28 Jan 2013, 07:11

Mačke znajo biti kar problem.
Ravno včeraj sem gledal dokumentarec Indian Times na Travel Channel, kjer je bilo rečeno, da so le-te skoraj (če že ne) iztrebile vse tamkajšnje ptice.
Včeraj pa je bil na rtvslo.si tudi napisan članek s problemom mačk na Novi Zelandiji. LINK: http://www.rtvslo.si/zabava/zanimivosti/macke-so-prijazne-serijske-morilke/301086
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

spuščanje grlic  Empty Re: spuščanje grlic

Objavlja  ribo Pon 28 Jan 2013, 07:18

Ja, mačke so izpopolnjen stroj za ubijanaje. Mi je šlo prav naživce , ko sem gledala , kako se je neka pegasta ptička matrala s svojimi mladički , nosila gliste cele dneve, mladič je ravno izletaval po bližnjih vejah, pol pa vidim mojo mačko kako ga nosi v gobcu, žal že mrtvega. Mamica ga je tako klicala , da se ti srce para. Ona ga je gor spravila , mačka, ga je zadavila v sekundi, pa še požrla ga ni. Se ne čudim, da kdaj kak lovec ustreli mačko v gozdu, ker res precej škode naredijo......Tudi, če ne požre, samo da ubije... jokanje jezen
ribo
ribo
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 14/02/2011
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

spuščanje grlic  Empty Re: spuščanje grlic

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu