PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

strah skobčevk

4 posters

Go down

strah skobčevk Empty strah skobčevk

Objavlja  G9234 Sre 27 Apr 2011, 06:38

Pozdravljeni!
Doma imam ptico skobčevko z imenom Koki. Z njim se ukvarjam vsak dan in ga skušam naučiti veliko stvari. Najprej se z njim nekaj časa pogovarjam nato pa ga skušam vzeti na prstih iz kletke, vendar me začne kljuvati in se upirati. Tudi kletko sem že pustila odprto, a pod nobenim pogojem noče oditi ven. Zanima me ali je preveč prestrašen? Dobili pa smo ga na našem dvorišču in ga ujeli pred kakšnim letom nazaj. Mi lahko malo svetujete, kaj naj naredim?

Lp nasmeh


Nazadnje urejal/a G9234 Čet 28 Apr 2011, 23:33; skupaj popravljeno 1 krat
G9234
G9234
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 26/04/2011
Starost : 37

Nazaj na vrh Go down

strah skobčevk Empty Re: strah skobčevk

Objavlja  Alojzij Sre 27 Apr 2011, 07:20

Lepo je slišati, da se veliko ukvarjaš s svojo skobčevko. Z ozirom, da si jo ujela na dvorišču najbrž
ne veš za njeno poreklo.
S tem mislim na njeno starost in njeno stopnjo udomačenosti.
Sigurno je še prestrašena, če te kljuva in noče slediti tvojim dobronamernim zahtevam.
Svetujem ti lahko samo, da nadaljuješ s nevsiljivim komuniciranjem in ji z roko daješ posamezne koščke
priljubljene hrane. Tako bo počasi zgubila nagonski strah pred tabo in predvsem pred tvojo roko.
Nikakor jo ne smeš loviti in jo dajati iz kletke, dokler sama to ne bo hotela.
Zelo težko jo boš popolnoma udomačila, ker se to najlažje doseže z res mladimi pticami. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

strah skobčevk Empty Re: strah skobčevk

Objavlja  G9234 Sre 27 Apr 2011, 07:24

Alojzij je napisal/a:Lepo je slišati, da se veliko ukvarjaš s svojo skobčevko. Z ozirom, da si jo ujela na dvorišču najbrž
ne veš za njeno poreklo.
S tem mislim na njeno starost in njeno stopnjo udomačenosti.
Sigurno je še prestrašena, če te kljuva in noče slediti tvojim dobronamernim zahtevam.
Svetujem ti lahko samo, da nadaljuješ s nevsiljivim komuniciranjem in ji z roko daješ posamezne koščke
priljubljene hrane. Tako bo počasi zgubila nagonski strah pred tabo in predvsem pred tvojo roko.
Nikakor jo ne smeš loviti in jo dajati iz kletke, dokler sama to ne bo hotela.
Zelo težko jo boš popolnoma udomačila, ker se to najlažje doseže z res mladimi pticami. nasmeh






Najlepša hvala za vaš odgovor! nasmeh cheers
G9234
G9234
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 26/04/2011
Starost : 37

Nazaj na vrh Go down

strah skobčevk Empty Prestrašeni skobčevki

Objavlja  rkk Sre 27 Jun 2012, 06:20

Živjo!

Imam dve skobčevki, že dober mesec. Delujeta še vedno prestrašeno. Velikokrat jima čez kletko dam npr. baziliko, samo enkrat do sedaj jo je samček na hitro kljunil, drugače pa vse opazujeta bolj od daleč jokanje poskusila sem z odprto kletko, če bi slučajno zletela ven, pa nista. Velikokrat sem prebrala, da se zelo radi kopajo, pa sem jima v kletko položila ''banjo''- vanjo še nista šla... drugače sta živahna, samček se je začel igrati na tistih krogcih, samička še ne. Ampak vsega novega se tako bojita. Imate mogoče kakšen predlog, idejo, kako bi ju navadila, da se počutita bolj domače? Drugače ju po cele dneve ogovarjam, vsakič ko imam čas. Ne vem, mogoče pa delam kaj narobe nasmeh je pa tudi res, da smo ju pred časom morali loviti iz kletke, ker sta dobivala zdravilo. Pa sta mogoče zato še malo prestrašena? Čeprav je veterinar rekel, da se nas bosta tako še prej navadila (s tem lovljenjem).

Skobčevka Skobčevka 3

rkk
rkk
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 22/05/2012
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

strah skobčevk Empty Re: strah skobčevk

Objavlja  Ronja Sob 30 Jun 2012, 00:18

rkk je napisal/a:Živjo!

Imam dve skobčevki, že dober mesec. Delujeta še vedno prestrašeno. Velikokrat jima čez kletko dam npr. baziliko, samo enkrat do sedaj jo je samček na hitro kljunil, drugače pa vse opazujeta bolj od daleč jokanje poskusila sem z odprto kletko, če bi slučajno zletela ven, pa nista. Velikokrat sem prebrala, da se zelo radi kopajo, pa sem jima v kletko položila ''banjo''- vanjo še nista šla... drugače sta živahna, samček se je začel igrati na tistih krogcih, samička še ne. Ampak vsega novega se tako bojita. Imate mogoče kakšen predlog, idejo, kako bi ju navadila, da se počutita bolj domače? Drugače ju po cele dneve ogovarjam, vsakič ko imam čas. Ne vem, mogoče pa delam kaj narobe nasmeh je pa tudi res, da smo ju pred časom morali loviti iz kletke, ker sta dobivala zdravilo. Pa sta mogoče zato še malo prestrašena? Čeprav je veterinar rekel, da se nas bosta tako še prej navadila (s tem lovljenjem).

Skobčevka Skobčevka 3


Živjo!

Ne skrbi, nič ne delaš narobe. Skobčevke povečini rabijo ogromno časa, preden komu zaupajo. Še meni včasih zmanjkuje potrpljenja, zdaj ko imam eno skobčevko novo - in se je tudi starejša začela vesti drugače ... Vsaka ptica ima svoj karakter, tako kot človek. Ene so bolj pogumne in zaupljive, druge bolj prepirljive in tečne, tretje bi samo tiho sedele v kotu in jedle. No, malo karikiram, ampak tako približno. Kar pa jim je kar skupno, je, da nikakor ne marajo sprememb. Mesec dni pri tebi je še zelo malo časa. Saj si videla pri zgornjem sporočilu, včasih tudi leto dni ne zadostuje, da bi se ptiček navadil nate in na novo okolico. Tudi jaz vsak dan znova ugotavljam, da skobčevke niso ptice za nepotrpežljive smejanje

Tole, da se bosta ptička prej navadila na tebe, če ju loviš, seveda ne drži. Nobena ptica ne mara biti na silo ulovljena. Najbrž je hotel veterinar s tem samo pregnati tvoj strah, da bi jima res dajala zdravila. To je bilo namreč zelo pomembno. Res pa je izbral neustrezen argument. Poudariti bi pač moral, da je za ptici to nujno potrebno, čeprav ne bo prijetno ne za eno ne za drugo stran. Ampak navsezadnje tudi skobčevka prej ali slej vidi, da ji gre po danem zdravilu bolje in mislim, da nekako tudi zasluti, da je bilo tisto "mučenje" prej v njeno dobro.

Baziliko (oz. nasploh različno zelenjavo in zelišča) jima kar vztrajno ponujaj, na začetku bosta vse to opazovala samo od daleč, skobčevke so straaašno sumničave do vsega novega - da se človek včasih počuti, kot da mislijo, da si jim nastavil strup šokiran
Ampak enkrat bodo že poskusile. Pomembna je vztrajnost.

Kar se tiče kopanja - res je, da marsikje piše, kako rade se skobčevke kopajo, vendar je to ena popularnih zmot - niti slučajno se ne kopajo rade vse skobčevke. Ene se nikoli. Jaz doslej nisem imela še nobene, ki bi marala kopanje. Pa tudi vztrajno nastavljam posodo z navlaženim solatnim listom (ker na samo vodo sploh ne gresta), ampak doslej še ni bilo nič. Dvakrat je bilo res vroče, videla sem, da je vroče tudi njima, saj sta sedela na palici z napol razprtimi krili in sem ju previdno poškropila z vodo (z razpršilko). Seveda jima tudi to ni bilo všeč, sploh prvič ne, potem pa sta videla, da niti ni tako slabo, če sta malo navlažena, in v drugo je bilo manj "bežanja pred strašno pršilko". Je pa to seveda treba napraviti z občutkom - ne po glavi ali v oči, pa tudi ne pretiravati. Če ju to preveč prestraši, bi opustila nadaljnje poskuse. Za probat pa je.

Tudi kar se tiče odhajanja iz kletke, je zelo različno. Eni so pravi zapečkarji. V kletki se počutijo najbolj varno in po cele dneve ždijo notri. Ti jima kar odpiraj kletko, saj se bosta opogumila in šla ven. Nekateri zvabijo skobčevke iz kletk tudi s hrano, jaz tega načeloma ne delam, ker bi rada, da s hranjenjem povezujeta samo kletko. Če pa tebe ne moti, da bi jim hrano nastavila tudi drugam, recimo na igrala zunaj kletke, pa lahko napraviš tudi to. Mogoče najprej na zgornjo stran kletke, ki je odprta, potem pa še ven.

Drugače si jima zunaj uredila kakšna pristajalna mesta in igrala, kakšno vejo, kamor lahko sedeta?

Pa še - tisti smirkov papir si najbrž odstranila, kajne ... si mogoče tudi menjala palice z lesenimi?

Lepo bodi!
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

strah skobčevk Empty Re: strah skobčevk

Objavlja  rkk Sob 30 Jun 2012, 01:33

Najlepša hvala za odgovor nasmeh

Tisti papir sem potem še isti dan odstranila, zdaj imata v kletki leskove palice, sem jih šla iskat v gozd.

Kletko sem jima kar nehala odpirat, ker je bila po več ur odprta, še na vratca sem jima obesila tiste bare. Saj se vidi, da ju zelo zanima, ampak potem raje ostaneta v kletki nasmeh
Zunaj kletke nisem postavila nič igral, najprej sem dala kar na vrh kletke veje in malo hrane, pa ni pomagalo. Na forumu sem prebrala, da bolje če se najprej navadi, da ti gre na prst, itd. Bom spet odprla kletko, pa upajmo, da se opogumita.

Mogoče ju bom res poskusila poškropiti z vodo, upam, da ne bosta čisto zaprepadena, potem bom pa res čakala eno leto, da se me navadita smejanje
Vedno berem na različnih straneh: moja skobčevka gre na ramo, glavo, zna govoriti, rada leta po sobi... Jaz pa vsak dan skačem okoli njiju, pa se mi zdi, da mi še vedno ne zaupata. Ampak verjetno je še res prezgodaj nasmeh
rkk
rkk
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 22/05/2012
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

strah skobčevk Empty Re: strah skobčevk

Objavlja  Ronja Sob 30 Jun 2012, 02:05

Hehe, ja, meni se tudi včasih kar stoži, ko berem, kaj vse počenjajo skobčevke drugih - sploh male jate znajo biti fantastične ... vedno imaš kakšnega neugnanca med njimi.

Brez skrbi, saj se bosta navadila. Ti kar vztrajaj. In kletko tudi kar odprto pusti, zunaj pa jima vseeno pripravi kakšno vejo, kamor bosta lahko poletela. Takole imam recimo jaz dve veji - ena je nad kletko, drugo "pristajališče" pa je na drugi strani sobe pri oknu (zunaj je bilo zelo sončno, zato je slika malo slabše kakovosti):

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/688/vejah.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/507/oknoo.jpg/

Čau
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

strah skobčevk Empty Re: strah skobčevk

Objavlja  rkk Sob 30 Jun 2012, 04:02

Super slikce nasmeh se bom v kratkem lotila kakšne igrače zanju. mogoče ju pa premami in končno zletita ven iz kletke nasmeh
rkk
rkk
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 22/05/2012
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

strah skobčevk Empty Re: strah skobčevk

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu