PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Minimalna temperatura,preletalnica

3 posters

Go down

Minimalna temperatura,preletalnica Empty Minimalna temperatura,preletalnica

Objavlja  andrej zelko Čet 13 Okt 2011, 00:17

Vprašal bi izkušene rejce ali pa poznavalce če mi lahko odgovorijo oziroma podajo informacije kakšna je še najnižja tempreatura ki jo prenese sivi žako.Ter kakšna je minimalna kletka oziroma še boljše voliera da bi se ga gojilo.Isto vprašanje bi imel tudi za are ter kakaduje pa nevem če naj postavljam to vprašanje pri tistih papigah.Se mi pa zdi skoraj brez smisla da isto vprašanje postavljam v treh različnih temah.
Hvala vsem za podane odgovore in informacije
andrej zelko
andrej zelko
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 24/08/2011
Starost : 41

Nazaj na vrh Go down

Minimalna temperatura,preletalnica Empty Re: Minimalna temperatura,preletalnica

Objavlja  Alojzij Čet 13 Okt 2011, 05:43

Odgovoril ti bom na splošno, ker natančnih pravil in predpisov ni. Za voljere vedno velja, čim večja je, tem bolje se ptice počutijo.
Ravno tako je s temperaturo. Vedeti je potrebno od kje izhaja dotična ptica. Sivi jako se slabo počuti že
pri 10 stopinjah in seveda nihče pri zdravi pameti ne bo preizkušal do koliko minusa bo zdržal. Ravno tako
predvidevam velja za ostale, vsaj velike papagaje.
Včasih me kdo prepričuje, da ima nekatere ptice zunaj ter so v redu prestale zimo.
Nekatere so res prestale, mogoče samo z ozeblimi prsti, druge malo manj.
Moje mnenje je, da morajo ptice, ki izhajajo iz toplih predelov, čez zimo v notranje prostore.
Nastanitev in vzreja velikih papig je zahtevno in odgovorno opravilo, ki so mu kos le redki slovenski vzreditelji.
Prednjačita Belehar in Eklektus, vendar je še nekaj uspešnih posameznikov, ki vzrejajo v manjšem številu. nasmeh

http://www.belehar.com/predstavitev/index.php?option=com_content&task=view&id=27&Itemid=67
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Minimalna temperatura,preletalnica Empty Re: Minimalna temperatura,preletalnica

Objavlja  nigrigenis Čet 13 Okt 2011, 07:10

kot je Alojzij napisal vse drži!
bom pa nekaj dodal!
Večino papig preživi kar nekaj pod 0°C torej -, vendar pa z tako nizko temperaturo zelo skrajšamo papigi življenje..Dosti prej poginejo, zdravstvene težave nastajajo čez nekaj let,...tako, da odsvetujem - temeprature. temperatura se naj giblje 10-15°C in bo vse ok.. vendar pa je potrebno vedeti, na kakšne temperature je bla ptica navajena, ker se temperatura nesme zelo spremeniti v enem dnevu.

seveda pa kot žakoji so že sami po značaju stresni ti svetujem, če se boš odločil za njih, da jih imaš v stanovanju (posebni sobi) oz. v nekem prostoru ko bodo imeli mir in ne v zunanjih voljerah ko so nezaščitene, ker jih moti marsikaj.

kaj pa se kletke oz.voljere tiče pa bi že 2x2x1 blo super za par.
nigrigenis
nigrigenis
Član
Član

Število prispevkov : 239
Datum registracije : 30/11/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Minimalna temperatura,preletalnica Empty Re: Minimalna temperatura,preletalnica

Objavlja  andrej zelko Čet 13 Okt 2011, 19:59

hvala za odgovore.Seveda ne mislim probat kolko ptica zdrži minusa nasmeh.Zato pa vprašam da bom potem vedel ogrevat na vsaj neko sprejemljivo temperatura.Sam sem mislil ogrevati na 15 stopinj.Žakojema sem mislil naredit notranjo kletko velikosti 1.80x1.80x2.30m (dxšxv) ki bi bila povezana z zunanjo(okno) velikosti 3x2x2.5m da bi jima poleti odprl okno da bi lahko šla ven.Zdaj če to ni priporočljivo potem raje nebom.
Narediti sem pa mislil še preletalnico za parček ar velikosti 6x3x2.5m (dxšxv) ter notranji del za zimo velikosti 2x3x2.5m (dxšxv).Tak da sprejemam vse popravke oziroma nasvete glede teh mer in izgradnje.Vsi ste dobrodošli z nasveti
andrej zelko
andrej zelko
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 24/08/2011
Starost : 41

Nazaj na vrh Go down

Minimalna temperatura,preletalnica Empty Re: Minimalna temperatura,preletalnica

Objavlja  Alojzij Pet 14 Okt 2011, 05:20

Mere , ki si jih navedel so sprejemljive. Paziti moraš tudi na ustezno močno in gosto mrežo, najbolje dvojno.
Ponoči se po mreži rade plazijo mačke, kune in še kaj bi se našlo. Ideja za prehod iz notranjga prostora skozi
okno je tudi dobra ideja, če se tam le ne dogaja preveč aktivnosti. Zelo dobro je tudi, da se ptice lahko po potrebi
izpostavijo direktnemu soncu.
Zanima me tudi, če navedene pare papig že imaš (sivi jako, ara) ali o tem še razmišljaš. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Minimalna temperatura,preletalnica Empty Re: Minimalna temperatura,preletalnica

Objavlja  andrej zelko Pet 14 Okt 2011, 19:43

Hvala za odgovor.Ne omenjenih ptic še nimam ker najprej še moram uredit prostore.Nekaj je že končano nekaj pa je še treba dokončati.Ker ne morem in niti nebi rad delal kakših del v okolici ko bodo prišle.Saj je že velik stres transport in novo okolje.Papige bodo prišle na spomlad ker jih pozimi nebi rad prevažal.Dal pa sem rejcu že aro za oba omenjena para papig.Sta pa iz Nemčije.
andrej zelko
andrej zelko
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 24/08/2011
Starost : 41

Nazaj na vrh Go down

Minimalna temperatura,preletalnica Empty Re: Minimalna temperatura,preletalnica

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu