PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Afriški papagaj, obnašanje, vzgoja

3 posters

Go down

Afriški papagaj, obnašanje, vzgoja Empty Afriški papagaj, obnašanje, vzgoja

Objavlja  Poznavalec Ned 27 Nov 2011, 04:45

Mi lahko kdo iz prve roke(je lastnik sivega afriškega papagaja) pove, kako ste šli skozi njegovo mladostniško obdobje, kako ste ga privajali na okolje, vaše izkušnje, koliko časa posvečate papagaju,itd.
Lepo bi bilo, da bi podali vaše mnenje kako na to zadevo gledate.
Poznavalec
Poznavalec
Član
Član

Število prispevkov : 76
Datum registracije : 08/01/2011
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Afriški papagaj, obnašanje, vzgoja Empty Re: Afriški papagaj, obnašanje, vzgoja

Objavlja  dominik Ned 27 Nov 2011, 10:12

Za vsako živo bitje je potrebna dobra socijalizacija da v rani mladosti na miren in nestresen način spozna čimveč glasov i stvari.O posvečenem času pa ni kaj več ga posvetiš boljše je.Pri nas so papige del družine tako da gredo ročnohranjeni sto.procentno pripravljeni v nove domove.
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

Afriški papagaj, obnašanje, vzgoja Empty Re: Afriški papagaj, obnašanje, vzgoja

Objavlja  Žaba Sre 19 Dec 2012, 04:47

Vsekakor drugega kot ročno hranjenega sivega žakoja ne priporočam kupiti. Drugače pa so moje izkušnje takšne:
Že od malega (star je bil 3 mesece) sem si prizadeval čim več časa preživeti v njegovi bližini, mu ponujal vsak dan nove stvari, ga počasi privajal na novo okolje. Zelo je pomembno, da se privajanja lotite postopoma in počasi, kajti žakoji so zelo plašne ptice. Spomnim se enkrat, ko je zagnal vik in krik, ko je mimo njegove glave priletela muha. Ja, novih stvari se bojijo kot hudič križa. A ko se navadijo, je vse v redu.
Poskušajte mu že kot malemu ponujati čimbolj raznovrstno hrano (preverite, kaj lahko je in kaj ne!). Vsake toliko časa mu zamenjajte igrače v kletki, da mu ne bo dolgčas. In pa, ne crkljajte ga preveč, da se vam ne bo zgodilo to, kar se je meni, da vedno, ko pride ven iz kletke, prileti k moji roki in skloni glavo, da bi ga "čohal" po glavi smejanje .

Žakoji so super ptice in ne nasedajte nekaterim pametnjakovičem ki pravijo, da nikoli ne bi imeli žakoja, ker je preveč "depresiven". Neumnost! Rabi samo svoj čas in je lahko srečen kot katera koli druga ptica.
Žaba
Žaba
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 4
Datum registracije : 19/12/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Afriški papagaj, obnašanje, vzgoja Empty Re: Afriški papagaj, obnašanje, vzgoja

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu