PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

5 posters

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Gost Tor 07 Feb 2012, 09:24

?


Nazadnje urejal/a Bruno Čebulj Tor 14 Feb 2012, 05:02; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Alojzij Tor 07 Feb 2012, 09:56

Glede na naslov teme sem že mislil, da boš nadaljeval prejšno temo o vzgoji, v smislu treniranja in šolanja ptic za tekmovanje. klicaj

O prehrani, ki jo omenjaš še nisem seznanjen. Velikokrat sem o algah in izvlečkih ostalih vodnih rastlinah in živalih
slišal v povezavi z dopolnilno prehrano pri ljudeh ter mesojedih živalih. Veseli me, da se pri papigah preizkušaš tudi na tem področju. nasmeh
Upam samo, da boš poročal kako to s deluje na papige in kako rade sploh jedo.
Podobnim, četudi naravnim dopolnilom nisem posebej naklonjen, saj se pogosto izkaže, da gre vsaj pri človeški dopolnilni prehrani bolj za komercialo.
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Gost Tor 07 Feb 2012, 10:27

?



Nazadnje urejal/a Bruno Čebulj Tor 14 Feb 2012, 05:02; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  koss Sre 08 Feb 2012, 04:51

mnogi moderni rejci uporabjajo modrozeleno algo spirulina,ki je polna proteinov vitaminov vsebuje tudi jod, beta karoten...vse to pa je dobro za naše ptice boljša prebava(jetra),za jod celo pravijo da je zdravilo proti čelavosti ptic(predvsem pri eksotih),bolša operjenost in s tem tudi lepših barv
Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami 51asdqudy0l

namesto tega jaz uporabljam tole

oznaka C je za eksote
B pa za papige
sestava bi naj bila podobna(zamenjava za sadje in solato pozimi )Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami C15-caixa
koss
koss
Član
Član

Število prispevkov : 132
Datum registracije : 09/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Gost Sre 08 Feb 2012, 06:18

?


Nazadnje urejal/a Bruno Čebulj Tor 14 Feb 2012, 05:03; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Gost Sre 08 Feb 2012, 06:41

?


Nazadnje urejal/a Bruno Čebulj Tor 14 Feb 2012, 05:04; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Gost Sre 08 Feb 2012, 07:04

?


Nazadnje urejal/a Bruno Čebulj Tor 14 Feb 2012, 05:04; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  koss Sre 08 Feb 2012, 07:37

brez gospod še nism tako star
Ta nutri bird uporabjam kot dodatek k prehrani
priprava:v 2dl kozarec nasujem kroglice in vodo počakam da se omehčajo pa je,ker moji ptiči suhih se tudi niso dotaknili(to bi naj bilo za 10 ptičev).Baje se lahko uporabja tudi občasno namesto obroka.Jaz jim to devam 1 do 2 tedensko sedaj ko je zima kot dodatek k hrani
To diatomsko prst se da dobit kje zgleda obetavno
koss
koss
Član
Član

Število prispevkov : 132
Datum registracije : 09/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Gost Sre 08 Feb 2012, 09:11

?


Nazadnje urejal/a Bruno Čebulj Tor 14 Feb 2012, 05:05; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Gost Sre 08 Feb 2012, 09:36

?


Nazadnje urejal/a Bruno Čebulj Tor 14 Feb 2012, 05:05; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Darko Kavaš Sre 08 Feb 2012, 10:22

Nekje na internetu sem zasledil, da dodajajo papigam k jajčni hrani ali kaljeni hrani, neke vitamine ki se uporabljajo za golobe pismonošare za kondicijo. Ali mogoče kdo ve kako se imenujejo ti vitamini ali dodatki.

Kot sem prebral v vašem zgornjem postu g. Bruno, glede nabave hrane ali nam lahko zaupate od katerega proizvajalca uporabljate hrano in katero vrsto hrane in dodatkov dajete papigam.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Gost Sre 08 Feb 2012, 23:58

?


Nazadnje urejal/a Bruno Čebulj Tor 14 Feb 2012, 05:05; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Gost Čet 09 Feb 2012, 05:41

?


Nazadnje urejal/a Bruno Čebulj Tor 14 Feb 2012, 05:05; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Alojzij Čet 09 Feb 2012, 06:36

Golobarski produkti so najbrž bolj razširjeni kakor za ostale ptice. Morda tudi zaradi nekaterih specifičnih potreb
(letenje na več sto kilometrov).Proizvajalcev je več, vendar v osrednjem delu uporabljamo produkte "GIANTELI"

http://www.giantel.nl/html/

Kar se vitaminov tiče so neke specifike, vendar za ptice jaz že vrsto let uporabljam vitamine "NEKTON-S",
ker vsebujejo 13 vitaminov in še 18 drugih sestavin namenjenim pticam, vkjučno z aminokislinami.
Okvirna spletna cena je podobna cenam na nemških sejmih, pri nas je kar nekaj višja:

-75g= 5,70 euro
-150g= 9,00 euro
-375g= 21,00 euro

http://www.arcatapet.com/nekton/nekton-s.pdf
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  koss Čet 09 Feb 2012, 08:41

Bruno Čebulj je napisal/a:Saj vikanje ne določa starosti, bolj spoštovanje.

Ali se pojavljajo kakšne vidne razlike odkar ptice jedo Nutribird dodatek?
Jaz dajem dnevno sveže pripravljeno mešanico mehke/kaljene hrane tudi pozimi. Vsak par dobi svojo količino, kar pa ostane pa gre v preletalnico. Do večera je večinoma vse prazno.

Diatomsko prst sem kupil v Angliji in sploh ni draga. Diatomski koncentrat pa sem kupil v Južni Afriki.
Očitna razlika je pri mladičih ,dost hitreje se operijo,hitreje rastejo in pa živahnost je večja.
Odkar uporabljam ta nutri bird je kar nekaj neuspešnih parov postalo uspešnih ne vem pa zagotovo če so pripomogli ti dodatki
koss
koss
Član
Član

Število prispevkov : 132
Datum registracije : 09/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Gost Pet 10 Feb 2012, 07:46

jaz sem jim pa prinesel studenčnico iz ALJASKE,ustavi se.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Gost Pet 10 Feb 2012, 07:55

Gospod Conure!
Kje pa Vas čevelj žuli?
Nasveti so dobronamerni in so zrasli večinoma na mojem zelniku.
Pa je voda iz Aljaske kaj pomagala?
Mogoče bi lahko skupaj rešila težave s perjem, ki ga imate pri vaših skobčevkah.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Gost Pet 10 Feb 2012, 07:59

nič bat pr meni ni težav,če pa bo kaj bom pa najprej vas vprašal g.Čebulj
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Gost Pet 10 Feb 2012, 08:43

Res? Ker slike pravijo drugače.
Tile psevdonimi res dajo korajže, bom moral še jaz spremenit ime.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Gost Pet 10 Feb 2012, 08:48

G.čebulj skoraj vedno sem se podpisal neč bat men se ni treba skrivat jaz ne prekupčujem.Mimogrede,kaj si se že rešil garjavosti pri ptičkah.Sem videl na zadnje, ko si jih prodajal kar dve med njimi.
Pa lahko noč,Vinko
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Gost Pet 10 Feb 2012, 09:01

Conure je napisal/a:nič bat pr meni ni težav,če pa bo kaj bom pa najprej vas vprašal g.Čebulj

Poglejte si dobro sliko kjer cimetno modra samička na tleh nima letalnih peres. Vzrok, da mladičem naenkrat v nekaj dneh odpadejo letalna in repna peresa kmalu po zapustitvi gnezda ali že prej ko so še v gnezdu kaže samo na jato, ki je okužena s Polyoma virusom.

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Zivali-ptice
vir: Pridobljeno 10.2.2012 s spletne strani http://www.bolha.com/zivali-ptice/mlade-skobcevke-standard-mesane--oglas1278587957

Kdaj točno Ste me videli prodajati in kje? Ne spomnim se, da bi sploh kdaj imel garjavost pri mojih pticah. Vidim, da pošteno lažete. Takšnih ptičarjev sem resnično vesel, ker spodbijajo integriteto Slovenske ptičarije, ki se jo drugi trudijo postaviti na ugledno mesto, vključno z zvezo. Prosim za odgovor, da vidim kako se boste ponovno zlagali.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Gost Pet 10 Feb 2012, 09:04

tista samička ima vsa peresa,ti jo jutri slikam in pošljem,Lep večer še naprej
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Gost Pet 10 Feb 2012, 09:06

Čakam še na ostale odgovore!
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Thor Tor 14 Feb 2012, 19:34

Pozdrav.

Mislim, da neko medosebno prepucavanje ne sodi ravno med to temo, tako, da se mi zdi bolj primerno, da vidva po zs razrešita probleme, ki jih imata saj neko javno ''pranje perila'' po mojem ne sodi v to temo. Kot začetnik prebiram to temo, da odkrijem kaj koristnega za moje ptice in moj hobi, ne pa spoznavanje neke osebne zamere.

Tako prosim, da se držite naslova teme saj bo to za ta forum bolj koristno.

Z vsem spoštovanjem.

Tomaž
Thor
Thor
Član
Član

Število prispevkov : 54
Datum registracije : 06/12/2011
Starost : 45

Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Thor Tor 14 Feb 2012, 19:39

koss je napisal/a:mnogi moderni rejci uporabjajo modrozeleno algo spirulina,ki je polna proteinov vitaminov vsebuje tudi jod, beta karoten...vse to pa je dobro za naše ptice boljša prebava(jetra),za jod celo pravijo da je zdravilo proti čelavosti ptic(predvsem pri eksotih),bolša operjenost in s tem tudi lepših barv
Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami 51asdqudy0l

namesto tega jaz uporabljam tole

oznaka C je za eksote
B pa za papige
sestava bi naj bila podobna(zamenjava za sadje in solato pozimi )Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami C15-caixa

Sicer se še nisem poglobil v to zadevo s spirulino a mi zadeva ni povsem tuja. V akvaristiki se namreč uporabljajo tudi hrane na podlagi spiruline ki pravtako koristi vodnim prebivalcem. Zanima me ali vi kupujete granulat spiruline ki je namenjen prav za ptice in ali bi po vašem mnenju bilo možno uporabiti tudi hrano za akvarijske prebivalce za hranjenje ptic. Menim da s strani same sestave nebi smelo biti problemov saj so vodni prebivalci še bolj občutljivi na nečistoče ali neprimerne komponente v hrani.

Thor
Thor
Član
Član

Število prispevkov : 54
Datum registracije : 06/12/2011
Starost : 45

Nazaj na vrh Go down

Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami Empty Re: Moderna vzgoja ptic z nasveti in izkušnjami

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu