PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Diamantni golobček (Geopelia cuneata)

2 posters

Go down

Diamantni golobček (Geopelia cuneata) Empty Diamantni golobček (Geopelia cuneata)

Objavlja  Alojzij Čet 03 Jan 2013, 06:42

Domovina diamantnih golobčkov je Avstralija, kjer v prostranstnih področjih živijo v jatah. Način prehranjevanja in razmnoževanja je podoben kakor pri ostalih vrstah golobov.V skromno gnezdo samica vsakič znese samo dve jajci, kar je značilno za vse predstavnike družine golobov (Columbidae).Vsem je tudi značilno svadbeno gruljenje in priklanjane samcev samicam. nasmeh

Diamantni golobček (Geopelia cuneata) 002f-1024x716
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Diamantni golobček (Geopelia cuneata) Empty Re: Diamantni golobček (Geopelia cuneata)

Objavlja  doberman Sob 09 Nov 2013, 08:15

Ali samička tudi gruli?
Imam le eno diamantno grlico verjetno samičko, ki čisto nežno včasih gruli, se pa ne priklanja niti ne razpira repa.
Seveda imam namen kupit nasprotni spol a jih zaenkrat ni nikjer.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Diamantni golobček (Geopelia cuneata) Empty Re: Diamantni golobček (Geopelia cuneata)

Objavlja  Alojzij Pon 11 Nov 2013, 05:53



Samica diamantneega golobčka ne gruli in se je dobro loči po manjšem obročku okoli oči.Ta vrsta golobčkov je precej pogosta pri naših ljubiteljih ptic, zato ne bo težko poiskati nasprotni spol.
V primeru, da res ne boš našel ustrezne spola tega golobčka me kontaktiraj, da ti jo preskrbim jaz.nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Diamantni golobček (Geopelia cuneata) Empty Re: Diamantni golobček (Geopelia cuneata)

Objavlja  doberman Sob 04 Jan 2014, 07:19

Poterjeno, moj diamantni golobček je samček, dvori navadnim grlicam in se znjimi celo pari, seveda ni iz tega nič saj je vsaj 5x manjši heheh
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Diamantni golobček (Geopelia cuneata) Empty Re: Diamantni golobček (Geopelia cuneata)

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu