PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nimfa zelo boječa, tiha

2 posters

Go down

Nimfa zelo boječa, tiha Empty Nimfa zelo boječa, tiha

Objavlja  tamaraj Pon 16 Jan 2017, 00:17

Pozdravljeni,

junija 2016 smo kupili nimfo (samčka). Naj povem, da je to že 4 nimfa pri nas. Vse so živele 10 let+. Ta sedaj, ki ga imamo, se imenuje Nuti. Ko smo ga kupili je bil najverjetneje še zelo mlad, ker smo ga naročili in nanj čakali par tednov. Pri nas je sedaj že malo več kot pol leta, vendar je še vedno zelo boječ. Navadil se je sicer, da pride na vrata kletke in opazuje. V kolikor pridem blizu h njemu, se takoj umakne. Na prst sploh noče. V kolikor dam roko v kletko, da se mu približam, začne po kletki frfotati. Iz kletke zleti samo, če postavim kletko na tla in se umaknem. Poleti smo ga imeli na balkonu, je začel celo nekaj peti (po svoje), sedaj ko je v kuhinji pa je kar naprej tiho jokanje Zelo rada bi našla način, da bi se mu približala, da bi ga naučila, da pride na prst, ramo...ne vem kako ? Hvala jokanje
tamaraj
tamaraj
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 16/01/2017
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Nimfa zelo boječa, tiha Empty Re: Nimfa zelo boječa, tiha

Objavlja  rado7rado Sre 18 Jan 2017, 08:02

Vsaka žival rabi pač določen čas da se privadi čeprav bi od junija zdaj že mogel biti cel razvajenček.Moraš pa vedet da se ročno hranjene nimfe razlikujejo od rejca do rejca.Ni vseeno če nimfo ročno nahraniš in jo postaviš nazaj v inkubator do naslednjega hranjenja ali se pa po hranjenju z njo še ukvarjaš.Sam sem ročno hranil kar precej malih,srednjih in velikih papig in poznam razliko ročnega hranjenja kjer papigo vzameš jo "nahitro nafilaš z hrano" in jo daš nazaj v tisti posodo v keri jo pač imaš.Eni rekjci ki se z tem bavijo na veliko enostavno nimajo časa da bi se bolj posvetili socializiranju ptic.Ptič ki je ročno hranjen in socializiran (se pravi da se je gojitelj z njim ukvarjal večkrat dnevno izven časa hranjenja) bo šel brez problema na prst bilo komu ki pride na ogled ptice.Vsi ki so pri meni kupili ptico seveda dokler sem se še ukvarjal z tem so še sedaj v kontaktu z mano in so presrečni kako so te ptice "cartljive".
Pač ti ne preostane drugega da se trudiš okrog nje in jo na nevsiljiv način poskušaš dobit na roko.Poskušaj odkrit kaj ima najraje za jest in to daj na roko ter malce v kletko.Ampak bodi nevsiljiv-a.Se pa da vsako ptico udomačit sploh nimfe.Sam sem podaril nimfo samčka totalnega divjaka(odhranjen z strani staršev) ki je bil star 1,5 let in so ga brez problema udomačili in je sedaj cel majhen razvajenček.Tako da potrebno je le vztrajati in vztrajati.
Lp
rado7rado
rado7rado
Član
Član

Število prispevkov : 100
Datum registracije : 17/12/2009

Nazaj na vrh Go down

Nimfa zelo boječa, tiha Empty Re: Nimfa zelo boječa, tiha

Objavlja  tamaraj Čet 19 Jan 2017, 00:49

Pozdravljeni,

super, hvala za obsežen odgovor. Ravno to mi je bilo zanimivo, ker je ta že 4 nimfa, ki jo imamo. Prejšnja je na žalost umrla aprila, ravno tako se je klical Nuti) in je bil čisti scrtanec. Znal je zapeti Na planincah, govoril je, prišel je na ramo, roko, celo v krožnik zelo vesel in to pogrešam pri tem sedaj... Čeprav včeraj sem se igrala z njim in mi je prišel na prst... potem se je malo ustrašil in se umaknil... mogoče pa počasi in s potrpljenjem le bo nasmeh
tamaraj
tamaraj
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 16/01/2017
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Nimfa zelo boječa, tiha Empty Re: Nimfa zelo boječa, tiha

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu